ukryj

okna drewnianeFabryka Okien Drewnianych Świebodzin to firma z wieloletnim doświadczeniem. Produkuje nowoczesne, energooszczędne, okna drewniane i aluminiowo-drewniane, okna zabytkowe, drzwi drewniane zewnętrzne płytowe i płycinowe oraz ogrody zimowe.

Firma działa na rynku polskim, na bieżąco poszerzając sieć dealerską i punkty handlowe, oraz na rynkach europejskich, gdzie głównymi odbiorcami jej wyrobów są Niemcy, Austria, Norwegia, Belgia. Produkuje nowoczesne, energooszczędne, dostosowane do obecnych wymagań rynku okna drewniane i aluminiowo-drewniane, okna zabytkowe, drzwi drewniane zewnętrzne płytowe i płycinowe, oraz ogrody zimowe. Wykorzystany materiał i wykonanie sprawia, że okna są nie tylko funkcjonalne, ale również ekologiczne. Firma produkuje okna i drzwi o dowolnych wymiarach i kształtach, z drewna klejonego wielowarstwowo (w zależności od profilu), co równocześnie czyni okna mocnymi i odpornymi na wypaczanie. W ofercie firmy znajdują się okna wykonane z drewna sosnowego, dębowego, oraz meranti (lub na indywidualne życzenie z innych gatunków drewna).

Do wyrobu okien i drzwi firma wykorzystuje następujące materiały i produkty:
Sosna
jest najczęściej wybieranym materiałem do produkcji okien. Charakteryzuje się trwałością, jasną barwą, łatwością w obróbce, sprężystością i dobrą wytrzymałością techniczną.
Meranti to egzotyczne, liściaste drewno pochodzące z Indonezji. Jest odporne na wilgoć i bardzo trwałe. Drewno z  wyraźnym rysunkiem słojów wygląda efektownie pomalowane farbą transparentną. Gęstość drewna zależy od gatunku i osiąga wartości od 300 kg/m³ do 1050 kg/m³. Jest polecane do miejsc narażonych na działanie wilgoci.
Dąb jest najlepszym surowcem budowlanym spośród rodzimych drzew liściastych. Drewno dębowe jest twarde, trwałe i odporne na ścieranie. Cechuje je wytrzymałość na zmiany poziomu wilgoci. Kantówka drewna klejona jest z trzech, czterech, lub pięciu warstw (w zależności od profilu) wodoodpornymi klejami, co zapobiega wypaczaniu się okien.

drzwi drewniane drzwi wejściowe drewniane
Okapnik
Jest wykonany z aluminium firmy Aluron i odprowadza na zewnątrz wodę opadową ściekającą po skrzydle okna. Standardowo okapniki są dostępne w kilku kolorach dopasowanych do barwy drewna. Można też zastosować okapniki aluminiowe w kolorze dobranym do koloru skrzydła i ramy. Na okapnik można nałożyć drewniane maskowanie – okno wygląda wtedy bardziej naturalnie.

Szyby
Fabryka Okien Drewnianych Świebodzin używa do produkcji swoich okien szkła niemieckiej firmy Oder-Glas. Stosuje dwa podstawowe rodzaje konstrukcji szyby: 1 – komorową z pakietem 2-szybowym oraz 2-komorową z pakietem 3-szybowym, który zapewnia lepszą izolacyjność cieplną szyby.
Firma oferuje szyby typu:

 • Neutralux – szkło termoizolacyjne, energooszczędne,
 • Akustex – szkło dźwiękochłonne,
 • Solarlux – szkło przeciwsłoneczne,
 • Multipact – szkło hamujace działanie siły,
 • Ardorex – szkło przeciwpożarowe,
 • Dekorex – szkło dekoracyjne z właściwościami rozpraszającymi,
 • Vacurex – optymalna termoizolacja z techniką próżniową,
 • Voltarlux – szkło słoneczne prądotwórcze.

