ukryj

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie

Tagi:

drzwi zewnętrzneJakie drzwi zewnętrzne wybrać? Propozycje producentów drzwi jest wiele. Drzwi wejściowe to pierwszy element naszego domu, który widzą nasi goście i sąsiedzi. Ich wygląd może dużo powiedzieć o klimacie panującym wewnątrz. Aby jednak nam służyły na lata pamiętajmy także o innych parametrach.

Na rynku dostępne są drzwi zewnętrzne wykonane z różnych materiałów. Oferowane są w wielu wzorach, kolorach, rodzajach wykończenia. Wybór tych elementów to sprawa gustu - ogólną zasadą jest to, że drzwi zewnętrze powinny po prostu pasować do stylu i wykończenia domu. Natomiast pozostają jeszcze parametry, które zapewnią odpowiednie bezpieczeństwo, komfort cieplny oraz wygodne korzystanie z drzwi. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając drzwi zewnętrzne?

Bezpieczne drzwi zewnętrzne

Nasz dom, czy mieszkanie, możemy wyposażyć także w drzwi o podwyższonej odporności na włamanie. Do wyboru mamy drzwi kilku klas - od A co C, przy czym drzwi klasy C są najbardziej bezpieczne. Drzwi antywłamaniowe mają specjalną konstrukcję (nie tylko samego skrzydła, ale wszystkich elementów), utrudniającą sforsowanie ich przez włamywaczy.

Dowiedz się więcej o tym: Jak wybrać bezpieczne drzwi wejściowe

Wymiary drzwi zewnętrznych

Minimalne wymiary drzwi zewnętrznych określają przepisy (Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie § 61.1). Zgodnie z nimi drzwi wejściowe do budynków i mieszkań powinny mieć w świetle ościeżnicy co najmniej 0,9 m szerokości x 2 m wysokości. W przypadku drzwi dwuskrzydłowych szerokość skrzydła głównego nie może być mniejsza niż 0,9 m.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować większe drzwi. Aby wybrać odpowiednie najlepiej jest dokładnie wymierzyć otwór drzwiowy i podać wymiary sprzedawcy lub doradcy technicznemu producenta drzwi. Dobiorą oni drzwi odpowiedniego rozmiaru, a także - ościeżnice.

Drzwi wejściowe otwierane do środka, czy na zewnątrz?

Przy wyborze drzwi zewnętrznych nie możemy zapominać o kierunku ich otwierania. Na początek warto określić, czy chcemy zamontować drzwi otwierane do wewnątrz czy na zewnątrz.
Drzwi otwierane na zewnątrz nie będą zajmowały nam miejsca w korytarzu. Nie musimy się też przejmować silnym wiatrem – podczas wichury tego typu zostaną bowiem dociśnięte do framugi i nie grozi im wyrwanie. Jednak już otwieranie ich podczas porywistego wiatru będzie pewnym wyzwaniem. Decydując się na drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz musimy zaplanować szerszy podest na ganku, tak aby można było je wygodnie otworzyć.
W przypadku, gdy nie mamy zbyt wiele miejsca na zewnątrz, możemy zdecydować się na drzwi otwierane do środka. Takie skrzydła dobrze sprawdzą się też, jeśli mamy przestronny korytarz.

drzwi zewnętrzne z przeszkleniem

Drzwi zewnętrzne prawe czy lewe?

Wybierając drzwi zewnętrzne musimy też określić, czy chcemy mieć skrzydło lewe czy prawe. Jak je rozpoznać? Musimy stanąć po tej stronie drzwi, po której widać zawiasy. Jeżeli zawiasy są po lewej stronie, drzwi są określane jako lewe. Analogicznie jeżeli zawiasy są po prawej stronie, drzwi określane są jako prawe. Wybór drzwi prawych czy lewych zależy od rozplanowania i aranżacji przestrzeni. Najlepiej zastanowić się, które drzwi będą najmniej przeszkadzały, kiedy będą otwarte.

Energooszczędność drzwi zewnętrznych

Przez drzwi (również zamknięte) "ucieka" znacznie więcej ciepła niż przez ścianę. Producenci oferują coraz więcej modeli drzwi energooszczędnych - stosują w nich nowoczesne rozwiązania techniczne oraz materiały, zapewniające coraz lepszą izolację termiczną drzwi. Warto jednak wiedzieć, że każde drzwi zewnętrzne muszą spełniać określone parametry izolacyjne. Współczynnik przenikania drzwi zewnętrznych nie może wynosić więcej niż 1,7 W/(m²K), a więc już standardowe drzwi zapewnią nam skuteczną ochronę przed stratami ciepła. Warunkiem jest jednak odpowiedni montaż drzwi.

Zobacz też: Nowoczesne i energooszczędne drzwi zewnętrzne

Montaż drzwi zewnętrznych

To potrzebna nam będzie jeszcze fachowa ekipa do montażu. Bardzo ważne jest bowiem prawidłowe ustawienie tzw. poziomów i pionów, które będą gwarantowały nam bezproblemowe użytkowanie  skrzydła. Wiele drzwi ma specjalne zawiasy o dość dużej możliwości regulacji w kilku płaszczyznach, co pozwala na wygodne dopasowywanie skrzydła do zamontowanej ramy.
Jeżeli czujemy się na siłach, możemy oczywiście próbować montażu drzwi we własnym zakresie. Warto jednak pamiętać, że drzwi zewnętrzne to spory wydatek i czasem po prostu nie warto oszczędzać na ich prawidłowym i fachowym montażu.

 • Zobacz galerie zdjęć według kolorów:
Oceń artykuł:
 • bardzo słabe
 • słabe
 • średnie
 • dobre
 • bardzo dobre
1,79 / 28 głosów
Dziękujemy za oddanie głosu.

Czytaj więcej:

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe? Który typ drzwi wybrać

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe? Który typ drzwi wybrać

Drzwi standardowe mają przylgę (wrąb, schodek), która zachodzi na ościeżnicę. Ddrzwi bezprzylgowe mają prostą krawędź. Przeczytaj cały artykuł

Dom odporny na włamanie

Dom odporny na włamanie

Pozostawiony bez opieki dom, np. podczas wyjazdu właścicieli, staje się łatwym łupem dla włamywaczy. Przeczytaj cały artykuł

Drzwi w stylu secesyjnym

Drzwi w stylu secesyjnym

Aranżacje inspirowane tą stylistyką urzekają wdziękiem i finezyjnym wzornictwem. Ze wszystkich nurtów czerpiących... Przeczytaj cały artykuł

Drzwi drewniane

Drzwi drewniane

Na przestrzeni lat polski rynek stolarki drzwiowej zasypany został licznymi modelami skrzydeł fornirowanych, z PVC... Przeczytaj cały artykuł

Dako na Budmie

Dako na Budmie

Budma to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej i europejskiej branży budowlanej. Targi wciąż cieszą się dużym... Przeczytaj cały artykuł

Drzwi termoizolacyjne

Drzwi termoizolacyjne

Wymagania jakie stoją przed stolarką budowlaną na temat parametrów cieplnych są coraz bardziej restrykcyjne. Przeczytaj cały artykuł

Komentarze (174)

 1. marta_p

  na własnym przykładzie przekonałam się, że wybór drzwi zewnętrznych to ważna sprawa, fachowa ekipa dopasowała nam je pod wymiar. poprzednie były źle obsadzone i zimą wiało chłodem nie mówiąc już o problemach z zamykaniem

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 2. no to prawda, nie jest to prosta i banalna rzecz, można się nieźle przejechać na tym, jeśli wybierze się niezbyt solidną firmę, albo ekipę. Co do firmy, jakiej drzwi mogę polecić, myślę, że na uwagę zasługuje firma wimarol. Solidne wykończenia, nowoczesny design.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 3. Dokładnie, to wcale nie jest taka prosta sprawa! My zanim kupiliśmy drzwi, musieliśmy się tyle najeździć, że głowa mała! Poczytaliśmy oczywiście sporo na temat wyboru drzwi, jednak w sklepie okazało się, że wiedza teoretyczna niewiele ma się do praktycznego wyboru... A i poziom wiedzy obsługi pozostawia wiele do życzenia. I tak jeździliśmy od sklepu do sklepu, a to licząc na większy wybór, a to na bardziej fachową pomoc, bo drzwi były potrzebne na już. I tylko w jednym sklepie udało nam się dostać to, czego chcieliśmy - Minox w Warszawie. Duży wybór, co ważne - wysokiej jakości produktów, a nie bubli, no i Pan Sprzedawca... no, fachowiec!

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 4. Anonymous

  Łudbu dubu, łubu dubu niech żyje nam Prezes... Da za to premię?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 5. romuald

  My mamy akurat z porty model Roma. Spełniały trzy podstawowe warunki - bezpieczeństwa, ciepła i estetyki. W sensownej zresztą cenie.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 6. chrispoz "Niezbyt dobre porownanie,szanowny kolego.Wrzucic chinszczyzne do jednego worka razem z dobrymi uznanymi markami...Przez drzwi chinskie mozna wejsc w ciagu 20 sekund nie pokonujac zadnych zamkow a same drzwi..." W porównaniu chciałem pokazać, że nie ma drzwi nie do przejścia. Kwestia tylko czy drzwi wytrzymają 1 minutę czy 1 godzinę i czy złodziej przyjdzie z profesjonalnym sprzętem czy tylko ze śrubokrętem. Zabezpieczenia są istotne ale nigdy nie dają 100% gwarancji, że ktoś się nie włamie. Poza tym chrispoz ja siedzę w branży drzwiowej od wielu lat i nie jedno widziałem. Złodzieje na prawdę mają najprzeróżniejsze sposoby na włamania.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 7. Anonymous

  Jeżeli chodzi o solidne drzwi to gorąco polecam firmę Czerwiak. Są to drzwi drewniane na bazie naturalnego drzewa sosnowego. Solidne w przystępnych cenach. Firma dysponuje szeroka gamą wzorów.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 8. Mogę się zgodzić,ze drewno sosnowe będzie tutaj wytrzymałe,wiec w mojej opinii warto. Jednak pozostaje sama kwestia wyboru firmy i tutaj masz szerokie pole do popisu. Zapraszam także do nas.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 9. Ponieważ bardzo lubię debowe drewno, to wybralismy drzwi właśnie z dębu, firmy Cal o ile pamiętam. Tak jak wspomniane wcześniej, myślę że dużo zalezy nie tylko od samych drzwi, ale też od ekipy montujacej. Jeśli komus po drodze do Wrocławia to mogę jak najbardziej polecić panów z firmy Remos, którzy zakładali drzwi u nas.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 10. To prawda,od ekipy która montuje drzwi zależy bardzo wiele. Jeżeli czegoś nie dopilnują w efekcie mamy spaczenie,więc warto zwrócić na to szczególną uwagę. A teraz same drzwi są w bardzo fajnych promocjach u nas w sklepie,więc zapraszam.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 11. Polecam także zapoznać się z oferta firmy Hardmet. Duży wybór, ja jestem zadowolony z zakupionych drzwi, owszem kosztowały trochę, jednak za jakość się płaci. Dzięki temu nie miałem, w przeciwieństwie do sąsiada problemów z zamówieniem i późniejszym montażem. Drzwi są wykonane porządnie, są bardzo szczelne i nic nie słychać

