Drewno jest obok kamienia najstarszym materiałem budowlanym, często stosowanym do wykończenia wnętrz. Jego urok, bogactwo form, faktur i kolorów sprawiają, że staje się ono także ważnym elementem elewacji. Lite drewno wykorzystała do produkcji bram garażowych firma Hörmann.
Architekci stosują drewno coraz częściej nie tylko na elewacjach domów stylizowanych na rustykalne, ale także w nowoczesnych, modernistycznych budynkach. Przyczynia się do tego moda na naturalne materiały i coraz powszechniejsze dążenie do życia w zgodzie z naturą. Ciekawy układ słojów, wyraźnie zarysowana faktura i naturalny kolor drewna tworzą klimat przytulności i ciepła. Firma Hörmann oferuje bramy garażowe z prostym liniowym frezowaniem, kasetonami oraz z kunsztownymi wzorami.

Do wiejskiej chaty i podmiejskiej rezydencji
Wielość wzorów uchylnych i segmentowych drewnianych bram firmy Hörmann (12 wzorów) sprawia, że z łatwością dopasujemy bramę do każdego budynku. Dopełnieniem całości mogą być wykonane według tego samego wzoru drzwi boczne. Tradycyjne pionowe lub poziome liniowe frezowanie, ale także wzory jodełki lub rombu i frezowania bardziej finezyjne pasują do wiejskiego domu. W podmiejskich posiadłościch i ekskluzywnych willach lepiej sprawdzą się reprezentacyjne bramy o wzorze kasetonowym.
Materiał i wykonanie
Do produkcji bram stosuje się drewno choiny kanadyjskiej (o zabarwieniach od biało-szarego do szaro-brązowego) i świerku skandynawskiego (bardzo jasne). Profilowane deski są dwukrotnie zaimpregnowane, co chroni je przed szkodnikami, sinicą i gwarantuje ładny wygląd przez długi czas. Bramy Hörmann są wyposażone w napęd (np. SupraMatic) i automatycznie ryglują się w szynie napędu, dzięki czemu nie można ich podważyć. Są także zabezpieczone przed przytrzaśnięciem dłoni oraz opadnięciem płyty.

Szlachetny detal
Bramy Hörmann ozdobia się też stylizowanymi okuciami – nowoczesna brama segmentowa będzie wyglądać jak dawna brama skrzydłowa. Dostarczane są na specjalne życzenie klienta, w wersji standardowej lub ekskluzywnej. Ciekawym elementem wzornictwa bram drewnianych jest też naturalny kamień. Dwa wzory bram są dostępne z aplikacjami z kamienia w trzech kolorach.
Zaprojektuj swoją bramę
Poszukującym unikatowych rozwiązań Hörmann proponuje wykonanie drewnianej bramy na indywidualne zamówienie, według autorskiego projektu. Projektem może być nawet zwykły rysunek z ulubionym wzorem. Bramę taką można też ozdobić swoimi inicjałami lub numerem domu.





















Komentarze (0)