Ramkę dystansową międzyszybową można wymienić na tzw. ciepłą ramkę wykonaną z materiałów, które powodują zwiększanie się temperatury na powierzchni szyby, przez co nie skrapla się na niej woda. Jej odcień  można dobrać do koloru drewna. Ciepła ramka jest dopełnieniem profilu okien energooszczędnych – 78 i 92.

Okucia
Dzięki bezpiecznym okuciom WinkHaus zabezpieczymy okna przed włamaniem. Dostępne są  takie funkcje jak:

 • blokada obrotu klamki z podnośnikiem,
 • ogranicznik otwarcia okna,
 • stopniowe uchylanie,
 • zatrzask balkonowy,
 • oddalenie skrzydła od ramy.

Dzięki wyposażeniu okuć w odpowiednią ilość bezpiecznych punktów (grzybków antywłamaniowych) uzyskujemy różne klasy bezpieczeństwa. Okno o zwiększonej odporności na włamanie musi być wyposażone w 4 bezpieczne punkty (Wk1), lub 7 bezpiecznych punktów (Wk2). Okucia antywłamaniowe wykonane są ze wzmocnionego profilu.

drzwi zewnętrzne drzwi balkonowe

Silikon
Silikon nie powoduje niszczenia drewna, zawiera też środek grzybobójczy. Jest dostępny standardowo w kolorze transparentnym oraz wielu odcieniach szarości, brązu, kremu i bieli.

Uszczelki
Firma stosuje przy produkcji okien dwie uszczelki w skrzydle. Zapewniają one odpowiednie uszczelnienie, a wraz z profilem drewnianym i dobrej jakości szkłem, chronią przed hałasem.

Szprosy
Decydując się na ten element nadajemy oknom oryginalnego wyglądu, który nawiązuje do stylu dawnej architektury. Wyróżniamy szprosy: konstrukcyjne – o szerokościach 65, 82, 100, 115, oraz 135 mm; wiedeńskie – naklejane obustronnie, profilowane listwy drewniane o szerokości 26 mm lub od 20 do 40 mm; wewnątrzszybowe – o szerokościach 8, 18, 28 mm, montowane w szybie zespolonej, wykonane z aluminium i pokrywane różnego rodzaju kolorowymi, a także drewnopodobnymi okleinami.

 • Zobacz galerie zdjęć według kolorów:
Oceń artykuł:
 • bardzo słabe
 • słabe
 • średnie
 • dobre
 • bardzo dobre
5,00 / 2 głosów
Dziękujemy za oddanie głosu.

Czytaj więcej:

Okna zwierciadłem duszy

Okna zwierciadłem duszy

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie okien każdy z nas zwraca uwagę na inne parametry stolarki. Przeczytaj cały artykuł

Okna aluminiowe - pasywny standard

Okna aluminiowe - pasywny standard

Nowy system okien aluminiowych w standardzie pasywnym nie tylko pozwala zaoszczędzić energię, lecz także... Przeczytaj cały artykuł

Okucia okienne - możliwość ręcznej regulacji zima-lato

Okucia okienne - możliwość ręcznej regulacji zima-lato

Zmiany temperatur skutkują rozszerzaniem i kurczeniem się tworzywa, z którego wykonane jest okno. Może to prowadzić... Przeczytaj cały artykuł

Okna aluminiowe – szlachetny element architektury

Okna aluminiowe – szlachetny element architektury

Projekty współczesnych domów jednorodzinnych, często wzorowanych na klasycznych rezydencjach, zaskakują... Przeczytaj cały artykuł

Okno szyte na miarę

Okno szyte na miarę

Obejrzyj film, który prezentuje rozwiązania okienne, dostosowane do funkcji każdego pomieszczenia. Przeczytaj cały artykuł

Okna Roto Designo nagrodzone

Okna Roto Designo nagrodzone

15 czerwca br. odbyła się gala z wręczeniem prestiżowych nagród dla najlepszych produktów branży stolarki budowlanej. Przeczytaj cały artykuł

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

E-ściany

E-dach

E-łazienki

E-mieszkanie

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter
Zobacz koniecznie:

Okna dachowe - wygodne otwieranie okien na poddaszu

x