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 12. Anonymous

  Oj powiedziałbyś że pracujesz w tej firmie, jesteś do nich przekonay bo mają plusy (wymień je) a nie tak udajesz klienta - czyli zwyczajnie kłamiesz. Tępię Cię na każdym możliwym forum, bo nie lubię zagrywek poniżej pasa. Aha.. Ty nie jestes pracownikiem, a wynajętym człowiekiem.. więc pewnie na drzwiach sie nie znasz.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 13. Co myślicie o drzwiach na zewnątrz firmy Dierre?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 14. Poszukaj Delta drzwi lub PTZ Stalprodukt zaoszczędzisz parę groszy i wspierasz polskie produkty.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 15. Drzwi zewnętrzne jednak powinny być drewniane, a nie Włoskie. Polecam post Opium. Ważna jest nie tylko sprawdzona marka, parametry drzwi, ale i ekipa montażowa. Warto więc znaleźć solidnego producenta, jak i zapytać co myśli o sprzedawcy. Każdy producent powinien ujawnić swoich najlepszych partnerów, choćby na swojej stronie internetowej tak by klient wiedział u kogo kupić.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 16. Anonymous

  Skoro już o Calu... to na ich stronie są "autoryzowane ekipy montażowe". Nie jest to jakiś papierek dawany z automatu - widać że ma go coś ok 10% firm, więc mają go Ci, którzy dla których te drzwi są ważne.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 17. Bardziej niż CALa polecam drzwi firmy ART-TOM naszym zdaniem lepsza konstrukcja i mniejszy problem z wypaczaniem. W standardzie mają zamek hakowy który działa lepiej niż w Calu. Jeżeli maja to byc drzwi ciepłe to tylko drewniane, wszystkie stalowe obojętnie czym ocieplone będą przemarzać.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 18. Ha! Mam od ponad 6-ciu lat KMT stalowe i jakos nic nie przemarza! Sa wstawione od południa,a w moim regionie przeważa wiatr zachodni. Wg warunków producenta nie ma bezpośredniego ataku warunków atmosferycznych. Produkt godny polecenia 8) Model to KMT PLUS

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 19. To tylko się cieszyć, większość takich produktów się skrapla i przemarza. Na razie drzwi firmy WIKĘD spisują się najlepiej ale rama jest z aluminium i ma dodatkowo profil cieplny. Oczywiście drzwi tego typu były i będą nadal w końcu cena jest bardzo przystępna, tylko warto sprawdzić paru producentów. KMT np ostatnio wprowadziło regulację docisku do skrzydła co się bardzo przydaje szczególnie jak uszczelki są na obwodzie skrzydła i ramy.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 20. Anonymous

  UDS, to może uzasadnisz jakoś swoje zdanie o lepszej konstrukcji drzw A -T niż C? Póki co używasz ogólników. Odnośnie Wikędów - z Twojej wypowiedzi można wnioskować, że mają tą ościeżnicę ALU w standardzie - a tak nie jest (dopłata blisko 700zł). Tak czy inaczej może to być ciekawa alternatywa, ale zachowujmy rzetelność wypowiedzi,

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 21. To tylko się cieszyć, większość takich produktów się skrapla i przemarza. Na razie drzwi firmy WIKĘD spisują się najlepiej ale rama jest z aluminium i ma dodatkowo profil cieplny. Oczywiście drzwi tego typu były i będą nadal w końcu cena jest bardzo przystępna, tylko warto sprawdzić paru producentów. KMT np ostatnio wprowadziło regulację docisku do skrzydła co się bardzo przydaje szczególnie jak uszczelki są na obwodzie skrzydła i ramy. U mnie w reginie KMT ma chyba co druga nowowybudowana chata,jestem zadowolony i moge ze spokojnym sumieniem polecic te firmę... O docisku słyszałem,w ogóle KMT idzie jak burza na rynku...

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 22. UDS, to może uzasadnisz jakoś swoje zdanie o lepszej konstrukcji drzw A -T niż C? Póki co używasz ogólników. Odnośnie Wikędów - z Twojej wypowiedzi można wnioskować, że mają tą ościeżnicę ALU w standardzie - a tak nie jest (dopłata blisko 700zł). Tak czy inaczej może to być ciekawa alternatywa, ale zachowujmy rzetelność wypowiedzi, Od roku 1999 zajmuje się montażem drzwi od 4 lat prowadzę również sprzedaż. C wprowadził zamek hakowy od jakiś 3 lat wcześniej były tylko dwa zamki. Może ilość reklamacji na wypatrzenie skrzydła otworzyła im oczy. Od kąt wprowadzili system hakowy nakłaniamy do niego każdego naszego klienta. A-T miał taki zamek od początku swojej produkcji oczywiście zmieniała się konstrukcja i grubość skrzydła tak jak u konkurencji. A-T wykonuje drzwi z sosny mahoniu i dębu C z sosny i dębu. Jak ktoś chce drzwi malowane RAL lepiej wybrać mahoń mniejsze usłojenie i barwa słojów drewna powoduje ładniejsze pokrycie farby. C jest bardzo dobra firmą ale z naszej statystyki więcej mamy reklamacji na wygięcie skrzydła. Ostatnio sam byłem zdziwiony jak w jednym domu dwa C wygięły się w taki sam sposób po mimo zastosowania zamka hakowego ( drewno sosnowe ). Zamek w A-T ma dwie wkładki patentowe blokujące system otwarcia w C jedną. Bardzo lubię obydwa produkty ale jak klient zaakceptuje wzór z A-T zamiast z C to już mu nie proponuje nic innego.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 23. Obawiam się, że wiele lat montujesz drzwi Cal nie znając zasady działania górnego zamka hakowego 5 klasy odporności na włamanie. Prostowanie drzwi zamkiem listwowym to mit ,mający niewiele wspólnego z prawdą. Problem odkształcających się drzwi płytowych nie leży w zamku, a w tym, że klient kupuje niesamowicie ciepłe drzwi i jeszcze od wewnątrz podgrzewa je specjalnie zagęszczonym ogrzewaniem podłogowym, albo odkręconym na maksa kaloryferem, zamontowanym przy samym otworze . Drzwiom o słabszych parametrach izotermicznych niewiele to przeszkadza, problem pojawia się gdy zamontujemy naprawdę ciepłe drzwi o parametrach poniżej U=1W/m2. Klient powinien zdecydować: montuję ciepłe drzwi z Termiczną Ochroną Podproża, albo takie o słabszych parametrach i ogrzewam sobie przedsionek, wraz z nim taras i cały świat. Czemu piszesz, że drzwi AT są dębowe, albo meranti, skoro są to drzwi sosnowe z okleiną meranti, albo dębową, drzwizewnetrzne.com/technologia

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 24. Nie mówimy o zamku hakowym tylko o wyginaniu skrzydła, jak również nigdzie nie wspominam o prostowaniu skrzydła przez zamek hakowy. Zamek taki dodatkowo zabezpiecza skrzydło przed wygięciem, choć jak pisałem wyżej nawet to nie pomogło u jednego klienta w dwóch sztukach. Ma Pan racje pisząc o ogrzewaniu dlatego każdy producent zastrzega sobie odległość od grzejnika min. 1.5 m. Powinno być również zadaszenie przed deszczem i słońcem ale tego nawet C nie określa w swoim katalogu jaki ma być wymiar . Oczywiście większość klientów to bagatelizuje. Nigdzie w ofercie A-T na podanym linku nic nie jest napisane o oklejaniu drewna sosnowego okleiną meranti lub dębu. Tam jest pokazany przekrój skrzydła wykonanego w sośnie A-T ma takie trzy modele w swojej ofercie. Jeżeli drzwi są z meranti lub dębu to klejonka ramy i skrzydła jest też z takiego drewna jedynie sklejka jest fornirowana meranti lub dębem.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 25. Tą ostatnią informację proszę sprawdzić u producenta, bo podejrzewam, że wprowadzacie państwo klientów w błąd.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 26. Tą ostatnią informację proszę sprawdzić u producenta, bo podejrzewam, że wprowadzacie państwo klientów w błąd. Specjalnie dzwoniłem bezpośrednio do właściciela firmy z którym mam bardzo dobry kontakt od dawna dla potwierdzenia. W sklepie mamy przekroje drzwi na których widać jak są zbudowane. Odp. producenta jeżeli drzwi z dębu to klejonka dębowa obłogowana dębem + sklejka oklejona dębiną. Podobnie w przypadku meranti, drzwi wykonane z drewna sosnowego to tylko trzy modele o takiej konstrukcji. Pomijając co maja w środku drzwi A-T odsetek reklamacji na wpatrzenie skrzydła jest znacznie mniejszy niż w przypadku drzwi C. Dlatego my proponujemy ten produkt bo jak ktoś wyda 3,5-5 tys za drzwi to miło jest nie spotkać się przy reklamacji.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 27. UDS, to może uzasadnisz jakoś swoje zdanie o lepszej konstrukcji drzw A -T niż C? Póki co używasz ogólników. Odnośnie Wikędów - z Twojej wypowiedzi można wnioskować, że mają tą ościeżnicę ALU w standardzie - a tak nie jest (dopłata blisko 700zł). Tak czy inaczej może to być ciekawa alternatywa, ale zachowujmy rzetelność wypowiedzi, Tak jest to rama za dopłatą ale warta swojej ceny bo i tak jeszcze można dużo zaoszczędzić w stosunku do drzwi drewnianych. Przerobiliśmy już Deltę, KMT, Capka, Terme, Stalprodukta i rama zaproponowana przez Wikęd wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Do tego jest bardzo stabilna w swojej konstrukcji co pozwala na szybki i dokładny montaż.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 28. Anonymous

  Szybko i dokładnie to jest wtedy, kiedy całość przyjeżdża w jednej ramie:) Tu nadal trzeba skręcać ościeżnicę z naświetlem, co zaprzecza i jednemu, i drugiemu przymiotnikowi którego uzyłeś:)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 29. Cały czas piszemy o drzwiach bez naświetla. Jak na razie z naświetlem to alu pcv lub drewno jeżeli ma być w jednej ramie.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 30. Anonymous

  A jak wg Ciebie wygląda to naświetle we wspomnianych Wikędach? Całość oparta na ościeżnicahc aluminiowych.? Widziałem to pierwszy raz na Budmie i ciekaw jestem jak jest w praktyce.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 31. Rama od drzwi jest w całości razem z progiem od razu gotowa do montażu. Naświetle jest osobno ale też wykonane z aluminium z profilem cieplnym, musimy je rozeszklić i połączyć z ramą. Są tam gotowe elementy do połączenia i co ważne naświetle jest tej samej grubości co rama. Oczywiście nie jest to tak stabilne jak rama w całości ale ze spokojem da się zamontować, w końcu sa to profile zamknięte.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 32. Ja zamawiałem drzwi w firmie Kuhn. Miałem problemy ze znalezieniem standardowych drzwi zewnętrznych do swego domu, więc poszukałem kogoś, kto robi drzwi na indywidualne zamówienie. Znajomy polecił mi Kuhn, więc się z nimi skontaktowałem. I rzeczywiście, zrobili mi solidne drzwi z litego drewna na wymiar.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 33. Anonymous

  sprawdzona w jakim sensie ?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 34. Polecam drzwi firmy domator.24.com dostępne na allegro. Ja zakupiłam je 3 lata temu do swojego domku jednorodzinnego. Drzwi są szczelne, stalowe, nie łapią korozji. Nie dzieje się z nimi nic złego. Ja akurat wybrałam drzwi antywłąmaniowe. Próg i ościeżnica stalowa. Wszystko było w komplecie: klamki, okucia itd. Bardzo solidna firma, szybko i profesjonalnie działa na rynku. POLECAM!!!!

