Nawet przy niskich temperaturach panujących na zewnątrz w naszym garażu nie musi być chłodno. Odpowiednia izolacja bramy pozwoli utrzymać w pomieszczeniu ciepło.

W bramach z serii g60 funkcjonalność i wygodę użytkowania połączono z dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Pod uwagę wzięto też względy bezpieczeństwa. 

Zatrzymać ciepło
Dobrą izolacyjność termiczną uzyskano dzięki umieszczeniu, między dwoma w pełni ocynkowanymi panelami z blachy nierdzewnej, pianki poliuretanowej, stanowiącej warstwę izolacyjną o grubości 42 mm. Współczynnik przenikania ciepła dla takiej konstrukcji bramy wynosi ok. 1,0 W/(m²·K) (dla bramy o powierzchni 10m²). W bramach z serii g60 marki Normstahl wyeliminowano mostek termiczny pomiędzy panelami – w garażu utrzymuje się stała temperatura, bez względu na warunki atmosferyczne. Pozwala to zaoszczędzić energię traconą na dodatkowe ogrzewanie. Dzięki przerwaniu mostka termicznego wyeliminowano także zjawisko skraplania się wody po wewnętrznej stronie skrzydła bramy. Zwiększa to okres jej użytkowania. 

brama garażowa brama garażowa
W dolnej części bram montuje się uszczelkę podłogową, która poprawia szczelność bramy. Chroni ona dodatkowo przed czynnikami atmosferycznymi albo pełni funkcję wentylacyjną, umożliwiając cyrkulację świeżego powietrza w garażu. Uszczelka jest przystosowana do montażu listwy kontaktowej z czujnikiem optycznym. W razie napotkania przeszkody, czujnik natychmiast przerywa zamykanie bramy.

Komfort i bezpieczeństwo
W kółkach jezdnych zastosowano łożyska kulkowe -  brama porusza się po prowadnicach lekko i cicho. Ze względów bezpieczeństwa, w bramach g60 wykorzystano także systemy zamkniętych sprężyn, obudowanych szyn jezdnych, ościeżnic z poprowadzoną wewnątrz linką oraz zabezpieczeń przed przytrzaśnięciem palców.
Bramy garażowe g60 firmy Normstahl są objęte gwarancją na 10 lat. Dodatkowo, nad jakością i bezpieczeństwem wszystkich produktów tej marki czuwa niemiecki urząd badający i wydający certyfikaty TÜV Product Service.

Bramy sekcyjne górne g60 są dostępne w wymiarach (do garażu na jedno stanowisko):
237,5 x 200 cm, 237,5 x 212,5 cm, 250 x 200 cm, 250 x 212,5 cm.

Czytaj więcej:

Brama i napęd

Brama i napęd

Decydując się na zamontowanie w garażu bramy automatycznej, mamy na uwadze naszą wygodę. Chcemy by służyła nam  bez Przeczytaj cały artykuł

Bramy w nowych kolorach

Bramy w nowych kolorach

Szlachetny antyczny dąb to jeden z dziesięciu nowych kolorów drewnopodobnych, które wprowadzono do gamy bram garażowych Przeczytaj cały artykuł

Szyby antywłamaniowe

Szyby antywłamaniowe

Aby zabezpieczyć się przed wizytą intruza, można zastosować szyby antywłamaniowe. Przeczytaj cały artykuł

Okucia antywłamaniowe

Okucia antywłamaniowe

Podstawowym elementem zabezpieczającym okno przed włamaniem są specjalne okucia antywyważeniowe. Przeczytaj cały artykuł

Brama garażowa boczna

Brama garażowa boczna

Brama garażowa boczna firmy Normstahl przeznaczona jest do każdego typu garażu, gdyż nie zabiera miejsca... Przeczytaj cały artykuł

Okna oddymiające

Okna oddymiające

Okna oddymiające to z pozoru zwykłe okna. Jeśli jednak przyjrzeć im się bliżej, okazują się całkiem nietypowe. Przeczytaj cały artykuł

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

E-mieszkanie

  • Akwarium feng shui

    Akwarium feng shui

    W chińskiej tradycji i kulturze ryby mają bardzo ważne znaczenie, są symbolem dostatku i bogactwa.

E-izolacje

  • Izolacja fundamentów domu

    Izolacja fundamentów domu

    Jak wszystkim z pewnością wiadomo – fundament stanowi podstawę konstrukcji domu. Mając powyższe na względzie...

E-łazienki

E-ogródek

  • Ogród zimowy w domu

    Ogród zimowy w domu

    Rośliny pozwalają całkowicie zmienić wystrój mieszkania, dodając mu przytulności i indywidualnego charakteru. Nawet jedn

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter
Zobacz koniecznie:

Okna z PVC

x