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 35. Bez komentarza :shock: ania1986 Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 4192 Forum: Okna i drzwi Wysłany: 05.04.2013, 11:35 Ja akurat nie znam tej firmy, jednak jeżeli chodzi o dobre drzwi drewniane zewnętrzne to polecam drzwi firmy domator24.com, dostępne na allegro, Są mocne i mają warstwę chroniącą przed szkodn ... Temat: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? ania1986 Odpowiedzi: 32 Wyświetleń: 22762 Forum: Okna i drzwi Wysłany: 05.04.2013, 11:31 Polecam drzwi firmy domator.24.com dostępne na allegro. Ja zakupiłam je 3 lata temu do swojego domku jednorodzinnego. Drzwi są szczelne, stalowe, nie łapią korozji. Nie dzieje się z nimi nic zł ... Temat: Drzwi bezpieczne ania1986 Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1112 Forum: Izolacje techniczne Wysłany: 05.04.2013, 11:21 POLECAM drzwi firmy DOMATOR24.COM, dostępne na allegro. Super jakość i cena!!!! Opis jak najbardziej odpowiada rzeczywistości. Eleganckie, antywłamaniowe i szczelne. Pozdrawiam Temat: POLECAM DRZWI ZEWNĘTRZNE DOMATOR24.COM ania1986 Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 32 Forum: Nowoczesne okna i drzwi Wysłany: 05.04.2013, 11:17 Chciałabym polecić wszystkim, którzy potrzebują kupić drzwi zewnętrzne do domu drzwi firmy domator24.com. Ja akurat zakupiłam te drzwi na allegro, bo cena była bardzo korzystna. Drzwi są s ... Temat: Drzwi zewnętrzne ania1986 Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 5946 Forum: Nowoczesne okna i drzwi Wysłany: 05.04.2013, 11:11 Witam serdecznie, ja ostatnio kupiłam drzwi na allegro firmy domator24.com i jak najbardziej polecam!!!! Ja akurat zdecydowałam się na drzwi antywłamaniowe. Wszystkie drzwi są stalowe, szczelne ...

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 36. Anonymous

  Właśnie dlatego nisko cenię sobie to forum - ze "puszcza " taki spam zniechęcając wartościowych użytkowników:( Ciekawe po ilu dniach zadziała Moderator?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 37. Polecam drzwi zewnętrzne firmy domator24.com, dostępne na allegro. Świetna jakość i korzystna cena. Opis zgadza się z rzeczywistością. Gorąco polecam!!!

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 38. Anonymous

  Domena firm z allegro - nieważne jak mówią, byleby mówili.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 39. tylko sobie szkodzą! kiedy to zrozumieją?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 40. jeśli chodzi o moje zdanie co do firm produkujących drzwi to ja się skłaniam ku tej //www.ekoplast-krakow.pl/ mam od nich okna, są solidne, szczelne więc podejrzewam, że drzwi też spełnią wszelkie wymagania.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 41. To jakby temat jest nie o oknach temat dotyczy drzwi :)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 42. Anonymous

  Gołym okiem widać, że e coś tam prowadzi kampanię reklamową. Ale spokojnie, to forum ma żałośnie słabą moderację, więc link chwilę powisi.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 43. moderacja czuwa :) a internauci nie są debilami

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 44. Pytanie mam o technologię, która zabezpiecza drewno przed wypaczeniem. Przecież nie macie wpływu na to gdzie montuje Inwestor takie drzwi, więc teoretycznie mogą być na stronie południowej. Czy jest to lite drewno czy dajecie jakieś wzmocnienia w postaci prętów?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 45. ja tam odsyłam na międzynarodowe targi Interiors & Design w Warszawie, rejestracja dla odwiedzających jest darmowa: http://targiprodukcjiokienidrzwi.pl/zwiedzajacy/rejestracja-on-line/ a wydaję mi się, że warto tam być, w szczególności jak ktoś kupuje mieszkanie lub buduje dom

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 46. Anonymous

  Kolega przestanie z Ta reklama. Forumowicze nie są idiotami

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 47. Odświeżę temat Własnie art-tom wprowadził nowe zamki hakowy połączony z bolcami więc mamy 5 punktów zaparcia po stronie klamki. Dodatkowo dali pełna regulacje na ościeżnicy czego wcześniej nie był a czasem by pomogło tzn. możemy tez regulować docisk przy hakach i bolcach. Zmieniono również konstrukcję ramy z meranti rdzeń teraz jest z sosny potem doklejki z meranti i wszystko obłogowane. Producent twierdzi że to lepsza konstrukcja, w drzwiach z dębiny nic nie zmieniono wszystko jest wykonane z dębiny.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 48. Enklard

  My na drzwiach nie oszczędzaliśmy i pozostaliśmy przy znanej marce, czyli Gerdzie. Póki co bez przykrych niespodzianek. Nie wiem, jak inni, ale mają dość długą gwarancję, tzn. Gerda. Ogólnie polecam nie oszczędzać na drzwiach wejściowych :) Bo to inwestycja reprezentacyjna, jeśli można tak powiedzieć. Plus bezpieczeństwo i szczelność też istotne rzeczy.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 49. ostrow

  drzwi zewnetrzne to chyba najwazniejszy element bezpieczenstwa w domu, dlatego nie ma co na nim oszczedzac pieniedzy... trzeba tez pamietac o dobrym montazu, tak by drzwi nas nie zawiodły

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 50. Dwa lata temu kupowałem drzwi wejściowe z tej firmy: http://www.art-tom.pl/ - mają kilka oddziałów w Polsce. Mogę spokojnie polecić, tanie nie są ale jakość drewna i wykonanie bije wszystkie marketówki.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 51. Jak zależy nam na korzystnym dla nas stosunku jakości do ceny, to polecam gerdę. Sprawdzone, solidne drzwi.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 52. kriskb1979

  Ostrzegam wszystkich przed firma domator24 i grafag. oszusci drzwi mysle ze z chin tanie zamki jakos daje duzo do zycznia, po zakupie nie mozna liczyc na gwarancje kazdemu moge podeslac pare fotek i wiadomosc od nich po zgloszeniu mojej reklamacji........tak nie mozna traktowac klijentow

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 53. ja w mieszkaniu kupiłem drzwi http://www.liderokna.pl, teraz zastanawiam się na kupieniem drzwi do mojego nowego domku na działce i chyba znowu powtórzę wybór

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 54. Co do gerdy, to ostatnio rodzice sobie zamontowali ich drzwi i tak jak wcześniej było strasznie głośno (odgłosy z klatki schodowej), tak teraz zrobiło się o wiele ciszej. Byłem zaskoczony. Dobra akustyka.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 55. Mój mąż uparł się na drzwi z tej firmy: http://www.lakbud.com.pl/. Wiecie coś na ich temat?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 56. jak ja sobie przypomnę jak ciężko mi było wybrać drzwi, wcale mnie nie dziwię, że macie taki spory problem. Bo to się trzeba zastanowić, jaki kolor, jaki materiał, zabezpieczenia, etc. no i cena też gra rolę. Ale ja w końcu postawiłem na tą firmę http://www.ekoplast-krakow.pl/ i mi bardzo dobrze służą, dobrze się prezentują, zamek się nie zacina i są szczelne.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 57. A moze ktos moze powiedziec cos o tych drzwiach http://allegro.pl/piekne-drzwi-ocieplane-exclusive-producent-tanio-i3758536288.html

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 58. Na tej stronie jedyną prawdziwą informacją wydaje się być ta "nie polecam". Reszta to wyłącznie SPAM - i żadna z tych opinii nie wygląa na prawdziwą. Nieoptrznie wszedłem na link powyżej - ten niby lider budowlany. Bałagan że hoho - jak na bazarze. Nic specjalnego na temat drzwi, a link ma na celu wyłącznie promocję portalu a nie pomoc w wyborze.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 59. Najlepiej wybrać drzwi z porządnym atestem, bo potem jest tańsze ubezpieczenie domu czy mieszkania.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 60. Katarzyna Kr

  Drzwi muszą być bezpieczne! Przede wszystkim.. później ładnie wyglądać, jak wymieniałam drzwi znajomi polecili mi stronę http://www.kreocen.pl/kategoria/Drzwi-zewnetrzne-2_115.html i bingo, strzał w 10.. i odgłosów z klatki nie słychać :)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 61. Z tych drzwi mniej nadwyrężających kieszeń, można by wziąć pod uwagę Q+. Sporo elementów dzielą choćby z gerdą, np. zamki. Mają tylko mniej opcji dodatkowych. Jest to jakaś opcja.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 62. UWAGA SPAMUJE :twisted: Indywidualne podejście do klienta , cała masa wzorów i wykonanie na najwyższym poziomie. www.WESTO.pl Pozdrawiam

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 63. My mamy drzwi z tej samej firmy internorm w której kupowaliśmy okna. Długo żeśmy się zastanawiali ale jednak warto wybrać to co jest już sprawdzone.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 64. My mamy drzwi z tej samej firmy internorm w której kupowaliśmy okna. Długo żeśmy się zastanawiali ale jednak warto wybrać to co jest już sprawdzone.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 65. Proponuję nie tyle co skupiać się na markach lub konkretnych modelach drzwi z opisem dobre/złe. Zamiast tego powinna powstać lista pytań na które odpowiedzi udziela kupujący. Dzięki temu określić będzie można na czym najbardziej zależy kupującemu. Jest sporo drzwi dobrych na naszym rynku i sporo przeciętnych lub "chińczyków". Propozycja ode mnie na kilka pierwszych pytań: -określenie wymiarów (szerokość / wysokość) nie każdy producent robi wszystkie wymiary lub nietypowe produkty -drzwi jednoskrzydłowe czy dwuskrzydłowe jak wyżej - nie wszyscy producenci robią 2-skrzydłówki lub nie każdy model czy seria jest w 2 skrzydłach -preferowana technologia: drewno / stal / PCV chyba nie muszę tłumaczyć ;) -ościeżnica: pełna / narożna / z wypełnieniem etc. o ile ktoś ma "typowy" mur o tyle nie ma problemu - schody zaczynają się w trudniejszych przypadkach -usytuowanie drzwi: wschód / zachód / północ / południe drewno wilgotnieje, stal się nagrzewa - każda technologia ma swoje plusy i minusy -dodatkowy osprzęt kupowany w pakiecie lub osobno / jakie są możliwości zastosowania innych klamek, wkładek, antab etc. To tylko początek dłuższej listy pytań na które kupujący powinien znać odpowiedź aby dopasować drzwi do swojego budżetu oraz konkretnego zastosowania, bo nie ulega wątpliwości, że niekiedy ludzie kupują drzwi ze względu na ładne zdjęcie w katalogu i kolor wykończenia. Reszta parametrów ich nie interesuje :).

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 66. Czy tę ościeżnicę Termo można zainstalować w przypadku gdy w wiatrołapie nie ma żadnej wentylacji? Oczywiście można ale czy w takim wiatrołapie na drzwiach nie zbiera się zimą woda? Często takie pomieszczenia mimo tego, że mają bezpośredni kontakt z dworem zbierają sporo wilgoci która parując lubi osadzać się np. na drzwiach.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 67. Anonymous

  Na pewno warto tez zajrzeć tutaj http://www.platinumdesign.pl/pl Mysle ze maja naprawde bardzo duży wybór i powiem Wam ze widziałem u znajomych to jakościowo całkowicie odpowiadaja.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 68. Bartnik - to nie są czasem drzwi wewnętrzne? Wyglądają elegancko ale przydałoby się jeszcze kilka informacji z czego są wykonane, jakie zawiasy, grubość ... cokolwiek ;) Na tej stronie są tylko zdjęcia i tyle :)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 69. Ja też właśnie szukam drzwi zewnętrznych. Zależy mi przede wszystkim o to, by zapewniały bezpieczeństwo oraz dobrze izolowały dom przed utratą ciepła czy zimnem z zewnątrz. Słyszałem o gerdzie, ale wolę się jeszcze tutaj dopytać co byście polecili albo na co zwracać uwagę podczas zakupu. Do tego widziałem, że niektóre drzwi od nich posiadają również wstawioną szybę. Czy to jest bezpieczne?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 70. Bartnik - to nie są czasem drzwi wewnętrzne? Wyglądają elegancko ale przydałoby się jeszcze kilka informacji z czego są wykonane, jakie zawiasy, grubość ... cokolwiek ;) Na tej stronie są tylko zdjęcia i tyle :) też mi się zdaje ze to wewnętrze, przynajmniej tak wyglądają :D My to zaszaleliśmy z żoną, wstawiliśmy sobie dwuskrzydłowe takie z elegancką szybką :D szaleństwo, ale jak mieliśmy kasę to chcieliśmy zainwestować w coś porządnego. Takie dokładnie mamy :) http://www.kon-trade.pl/o,114,ALBANO_DWUSKRZYDLOWE.html Sąsiedzi się dopytywali gdzie kupiliśmy chyba zazdroszczą :D

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 71. Anonymous

  Wpisz w google "drzwi kontrade" to poznasz opinie innych. I od kiedy chińskie drzwi to coś "porządnego"?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 72. Ja też właśnie szukam drzwi zewnętrznych. Zależy mi przede wszystkim o to, by zapewniały bezpieczeństwo oraz dobrze izolowały dom przed utratą ciepła czy zimnem z zewnątrz. Słyszałem o gerdzie, ale wolę się jeszcze tutaj dopytać co byście polecili albo na co zwracać uwagę podczas zakupu. Do tego widziałem, że niektóre drzwi od nich posiadają również wstawioną szybę. Czy to jest bezpieczne? Co do ich termoizolacji, to poczytaj sobie trochę na temat ich opatentowanej ościeżnicy perforowanej. Posiada on specjalne kanaliki, w której znajduje się powietrze, jak wiadomo, bardzo dobry izolator. Podobnie wygląda np. produkcja pustaków, które też w taki sposób zapewniają lepszą izolację. Radzę uważać na chińskie drzwi, ponieważ w nich nic już nie wymienisz, a jak zobaczysz sobie np. drzwi Gerdy, to praktycznie wszystkie elementy są wymienne. Po za tym masz zapewniony serwis i właśnie dostęp do części zamiennych.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 73. Dziękuję za wyjaśnienie mi sposobu izolacji w drzwiach Gerda. Faktycznie muszę przyznać, że ta technologia jest dość nowatorska, chociaż jak tak się zastanowić, to dość oczywista, ale bardzo często najlepszymi rozwiązaniami są te najprostsze. Czy jednak przez to ościeżnica nie traci na wytrzymałości? Pytałem się jeszcze o możliwość zainstalowania szyby w drzwiach zewnętrznych. Czy to jest bezpieczne?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 74. Nie wiem w jaki sposób perforacja ościeżnicy ma poprawić jej parametry termoizolacji. Wiem wiem fizyka itp ale tak na prawdę nie jestem przekonany w 100%, dwa - nie zajmuję się na co dzień drzwiami więc nie chcę wprowadzać w błąd. Z ciekawych rozwiązań ostatnimi czasy na prośbę klienta poszukiwałem jakiejś ościeżnicy, która byłaby ciut cieplejsza od standardowej pełnej składanej. Klient się uparł więc coś trzeba było zaradzić. Też nie jestem obeznany w temacie drzwi i nowości, więc szybkie pytanie na konkurencyjnym forum dało odpowiedź. Podrzucili mi pomysł z ościeżnicą (oczywiście ze skrzydłem :) ) termo. Montaż bajka, bo wszystko zmontowane do kupy, ościeżnica sama w sobie sztywna. Przede wszystkim dzięki swojej konstrukcji. http://wiked.pl/drzwi/drzwi-stalowe/wzory-przeszklenia-kolory-3 Cała środkowa część zrobiona jest z tworzywa przypominającego plastik (co to dokładnie to już ktoś zainteresowany niech pyta sprzedawców lub producenta). Sceptycznie podszedłem do sprawy. Klient chciał i klient dostał ale pytanie czy warto było wywalać tyle kasy za to aby umilić mi montaż? Dokańczałem kilka robótek jeszcze u niego i przyznam szczerze, że czuć różnicę pomiędzy zwykłą pełną ościeżnicą a tą z wikędu. Ciekaw jestem jak będzie się sprawować przy większych mrozach, bo różnica przy -5 stopniach na dworze była dość spora w dotyku ościeżnicy od strony wewnętrznej budynku.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 75. Anonymous

  Co za idiotyczna "agencja" robi teraz tą reklamę dla Gerdy. Jakie kanaliki, jakie powietrze! Kompletna niekompetencja! Żenujące. To może pokażcie to, o czym mówicie a nie macie pojęcia?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 76. Proszę bardzo, podsyłam zdjęcie, byście mogli sobie samemu zobaczyć na czym polega ta perforowana ościeżnica http://www.liderbudowlany.pl/userfiles/image/drzwi-gerda-10.jpg Jakoś wyraźnie widać, że ościeżnica posiada labirynt otworów. Podobne rozwiązania można spotkać w pustakach ceramicznych czy w szybach zespolonych. Jak powszechnie wiadomo, dzięi temu do środka dostaje się powietrze - świetny izolator ciepła. Radzę najpierw sobie trochę doczytać, a nie od razu krytykować.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 77. Otwór nie jest kanałem tak na marginesie. Labiryntu tu nie znajdziesz, bo jest to rozwiązanie 2-rzędowe z przesunięciem dla ścisłości terminologii. Jak ma dostać się powietrze i po co skoro ościeżnica będzie zapianowana? Idąc tym tropem niedługo ktoś zaproponuje nie wypełnianie ościeżnicy pianką, bo powietrze jest słabym przewodnikiem ciepła. Ceramika poryzowana od lat opiera się na zupełnie innej zasadzie aniżeli tylko na otworach biegnących na przestrzał elementu. Radzę najpierw sobie trochę doczytać, a nie od razu krytykować. P.S. Zaręczam, że Kolega Finlandia zjadł zęby na drzwiach (oczywiście w przenośni, bo już widzę te wpisy, że ktoś gryzł drzwi) i wie o co w tym chodzi, więc krytyka z jego strony, jeśli się pojawia, to w 99,999999% jest uzasadniona. P.S. numer 2 nikt nie mówi, że Gerda robi złe drzwi ale forma reklamy jest nieodpowiednia. Mi osobiście podobają się ich portale i z chęcią sam bym coś takiego zamontował w bloku.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 78. Anonymous

  :) Sznajci, Dziękuję za wsparcie. Dokładnie jest tak jak mówisz. Perforacja to tylko wycięte dziury. Osoba nie zorientowana w fizyce nie będzie wiedziała o co chodzi, więc musi "kupić" bajer sprzedawcy że to specjalna "ciepła futryna". A takie tłumaczenie (o kanalikach z powietrzem w środku) jest zwykłą nieprawdą. Chcę wierzyć w uczciwe intencje i dlatego nie nazywam tego jeszcze kłamstwem. Chyba że ktoś w fabryce tak to tłumaczył agentom realizującym zlecenie tej reklamy. Ja nie mówię że Gerda jest dobrą firmą. Ale do drzwi specjalnie się nie czepiam i nawet w ub. tygodniu odsyłałem klienta do swojej konkurencji po np Gerdę, bo aktualnie nie montuję drzwi w blokach. Zobaczyłem wtedy dziwną minę klienta (bo kto normalny poleca innego Wykonawcę?) a potem usłyszałem od niego: "ale podobno Gerda się skończyła"... Tak najwyraźniej usłyszał facet w innej firmie. I czasem takie wrażenie odnoszę. Towar się sam nie sprzedaje tak jak kiedyś. Teraz trzeba sie postarać i niekoniecznie w ten sposób. Jak ktoś z Gerdy wysili się na czytanie tych wpisów, to chętnie z nim porozmawiam - okazja będzie np.: na Budmie.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 79. Proszę bardzo :) Jak pisałem wcześniej, w przeciwieństwie do Finlandii nie zajmuję się stricte drzwiami a budowlanką w szerszym rozumieniu. Nie jestem alfą i omegą w każdej dziedzinie związanej z budownictwem ale staram się ciągle pogłębiać swoją wiedzę, szczególnie w tematach gdzie nie czuję się mocno. Moja złota zasada - jak nie wiem o czym mówisz to o tym nie mów i w ten sposób nie robię z siebie "specjalisty" których w tym kraju nie brakuje. W przeciwnym przypadku spadnie renoma moich usług, klienci się odwrócą itd ... historia znana aż za dobrze z podwórka budowlanego. Ogólne zasady fizyki znam, dlatego nie mogłem zgodzić się na moją logikę z tym rozwiązaniem jako czymś co mogłoby w znaczący sposób podnieść parametry. Czy tak jest w rzeczywistości? Gdybym zobaczył badania ITB to bym uwierzył. Tak przyszłościowo zapytam (pytałem już o to na innym forum chyba) - czy jest jeszcze jakieś ciekawe rozwiązaniu typu Wikęd lub KMT? Nie koniecznie z tą przekładką termiczną ale ograniczające przewodzenie ciepła. P.S. Finlandia - pomyśl poważnie nad założeniem fundacji ograniczającej przemoc i spam w sieci.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 80. I kto tutaj pisze o reklamie? To chyba ty sznajci wrzucasz link do konkretnej firmy montującej drzwi, więc to jest lekka hipokryzja, prawda? Co do tej perforacji, to nie wiem czemu Gerda miałaby tutaj zmyślać. Jak sami piszecie, to ta firma słynie z dobrej jakości drzwi oraz ma ogólnie dobrą renomę. W związku z tym bezzasadne z ich strony byłby jakieś nieetyczne zachowania jak wymyślanie rozwiązań, które się nie sprawdzają. Radzę pomyśleć logicznie pod tym względem.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 81. Konkretna firma, między innymi montująca drzwi, to moja firma ;). Nie podaję jej nazwy, kontaktu itp, bo nie. Jesteś zainteresowany, poszukaj w sieci lub popytaj ludzi to może znajdziesz do mnie drogę. Póki co nie narzekam na ilość Klientów. Co do tego czy ktoś jest zły czy dobry. Chyba sprawa tyczy czego innego. Nie chodzi o sam produkt ale o te wszystkie kanaliki wszechobecne w sieci (teraz zamieniane na otwory i perforacje). Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 82. Anonymous

  Bartik -odwracasz kota ogonem. Mówimy o ościeżnicy która niby ma jakieś kanaliki z zamkniętym powietrzem. Nie miałeś nawet tej futryny w ręku - może wtedy wiedziałbyś że - delikatnie mówiąc - wprowadzasz ludzi w błąd. http://static.urzadzone.pl/gallery/7720/0_9dc854759d1ce6ed488489d9222d52927725056a.jpg http://static.urzadzone.pl/gallery/7720/0_fa72a938d5e52b6ffb38cb95a3fec18888410ac4.jpg powiedz mi, gdzie tu widzisz te kanaliki??? Cala oscieznica ma byc zapianowana (laskawie Gerda dopuscila mozliwosc pianowania, bo do tej pory zalecala betonowanie. Przez dziury oczywiscie widac pianke ktora zaslania jedynie uszczelka.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 83. Czegoś takiego jeszcze nie montowałem i mam nadzieję, że żaden klient nie zaskoczy mnie czymś takim na budowie. Zastanawiam się jaką piankę należałoby użyć aby nie wyleciała przez perforację. Może nie jestem biegle wykształcony w temacie montażu drzwi, bo zajmuję się wykończeniami ale moje średniowieczne myślenie póki co się sprawdzało na budowie. Pianka niskorozprężna i tak wyleci przez te otwory i trzeba będzie dużo dłubać aby wyskubać ją spod uszczelki. Rozumiem, że te otwory zmniejszają powierzchnię przewodzenia ciepła (prawa fizyki klasa 4 podstawówki) ale jak u licha to zamontować??? Chyba bardziej podoba mi się ta ościeżnica z przekładką termiczną, bo człowiek po prostu przystępuje do montażu bez zastanawiania się co i jak. P.S. Finlania ... jako bardziej doświadczony Kolega z branży - podpowiedz na przyszłość jak Ty widzisz montaż takiego cudeńka? Ja dla własnej wygody nakleiłbym coś (taśmę) od wewnątrz na te otwory aby pianka mi nie uciekła - choć zdaję sobie sprawę, że nie tak to powinno wyglądać.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 84. Anonymous

  Dobrze myślisz a ja przy okazji sobie co nieco przypomniałem. Ościeżnica montuje się normalnie. Nie czuć by straciła na sztywności (chociaż na pewno coś w tym kierunku się zmieniło). Pewnie gdyby nie ciekawość to bym nawet nie zauważył zmiany. Pianka na pewno by wyszła - bo nie sposób tak zapianować, by wyważyć jej ilość. Uszczelka jej nie zatrzyma, wiec ktoś jednak pomyślał w fabryce i dziury na ościeżnicy są zaklejone taśmą. Co do samej idei poprawienia izolacyjności cieplnej ościeżnicy: to słuszna droga. Coś robić trzeba. Chciałbym poznać wyniki poszczególnych rozwiązań : 1. Ośc. perforowanej z Gerdy. 2. Ościeżnicy drewnianej pokrytej blachą z Porty. 3. Ciepłej ościeżnicy z KMT (pierwszej wersji - czyli stal z przekładką termiczną 4. Ciepłej ość. aluminiowej z Wikędu (teraz także KMT) 5. Popularne są także ościeżnice drewniane, ale z oczywistych powodów mają inny kolor niż skrzydło (np. Polskone Orion i od kilku dni - Juwent - tylko że u nich w katalogu nie można się doczytać na czym polega to rozwiązanie). Co do rozwiązania Gerdy - na chłopski rozum chodzi o to, że przez mniejszą powierzchnię przeniknie mniej ciepła. Porównując to do tłumu ludzi - przez szeroki plac szybko przejdzie kawalkada tysięcy ludzi. Jeśli na ich drodze wykopiemy w poprzek placu głębokie doły, to siłą rzeczy - przejdzie mniej osób. Jak będą one na tyle gęsto, to ten przepływ będzie jeszcze mniejszy - aż np. na końcu powstanie fosa jak wokół zamku i zostanie jedynie mostek.. Także - ościeżnicę metalową nie porównywałbym do mostku termicznego - to wręcz autostrada... Czy teraz "marketingowcy" pojęli o co chodzi?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 85. Czyli jednak jest tam jakaś taśma, bo już się bałem, że trzeba będzie czymś wyskubać nadmiar. Niemożliwością, jak piszesz, byłoby dobranie takiej ilości pianki aby nie wyciekła, a wyskubanie na równo też katorżnicza praca, bo później uszczelka w chińskie "rz" byłaby powyginana. Rozwiązania jakie podałeś z ościeżnicami (dziurawa, drewniana z blachą, z przekładkami z tworzywa do aluminium lub stali) mają sens ale badania również by się przydały. Dodałbym dla porównania jeszcze ościeżnice stalowe składane oraz spawane (na moje oko grubsza blach albo lakier proszkowy taki gruby). Pytanie czy są testy dla samej ościeżnicy, bo z tego co widziałem są dla samych skrzydeł lub skrzydeł z ościeżnicą. P.S. piszesz, że montowałeś taką ościeżnicę. Jak wygląda tam ta taśma? Pytam pod kątem tego, czy nie skruszeje lub odklei się za jakiś czas i później pianka będzie miała dostęp do wilgoci i powietrza.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 86. Anonymous

  Jesteś pewny, że nie ma w Twojej wypowiedzi nawet odrobiny złośliwości?:) To była najzwyklejsza taśma do pakowania z logo producenta. Faktycznie - istnieje ryzyko że kiedyś się skruszy...

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 87. ewamalowana - już wiemy, że Ty, Twoi znajomi i cała rodzina robiła zakupy w dar-plaście. Dziękujemy za tą cenną informację. Na pewno też tam kupię jak i będę wszystkich namawiał do zakupów tylko i wyłącznie w tym miejscu. Finlandia - spodziewałem się jakiejś "specjalnej" taśmy paro. jak do ciepłego montażu. Tu nie było cienia ironii tylko moja naiwność w tym temacie. Chyba nie na moją głowę takie rozwiązania, których nie do końca pojmuję. Jeśli ktoś wytłumaczyłby mi jak chłop krowie na miedzy jak to działa i co będzie się działo z taką ościeżnicą za rok lub 5 lat to może zmieniłbym zdanie. Póki co nie chcę dotykać się tego tematu, szczególnie że nie jestem orłem w stolarce. Wolę spać spokojnie, niż później po nocach odbierać telefony klientów z bluzgami. P.S. nie montowałem jeszcze Gerdowych portali. Czy działają na zasadzie nakładek na ościeżnicę, czy jest to jej zespolona część. Jeśli nakładka, to czy można montować ją z innymi ościeżnicami?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 88. Ha ha ale się ubawiłem jak zobaczyłem to zdjęcie z perforowaną ościeżnicą, ciekawe czy się nie wygnie podczas montażu. W naszym przypadku na razie tylko rama z Wikenda się sprawdzała ( w zimie nie przemarzała ale w tym roku to była kiepska zima więc w 100% się nie wypowiem ) Ktoś juz pisał że KMT tez taką wprowadziło. Na pewno unikał bym produktów Delta z ramą ocieplaną tzn. dwie ramy połączone ze sobą plastikiem strasznie niestabilne przy montażu. Teraz będziemy montować porty drzwi Roma z ociepleniem ramy ( drewno w środku ) klient się uparł, ja tam bym tego nie robił ale zobaczymy co będzie.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 89. Anonymous

  Bez obaw - sztywność wyczuwalna w ręku jest ok. Nie mam zastrzeżeń. Podobnie do wcześniejszej wersji ościeżnicy z KMT - czyli dwóch blach złączonych przekładką. Nie ma co narzekać. Za to też nie jestem pewny, czy ciepłe aluminium się nigdy nie pokryje szronem. Niestety - mam takie zdjęcie aluminium.. ze... ufff.. stara lodówka lata nie odmrażana wygląda podobnie..

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 90. Pożyjemy - zobaczymy. Póki co u mnie skarg nie ma na ościeżnice z przekładkami (KMT i Wikęd). UDS-STYL daj znać po montażu Romy z "owijaną" ościeżnicą. Moje odczucia po dostawie na miejsce montażu :) ... plecy czuję do dziś. Na szczęście nie musiałem tego obsadzać. Ciekawe czy na 2015 rok wypuszczą coś ciekawego z ościeżnic. Tak na prawdę temat trochę utknął w miejscu w porównaniu do ram okiennych (choć nie wiem co da siódma lub ósma z kolei komora). Są próby wprowadzania czegoś nowego, choćby dziurawa ościeżnica czy zmiana blachy na aluminium w KMT. Chciałbym za rok zobaczyć coś świeżego i zupełnie innego jak do tej pory - oczywiście spełniającego swoje funkcje budowlane a nie marketingowe ;).

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 91. kriskb1979

  Omijajcie drzwi metalowe jak kupilem za 2100 i po miesiacu je wyciagnelem dla zainteresowanych moge odsprzedac. Tak na serio omijajcie DOMATOR 24........HURTOWNIK.COM GRAFAG ja nie jestem z konkurencji mialem nie mile doswiadczenie z tymi firmami. Warto dolozyc i kupic drzwi z drewna lub w firmie gdzie w razie problemow nie bedzie problemu z wymiana te 3 firmy sprzedaja drzwi z chin takie same znajdziecie w duzych sieciach sieciowych i oni powiedza wam tak to jest produkt z chin a domator24 hurtownik.com i grafag upieraja sie ze maja identyczne drzwi i producentem jest PL NIE PRAWDA............... NIE POLECAM DRZI METALOWYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 92. Anonymous

  a moja przyjaciółka posiada takie - http://www.abra.szczecin.pl/index.php/drzwi/do-domow-przeszkolne.html ja osobiście nie jestem zwolenniczką "szybki" w drzwiach wolałabym coś takiego, całkiem zakryte http://www.abra.szczecin.pl/index.php/drzwi/do-mieszkan-plaskie.html - wydaje się bezpieczniej. Czy taka szybka ma jakieś znaczenie dla funkcjonalności, poza aspektem wizualnym? jak się myślicie?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 93. Tak - daje światło, zbiera kurz i chyba tyle z jej funkcjonalności poza estetyką.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 94. Witam Zewnętrzne drzwi bardzo ładne można dostać w firmie Agmar, niestety nie są jeszcze wszędzie dostępne. Działają dopiero w połowie Polski (widziałem na katalogu :) ), ja chciałbym się dowiedzieć gdzie kupić czy lepiej w sklepie/salonie czy przez internet, zawsze to wychodzi taniej

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 95. Sklep udziela Ci gwarancji tak samo jak sprzedający przez internet ale z tą różnicą, że tego e-sprzedawcę ciężej złapać w razie uszkodzeń. Ktoś kto ma sklep długo pracuje na swoją opinię i nie będzie chciał narażać jej na szwank przez olewanie klientów w razie reklamacji. Internetowe kupowanie drzwi też ma duże minusy w postaci transportu. Kupując w sklepie stacjonarnym ktoś ma samochód do wożenia tego typu towaru. Kupując przez internet zapewne przyjedzie kurier z drzwiami na palecie, na której będzie jeszcze sporo innych paczek :). Raz przez to przekładałem montaż (na szczęście były inne rzeczy do zrobienia u tego klienta), bo kurier dostarczył drzwi powgniatane jak po gradobiciu. Szczęśliwy traf, że klient sprawdził przy kurierze i odesłał je od razu.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 96. Zdecydowanie sklep normalny nie internetowy. Zwróć uwagę, z czego zrobione są te drzwi i jak będą zapakowane do wysyłki - zaręczam, że będzie to karton i stretch (strecz ;) ). Lekkie uderzenie i będzie widać odgniecenie na fornirze.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 97. Anonymous

  To prawda, ale to juz wysyłasz do nich zapytanie o wszystkie te rzeczy i wybierasz odpowiednie dla siebie. Najlepiej wejść w zakładkę dystrybutorzy.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 98. Kuhn jest producentem drzwi? Myślałem, że tylko dystrybutorem 2 czy 3 producentów. A drzwi na wymiar jest w stanie zrobić prawie każdy producent - wystarczy zadzwonić i zadać pytanie czy zrobią i za ile :)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 99. Wpisz w google "drzwi kontrade" to poznasz opinie innych. I od kiedy chińskie drzwi to coś "porządnego"? a żebyś wiedział że sprawdziłem sobie po Twoim komentarzu :D i jeśli trafiłem na jakieś negatywy to stare sprzed dobrych paru lat, a od tamtej pory przecież mogło się sporo zmienić, prawda? teraz moim zdaniem firma trzyma dobry poziom, z drzwi jesteśmy zadowoleni dobrze nam służą :)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 100. Nie piszę o Kontrade tylko ogólnie do wiadomości przyszłych nabywców drzwi. Drzwi rodem z Chin można kupić jako tzw. puszkę, czyli gołe skrzydło. Traktowane jest to jako surowieć do produkcji drzwi. Ściąga się tego kilka kontenerów do PL i dodaje u nas jakieś zamki, zawiasy, ościeżnice itd. Już to są drzwi Polskie :) wuala :) Pytanie czy chce ktoś kupić takie Chińsko-Polskie drzwi? Zamki jeśli możemy wymienić to cud ... ale przyjmijmy, że są części zamienne u nas, to i tak bazowa część drzwi, ich rdzeń i konstrukcja jest z CHIN!

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 101. Moim zdaniem powinno wybierać sie drzwi i przede wszystkim zamki jak najwyższej jakości. Ja zaoszczędziłem i teraz żałuję bo muszę wymienić zamki

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 102. Proszę moda o wywalenie, bo już enty raz widzę tą samą reklamę od zamków.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 103. A propos chińskich drzwi - na youtube widziałem filmik jak antywłamaniowe otwierają ... otwieraczem do konserw... Nigdy nie wiesz co kupjesz. Teoretycznie można byłoby wejść kopniakiem. Nie wiem po co ludzie inwestują w antywłamaniowe, jeśli i tak w większości przypadków łatwiej wejść oknem.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 104. Ja widziałem drzwi antywłamaniowe za 12 tys. PLN montowane w bloku. Zostały wyrwane na 4 piętrze w bloku. Złodzieje przecięli kotwy montażowe, piankę przecięli nożem i weszli z drzwiami do mieszkania. Zabrali co zabrali i drzwi wstawili na sztukę na 2 kliniki. Każde drzwi można sforsować jak wie się jak, stąd jestem zwolennikiem drzwi w ludzkich pieniądzach i w 2 klasie odporności na włamanie, niż wydawanie masy pieniędzy na coś co może pomoże a może nie.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 105. Nieraz wręcz potrzebne są drzwi antywłamaniowe ale to w bardziej szczególnych przypadkach. Reszta mogę przyznać z doświadczenia branżowego to chwyt marketingowy. Kupujesz coś co tak na prawdę nie jest Ci potrzebne. P.S. a ten filmik z YT to nie są drzwi antywłamaniowe. Nikt nie dałby im żadnego certyfikatu.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 106. Oczywiście, że czasami są potrzebne, jednak jaki jest sens instalowania takich drzwi, jeśli w większości przypadków łatwiej wejść w inny sposób. Sytuacja z życia, znajomy ma drzwi antywłamaniowe w bloku. Mieszka na pierwszym piętrze. A i tak weszli przez balkon...

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 107. Jestem podobnego zdania. Jak mają się włamać to i tak się włamią, pytanie tylko czy im to ułatwimy czy nie. Nie jestem zwolenniczką drzwi za kilkanaście tysięcy, ale zabezpieczenia są potrzebne, chociażby do ubezpieczenia. Moi sąsiedzi sobie ostatnio montowali tego typu http://www.stolbud.pl/drzwi-wejsciowe/drzwi-wejsciowe-do-mieszkan/triton.html i dali w sumie niecałe 3 tys. z montażem.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 108. AgaZa44

  Brał od nich zewnętrzne, ale do domu http://www.stolbud.pl/drzwi-wejsciowe/drzwi-wejsciowe-do-domow/sarmatia.html i też jestem z nich zadowolona.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 109. Zdecydowanie drzwi za 12tysięcy to przesada. To może działać tylko zachęcająco dla złodziei, bo przecież jeżeli stać na takie drzwi to i w środku musi być sporo do kradzieży. Dlatego lepiej już wziąć coś tańszego od sprawdzonej marki. Bez wątpienia dobrym wyważeniem między ceną a jakością będzie Gerda, która oferuje przyzwoity standard, który powinien większość osób zadowolić.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 110. Wybór drzwi jest sprawą niewątpliwie ważną. Przekonałem się o tym, kiedy mnie okradli! Później zdecydowałem się na montaż drzwi Gerda. Gerda to jest jednak znana i poważana marka. Myślę, że warto jej zaufać. Kupiłem kupon rabatowy na stronie www.sklep.rabatybudowlane.pl i zaoszczędziłem 100 złotych! Polecam.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 111. to zalezy od przeznaczenia takich drzwi. Ja np w domu mam klastyczne drzwi drewniane, ale juz u siebie w firmie zamontowałem z automatycznym otwieraniem drzwi od http://www.alumex.pl/oferta-okna-drzwi-fasady-scianki-dzialowe to wygodne i dla mnei i dla moich klinetów rozwiazanie.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 112. Przy wyborze drzwi, zwłaszcza jeśli są to drzwi do domu, a nie do mieszkania, bardzo ważna jest ich efektywność energetyczna. Na przykład drzwi zewnętrzne linii ECO są drzwiami, które mogą być z powodzeniem stosowane w domach pasywnych o bardzo wysoko postawionych wymaganiach. Jednak w przypadku mieszkań w bloku, kwestia ta nie ma aż tak dużego znaczenia.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 113. beatac

  Witam kupiłam drzwi KMT zewnętrzne otwierane do środka z okapnikiem i progiem termo - fatalny wybór w czasie deszczu leci woda do środka choć cały dom ma wystawiony dach ok 1 m. Może wie ktoś czemu tak jest ,czyja wina bo każdy umywa ręce ,na dobrą sprawę to klient jest wszystkiemu winien

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 114. przede wszystkim znajdź dobrą ekipę montażową. Pote zwróć uwagę na takie właściwości jak dźwiękoszczelność, klasa zamków antywłamaniowych, bolce antywyważeniowe, utrzymywanie ciepła itp. No i oczywioście celuj we właściwy dla siebie przedział cenowy. Ja bym polecał portę ROMA. dobry współczynnik cena/jakość.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 115. To są podstawowe czynniki przy wyborze drzwi. No i bardzo ważny jest montaż! Ja wybrałem drzwi Porta, spełniają te wymagani i są naprawdę bezproblemowe.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 116. Zależy też czy to mają być wejściowe do domu czy do bloku, bo tu już się patrzy na inne parametry. Stolbud ma chyba dość spory wybór http://www.stolbud.pl/drzwi-wejsciowe.html z tego co patrzę na stronce.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 117. solidne i żeby dawały poczucie bezpieczeństwa, dlatego ja postawiłam na gerdę. A i muszę przyznać, że jak się zamawia u jakiegoś przedstawiciela, jak styleline to też cena jest przystępna

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 118. Tomasz_D

  Obecnie na rynku jest naprawdę duży wybór różnych drwi. Przeglądałem ofertę firmy Labradoor. Wpadły mi do gustu drzwi wewnętrzne typu Łyszki. Więc zamówiłem. I jak dotąd nie dzieje się z nimi nic niepokojącego. Wyglądają na bardzo solidne. Mimo swojej masywności, gładko chodzą. Z montażem też nie było problemu. Kilka wariantów tego samego modelu, ma różny układ niewielkich przeszkleń lub ich brak, ale z rameczkami. Ale co będę opisywać, popatrzcie sami: http://www.labradoor.pl/drzwi-wewnetrzne/drzwi-lyszka/drzwi-wewnetrzne-okleinowane.html Jak na razie jestem zadowolony.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 119. Mi się wydaje, że tak naprawdę nieważne jakie drzwi kupimy- to i tak nie ma znaczenia. Ważny jest zamek, ale tutaj też się przekonałem, że cena do końca nie odzwierciedla jakości wykonania. Raz mi się zaciął nowy zamek w mieszkaniu i musiałem wezwać ślusarz Gdynia - http://otwieraniezamkowtrojmiasto.pl/gdynia.html Na szczęście mnie uwolnił, ale zamek musiałem kupić nowy :-(

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 120. Właśnie, jakie drzwi zewnętrzne? Oto jest pytanie. Jeszcze nie wymieniam, zbieram informację. Może w przyszłym roku. Tak jak pisałem w temacie okien domek drewniany, sprzed 39 roku. W tej chwili są drzwi drewniane, dwuskrzydłowe, otwierane na zewnątrz, odpowiednio ocieplone z obu stron(styropianik plus obitka z listew). Wchodzi się prawym skrzydłem a lewe otwiera jak jest taka potrzeba czyli wnoszenie/wynoszenie czegoś. Oczywiście to juz nie ta szczelność co kiedyś a już nie porównuje do nowych. To zewnętrzne drzwi, ale wchodzi się przez nie do korytarza więc na razie jest znośnie. Nad drzwiami jest małe okienko. Mogę kombinować z wysokością bo okienko nad drzwiami to taka nakładka na drzwi więc w każdej chwili jest możliwość demontażu a w konsekwencji zmniejszenie okienka. - Drzwi muszą być na wymiar bo mam taki a nie inny otwór i raczej będzie trudno z czymś gotowym. - Chciałbym zachować(o ile będzie to możliwe) dzisiejszy podział na dwie równe połówki, może być też na 2/3. Obecne wymiary to mniej więcej szerokość 119 cm(łączny wymiar skrzydeł), 129 cm to chyba razem z ramami a wysokość 192cm(dochodzi jeszcze kilka centymetrów na ramę). Szerokość muru to 14-15 cm.Liczyłem z grubsza. Nie wiem jeszcze z czego maja być takie drzwi. Chodzi o to, aby były jednolite czyli bez żadnych szyb, szczelne, ocieplone i w miare wytrzymałe. Co polecacie? Są jakieś profile tak jak w przypadku okien, sprawdzeni producenci? W oknach jest duża konkurencja a jak z drzwiami?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 121. U nas jest Gerda (w mieszkaniu i w domu) i jakoś żadnych problemów nie było nigdy, podskornie mam zaufanie do tej firmy

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 122. Mam specyficzny układ z tymi drzwiami. Drzwi i nad nimi okno. Teraz albo zrobić drzwi i oddzielne okno albo w jednej ramie. Tak czytam, że można w jednej. Chodzi o to, że musze mieć jakieś okienko w korytarzu, ale nie w samych drzwiach. Przeczytałem jest ze stalowymi. Wg instrukcji obsługi to nie mogą być narażone na silne słońce(chodzi chyba o okleinę) To już nie wiem. Są jeszcze PCV i oczywiście drewniane. Każde ma swoje wady, zalety, ale jak to się wam sprawdza? Wątek obszerny więc spokojnie poczytam. Myślałem, że okna to trudna sprawa a tu drzwi nie są lepsze.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 123. U nas jest praktcznie od zawsze Gerda i jest zero zawodu w tym temacie..

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 124. Szukam drzwi zewnętrznych do mieszkania w bloku. Co myślicie o takich? http://bel-pol.pl/offer/product/6/1856/Interdoor/Drzwi-antywlamaniowe/Diament-6

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 125. A poradzicie mi jakie drzwi skutecznie wyciszą odgłosy z zewnątrz?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 126. Z tego co czytam to myślę, że twoim wymiarom sprosta firma wikęd i proponuję dokonać wyceny na stronie producenta http://wiked.pl/nowe-zamowienie/3-drzwi-dwuskrzydlowe . Mogą wykonać drzwi z naświetlem, jedno bądź dwuskrzydłowe w zestawieniu skrzydeł np. 90+40, 100+30. Do tego naświetle górne. Wszystko to do połączenia z ościeżnicą w technologii termo z komorowego izolowanego termicznie aluminium i jest komplet. Jaki jest dokładnie wymiar starych drzwi (wysokość)?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 127. ja sobie nie wyobrażam innych drzwi, czy tez innych zamkow niż gerda kiedyś trafiłam na jakas tansza podróbke, która mnie skusila cena i trzeba było wymienić cala instalacje. dobrze, ze posiadam kontakt do nich http://www.pogotowie-zamkowe-warszawa.pl, bo ten poprzedni zamek był taka porazka, ze pierwszy slusarz dal sobie z nim spokoj, a i mysle, ze z wyciszeniem tez u nich nie bylo by problemu

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 128. , Z tego co czytam to myślę, że twoim wymiarom sprosta firma wikęd i proponuję dokonać wyceny na stronie producenta http://wiked.pl/nowe-zamowienie/3-drzwi-dwuskrzydlowe . Mogą wykonać drzwi z naświetlem, jedno bądź dwuskrzydłowe w zestawieniu skrzydeł np. 90+40, 100+30. Do tego naświetle górne. Wszystko to do połączenia z ościeżnicą w technologii termo z komorowego izolowanego termicznie aluminium i jest komplet. Jaki jest dokładnie wymiar starych drzwi (wysokość)? Interesują mnie bez naświetlen do mieszkania w bloku. Najważniejsze duże wyciszenie. Z tego linku z zobaczeniem wyceny, przy wyborze ościeżnicy mam 3 opcje. Wybrać oscieżnicę 9 czy 11? Jaka jest różnica? Co to jest ten wizjer cyfrowy? Czy mogę dla porównania zrobić podobną wycenę dla innych firm?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 129. , Z tego co czytam to myślę, że twoim wymiarom sprosta firma wikęd i proponuję dokonać wyceny na stronie producenta http://wiked.pl/nowe-zamowienie/3-drzwi-dwuskrzydlowe . Mogą wykonać drzwi z naświetlem, jedno bądź dwuskrzydłowe w zestawieniu skrzydeł np. 90+40, 100+30. Do tego naświetle górne. Wszystko to do połączenia z ościeżnicą w technologii termo z komorowego izolowanego termicznie aluminium i jest komplet. Jaki jest dokładnie wymiar starych drzwi (wysokość)? Interesują mnie bez naświetlen do mieszkania w bloku. Najważniejsze duże wyciszenie. Z tego linku z zobaczeniem wyceny, przy wyborze ościeżnicy mam 3 opcje. Wybrać oscieżnicę 9 czy 11? Jaka jest różnica? Co to jest ten wizjer cyfrowy? Czy mogę dla porównania zrobić podobną wycenę dla innych firm? Jest wybór ościeżnic. Ościeżnica "9" jest to ościeżnica narożna której zaletą jest to, że można zamontować ją w mniejszy otwór niż ościeżnicę "11". Jest tez ościeżnica termo która raczej Cię nie dotyczy gdyż raczej stosuje się ją na zewnątrz. Nie kojarzę innych programów do wycen ogólnodostępnych. Co do wizjera cyfrowego to polecam ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=-oaw6AdOEdM

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 130. Czy tę ościeżnicę Termo można zainstalować w przypadku gdy w wiatrołapie nie ma żadnej wentylacji?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 131. Woda nie zbiera się. Czasami jak zostawię coś mokrego na noc, np. buty, potrafią nie przyjemnie pachnieć. W okresie letnim i wczesnej jesieni w dzień drzwi od mieszkania są uchylone. Czy ma sens montowanie termo bez taśm paroszczelnych?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 132. Nie sjest powiedziane, że drzwi z ościeżnicą termo nie spełnią swego zadania. Oczywiście można je montować bez taśmy ale jest mile widziana. Ościeżnica termo jest zawsze rozwiązaniem godnym polecenia przy drzwiach zewnętrznych. Czy wiatrołap ma ogrzewanie?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 133. Jeśli ktoś ma dom urządzony w stylu rustykalnym, proponuję ręcznie wykonywane drzwi, z litego drewna dębowego. Dobrze izolują oraz zapewniają bezpieczeństwo i odporność na wypaczenia. Możemy wykonać na nich dowolny herb lub przeszklenie zabezpieczone kręconymi prętami. Technika produkcji umożliwia nam uwydatnienie naturalnych walorów drewna jak bruzdy czy naturalne pęknięcia. http://static.urzadzone.pl/gallery/9378/0_bb4f2e776fc65ca86759635e99d926bd2af19770.jpg

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 134. To coś podobnego jak ta ościeżnica oferuje też Gerda, tylko u nich to jest ościeżnica Perfotherm, dobrze myślę? Konstrukcyjnie może się różnicą, ale w założeniu mają to samo zadanie - zwiększać izolacje termiczną. Od jakiegoś czasu oferują ją w takiej samej cenie co standardowa. Jak ja kupowałem drzwi Gerdy, to bym musiał za tę ościeżnicę dopłacić, więc mi było już szkoda kasy. Gdybym poczekał, to na pewno bym ją wziął.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 135. Ja mam drzwi z ościeżnicą ze sklepu Astrum i do tej pory (półtora roku) nie miałem z nimi problemu.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 136. To coś podobnego jak ta ościeżnica oferuje też Gerda, tylko u nich to jest ościeżnica Perfotherm, dobrze myślę? Tomasz - to dwie zupełnie inne technologie, z czego ta Wikędu działa i są na to przeprowadzone badania, a ta Gerydy .. hmmm ja osobiście mam duże obiekcje i żadnej ościeżnicy perforowanej nie sprzedałem. Zasada działania jak i prawa fizyki powinny tam działać ale jakoś nie chcę mi się wierzyć w to - zbyt długo siedzę w branży aby wierzyć ludziom od marketingu ;)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 137. A co powiecie o drzwiach polskiej firmy Stolpaw? Na ich stronie http://www.stolpaw.com.pl znalazłam wiele ciekawych porad no i wzorów drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Technologia i jakość wykonania na wysokim poziomie. Szczególną uwagę zwróciłam na drzwi serii Stolterm - energooszczędne, solidne i trwałe.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 138. Zadajesz pytanie i sama na nie odpowiadasz. Technologia, jakość na wysokim poziomie, solidne, trwałe i energooszczędne - jakieś konkrety?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 139. A co powiecie o drzwiach polskiej firmy Stolpaw? Gdyby nie tak beznadziejna reklama, to z doświadczenia powiedziałbym, że są warte wydanych pieniędzy, choć nadal uważam, że są ciut za drogie. Ale skoro Zuzia wszystkowiedząca i o drzwi pytająca sama sobie odpowiedziała to nic nie powiem :).

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 140. Co do drzwi Dierre-to musze Was zmartwic.Mnie tez sie one bardzo podobaja i sam sie przymierzalem wlasnie do nich.Dobrze ze duzo szukalem w necie informacji nt.roznych drzwi i natknalem sie tez na cos co mnie mocno zdziwilo i jednoczesnie zawiodlo.Okazuje sie ze ostatnio byla fala wlaman wlasnie do domow i mieszkan wyposazonych w te drzwi a konkretnie w drzwi z zamkami dwopiorowymi.Okazalo sie ze zlodzieje wymyslili urzadzenie do otwierania takich zamkow.Kazde z wlaman nie posiadalo sladow wlamania...Czytalem iz policja potwierdza te doniesienia.Oczywiscie f-ma Dierre milczy i udaje ze nic sie nie dzieje a ich reakcja na ten fakt jest wrecz skandaliczna.Drzwi tej firmy nadal sa bardzo drogie a klienci nie sa informowani o tym ze wlasnie zamierzaja kupic bezwartosciowy produkt za ktory Dierre zada kilka tysiecy zlotych...Zdecydowanie odradzam.Przy okazji niezbyt slyszalnego odzewu Dierre stwierdzilo ze nie ma zamkow nie do otwarcia.Nieee szanowna firmo.Sa takie np.polska gerda z okraglym kluczem czy np.DOM oraz jeszcze kilka innych.Niektore z nich sa bardzo drogie bo koszt wkladki to miedzy 800 a 1000 zl. Ja jednak kupie...polskie drzwi i chyba zdecyduje sie mimo wszystko na jeden z tych drogich zamkow. Przy okazji chcial bym przestrzec wszystkich ktorzy maja wkladki w zamkach te tzw."patentowe".Okazuje sie ze wlasnie te"zamki"zlodziej nawet malo wprawny otwiera w ciagu kilkunastu sekund ...Jezeli jest to wkladka na tzw.piny,to nie wazne ile kosztuje-czy 20 zl czy 300 zl-bo tez takie sa.Zlodziejowi nie robi to roznicy.Po otwarciu takze zamyka.Sladow wlamania brak.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 141. Tylko mowa o drzwiach z okresu roku 2012. Teraz seryjnie montowane są ulepszone wkładki, które zostały dodatkowo przebadane. Dwa, że możesz dać włamywaczowi drzwi Dierre, Gerda, KMT, Wikęd, Chińskie no-name czy też cokolwiek innego a i tak włamie się do środka. Uświadommy sobie jedną rzecz - nie ma drzwi nie do przejścia! Nie ma sejfu nie do otworzenia. Nawet drzwi do skarbca bankowego można otworzyć!

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 142. Niezbyt dobre porownanie,szanowny kolego.Wrzucic chinszczyzne do jednego worka razem z dobrymi uznanymi markami...Przez drzwi chinskie mozna wejsc w ciagu 20 sekund nie pokonujac zadnych zamkow a same drzwi.Ich polac w jakimkolwiek miejscu,uzywajac wkretaka i np.nozyc do ciecia blachy lub czegokolwiek do prucia cienkiej blachy.W ten sposob dostajemy sie do zamka od wewnatrz w ciagu 20-30 sekund...To po pierwsze.Po drugie-chodzi o czas ktory zlodziej ma na pokonanie drzwi.Jest rzecza jasna ze kazde(?)mozna pokonac .To tylko kwestia ...czasu.Jednak zlodziej nie ma godzin na ich pokonanie tylko sekundy.Szczegolnie jezeli mowa o drzwiach w jakims skupisku ludzkim.Poza tym sa zamki "nie do pokonania".Tak-nie do pokonania.Mozna sobie zobaczyc na YT ktore wkladki zlodzieje otwieraja bez trudu w ciagu kilkunastu sekund.Te wkladki ,to te wszystkie ktore maja tzw.piny uszeregowane w jednym rzedzie a wiec takie"zabezpieczenie"ktore ma wiekszosc ludzi na swiecie myslac ze ich mienie jest bezpieczne.Do zamkow nie do pokonania,a przynajmniej ja nie natknalem sie na to ze ktos je pokonal,mimo ze szukalem,badalem sprawe dlugo,nalezy wlasnie ...polska Gerda z okraglym,nacinanym naokolo kluczem.Co do reszty-nie bede tutaj robil reklamy nikomu ale sa jeszcze chyba 3 lub 4 wkladki innych firm,ktorych zlodzieje nie pokonali.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 143. Ja długo nad drzwiami się zastanawiałem. Moim zdaniem to wizytówka domu i dobrze jest dobrać je mając na względzie wystrój tego pierwszego pomieszczenia, podłóg itp. Kupiłem drzwi na zamówienie w http://www.jurex-schody.pl/ bardzo jestem zadowolony. Pierwotnie nie chciałem drzwi szklanych, jednak przekonałem się do nich po pewnym czasie. Na stronie te duże, z przeszkleniem w prostokąty to dokładnie taki dam projekt jak my mamy. Jestem bardzo zadowolony, bo drzwi solidne i dobrze wykonane. Na tym akurat nie warto oszczędzać, bo to nie tylko wizytówka domu ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 144. Ja zdecydowalam sie na drzwi antywlamaniowe ze stalową ościeżnicą i progiem. Zależało mi na tym żeby nie przeplacic i znalazlam w bardzo dobrej cenie tutaj http://bel-pol.pl/ . Sa przede wszystkim szczelne i nie łapią korozji takze jesli ktos dba o bezpieczenstwo swojego domu to te drzwi na pewno przypadną mu do gustu :)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 145. karola88 - w innym wątku pisałaś, że zdecydowałaś się na drzwi drewniane, a tu piszesz o stalowych? http://www.forumbudowlane.pl/vt/12905/45/drzwi-zewnetrzne-drewniane-czy-metalowe#327286 Jeślii chodzi o drzwi drewniane to ja zainwestowałam w takie http://bel-pol.pl/offer/product/12/5804/CAL/Drzwi-zewnetrzne/Koruna i jestem bardzo zadowolona bo nie dosc ze wygladaja solidnie to bardzo dobrze trzymają ciepło no i są cale drewniane co pasuje do wystroju mojego domu. Jak zależy nam na korzystnym dla nas stosunku jakości do ceny, to polecam gerdę. Sprawdzone, solidne drzwi. Kiedyś bez wahania bym potwierdził, obecnie raczej warto zastanowić się nad alternatywnymi firmami.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 146. drzwi zewnetrzne to chyba najwazniejszy element bezpieczenstwa w domu, dlatego nie ma co na nim oszczedzac pieniedzy... trzeba tez pamietac o dobrym montazu, tak by drzwi nas nie zawiodły Czy drzwi są najważniejszym elementem bezpieczeństwa to grubo bym polemizował, a na miejscu złodzieja wchodziłbym oknem - cegła jest szybsza jak rozwiercanie zamka. Oszczędzać nie ma co ale pod kątem późniejszych (może nie do końca wymiernych) oszczędnościach na ogrzewaniu. A jak chcesz poszaleć z zabezpieczeniem w drzwiach to kup sobie czytnik linii papilarnych (tu Wikęd na fotce): http://static.urzadzone.pl/gallery/7473/0_e68264878ef1e8f26a5912ff44c21cc24e5eedc2.jpg

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 147. Polecam zapoznać się z ofertą firmy VRATA. Solidna firma oferująca szeroki asortyment. Współpraca przebiegała zgodnie z umową, firma terminowa.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 148. Ja mam drzwi firmy Świebodzin i sprawdzają się dobrze. Nie mam problemów z zamkami, zawiasy nie opadają, drewno sosnowe robi wrażenie na znajomych więc mogę polecić, kupiłem je w http://famix.pl/.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 149. Ja mam Gerdę o wielu lat i jestem z niej bardzo zadowolony. Uważam, że marka wciąż trzyma poziom.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 150. A u mnie z kolei trochę mniej typowo, bo mam drzwi aluminiowe Omnicorp. Nie narzekam, a wręcz chwalę sobie ;) I wcale nie wyglądają gorzej od drewnianych, a wydaje mi się, że wręcz są lepsze bo bardziej trwałe. Tutaj link gdyby ktoś był zainteresowany http://www.omnicorp.pl/omni-drzwi/ .

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 151. Drzwi aluminiowe na tą chwilę jeszcze nie półka dla każdego ale parametry mają bardzo dobre, jak i samo użytkowanie sympatyczne. Mimo wszystko lwią częścią rynku są drzwi stalowe, które wygrywają jeszcze ceną a raczej stosunkiem cena-jakość (lub parametry jak kto woli).

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 152. Dobry stosunek ceny do jakości ma gerda. U nas jest już trochę i dotąd nie ma śladów użytkowania czy wpływu warunków zewnętrznych, a z ostatnimi drzwiami nie było tak różowo.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 153. Ja też myślałam o Gerdzie, ale sama już nie wiem. Przeszliśmy już wiele stron, póki co podoba nam się duży wybór drzwi tutaj http://drzwidladomu.com.pl/ Zastanawialiśmy się też nad tym czy aby nie spróbować zamówić drzwi takie typowo pod nas ale jest długi czas oczekiwania no i cena też jest wygórowana.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 154. Jakub Grzanka

  Podobają Wam się tapicerki do drzwi zewnętrznych? O takie mi chodzi http://www.castorama.pl/produkty/budowa/drzwi-zewnetrzne-okna-i-bramy-garazowe/akcesoria-do-drzwi-i-okien/tapicerki-drzwiowe.html Dawniej moi rodzice takie mieli i myślałem, że wyszły z mody, ale nadal są w sklepach i wyglądają całkiem fajnie.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 155. Po 5 latach użytkowania drzwi Garda uległy one uszkodzeniu. Zamek dolny w ogóle się nie zamyka, a w górnym czasem są problemy i wyciągnięciem klucza. Drzwi są solidne, ale jak widać i one nie są idealne.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 156. Swoje drzwi kupowałem w Agstyle (www.agstyle.pl). Znajomy mi ich polecił, który tutaj kupował praktycznie wszystkie drzwi do swojego domu. Ja akurat potrzebowałem tylko 2 sztuk do sypialni i lazienki. Jest z czego wybierać, tylko wyselekcjonowane, sprawdzone marki.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 157. demoonka

  Zapomnieliście o bardzo ważnej rzeczy - zwrocie otwierania drzwi (na zewnątrz lub do wewnątrz). Większość ludzi nie zwraca na to uwagi i to duży błąd - już na etapie projektowania domu trzeba wziąć tą kwestię pod uwagę bo różnice są ogromne.Tutaj jest to fajnie opisane - http://najtanszedrzwi.com.pl/wybor-drzwi-zewnetrznych-zwrot-otwierania-drzwi/

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 158. Kierunek otwierania drzwi w niektórych przypadkach określaną przepisy prawa budowlanego, przepisy p.poż. lub przepisy BHP więc nie zawsze jest ta dowolność otwierania.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 159. Drewniane drzwi zewnętrzne są moim zdaniem najlepszym wyborem,solidnym na lata,a do tego pięknie się prezentują. Pamiętajmy też ze oprócz samych drzwi warto wybrać dobrą i ładną klamkę,a akurat u nas znajdziecie ich szeroki wybór.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 160. bardzo czesto kupujac drzwi zapominamy ze kluczem do bezpiecznego domu jest dobry montaz tych drzwi

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 161. Ja mam drzwi drewniane, potężne, ciężkie grube i dwa zamki. Wiadomo standard nie mniej zachwyca mnie w moich drzwiach ta ciężkość :lol: ale też są efektywne z 3 szybkami w kolorze palisander królewski. Mieliśmy też krótki epizod z metalowymi drzwiami, jednakże śróbki w klamce poluzowały się po jeszcze nie roku użytkowania - więc jaka jakość to każdy sobie może wyobrazić ;/ choć mało nie kosztowały bo 1000 a jak na metal to sporo,

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 162. Dlaczego standard nie zachwyca?Jeżeli są one poprawnie zamontowane,antywłamaniowe z dobrego gatunku drewna,to z całą pewnością również prezentują się znakomicie,lepiej niż aluminiowe czy metalowe.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 163. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. Jest to zdanie złożone ale można dojść o co chodzi ;) Ja mam drzwi drewniane, potężne, ciężkie grube i dwa zamki. Wiadomo standard nie mniej zachwyca mnie w moich drzwiach ta ciężkość ... tu powinny być kropki i przecinki. Drzwi grube i ciężkie to niekoniecznie standard ale ogólnie charakteryzując takie drzwi są pożądane.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 164. potwierdzam to co napisał perspektywiczny , bez dobrego montażu nie ma mowy o bezpiecznym i cieplym domu, niestety bardzo łatwo trafić na złą ekipę budowlaną która potrafi nam zepsuć nie tylko drzwi ale i nerwy

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 165. potwierdzam to co napisał perspektywiczny , bez dobrego montażu nie ma mowy o bezpiecznym i cieplym domu, niestety bardzo łatwo trafić na złą ekipę budowlaną która potrafi nam zepsuć nie tylko drzwi ale i nerwy

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 166. Masz rację w 100%. Zobacz nawet na ten przypadek gdzie Inwestor kupił świetne drzwi. Zainwestował w lepszą ościeżnicą Termo i skrzydło Wikęd Premium z dostawką. Na prawdę chciał mieć ciepłe drzwi a spójrzcie jak jakaś ekipa mu zamontowała te drzwi, które powinny wyglądać zupełnie inaczej, bo sam takie montuję nie raz. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?241079-Jak-prawid%C5%82owo-zamontowa%C4%87-pr%C3%B3g-drzwi Dla mnie jakaś katastrofa montażowa.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 167. Wszystko o czym piszecie to oczywiście prawda,dobry montaż zawsze jest podstawą sukcesu,dopiero potem decydują materiały na które się zdecydujemy. W przypadku drzwi polecam klasyczne,wykonane z drewna które będą zarazem solidne. Klamki do nich kupicie na naszej stronie,zapraszamy:)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 168. Moim zdaniem drewniane są bardzo fajne, tylko trzeba uważać, jakiego producenta się wybiera. Drewno to nie jest prosty materiał, więc jest to trudny wybór. Moja siostra ma od roku drzwi drewniane drutexu, ja jestem zdania, że dokonała dobrego wyboru, użytkując drzwi nie ma do czego się przyczepić.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 169. Oczywiście,że producent oraz jakość zastosowanych materiałów mają tutaj ogromne znacznie,podczas wyboru konkretnych drzwi. ja mimo wszystko będę polecał drewniane,bo sam posiadam je od wielu lat i znakomicie zdaję egzamin. Zaglądaliście do nas na KlamkiOutlet? Bo w dalszym ciągu mamy fajne rabaty.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 170. Drewno zdecydowanie wymaga więcej "troski" od producenta więc ogólna zasada jest taka, że drzwi drewniane są droższe od stalówek. Drewno to materiał niejednorodny więc czasami trzeba dodatkowych procesów technologicznych (np. suszenie) aby osiągnąć zamierzony efekt. Dodatkowy czas i praca rzutuje niestety na cenę finalną.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 171. Czasami spotyka się osoby które twierdzą, że dane drzwi drewniane i stalowe są w takiej samej cenie. Tylko ciężko wytłumaczyć, że drzwi drewniane są klasy stalówek z niższej półki, a drzwi stalowe są klasy drewnianych o parę dorbych stówek wyższej. Kwestia konstrukcji i wyposażenia.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 172. Dobrze wiedzieć,bo nawet przy najlepszych drzwiach nie odczujemy żądnego efektu,jeżeli montaż będzie wadliwy i z tym się zgadzam. Pytanie tylko czy w takim przypadku nie przysługuje nam gwarancja z racji nieprawidłowego montażu przez firmę?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 173. Tu też - kolejny spam drutexu

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 174. Ja zdecydowanie polecam dac więcej kasy za drzwi, bo ja chciałem kiedyś oszczedzic i kupiłem takie w castoramie...makabra...zacinaly się az w końcu tak się zaciely , ze nie moglem wyjść z domu...musialem wzywac ekipe od otwierania i tak się wyleczyłem z dziadostwa :)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

E-ściany

E-łazienki

E-izolacje

E-dach

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter
Zobacz koniecznie:

Ogród zimowy - wykończenie

x