Białe okna

Nowoczesne uchylno-obrotowe okno GHU jest wykonane w unikalnej technologii, opatentowanej przez VELUX, polegającej na pokrywaniu drewna odpornym i trwałym poliuretanem. Biała gładka powierzchnia okna jest niezwykle odporna na wilgoć, a także bardzo łatwa do utrzymania w czystości.

białe oknaNowe białe okna to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń aranżowanych w nowoczesnym, „sterylnym” stylu. Okno uchylno-obrotowe GHU ma podwójny system otwierania. Przy pomocy uchwytu umieszczonego w górnej części skrzydła otwiera się obrotowo do mycia lub wietrzenia, natomiast klamką umieszczoną w dolnej części skrzydła uchyla się do kąta 30°. Skrzydło możemy zatrzymać w jednej z trzech pozycji i swobodnie się wyjrzeć przez okno. Aby okno było funkcjonalne powinno być zainstalowane na właściwej wysokości - dolna krawędź okna nie powinna być wyżej niż 120 cm od podłogi. Okno uchylno-obrotowe GHU można instalować w dachach o kącie nachylenia od 15° do 55°, ale optymalny dla tego rodzaju okien jest 30-40° kąt nachylenia.

Okno wyposażone jest w energooszczędny pakiet szybowy, pozwalający na zminimalizowanie utraty ciepła w domu. Wydajna klapa wentylacyjna z filtrem powietrza może wpuścić w ciągu godziny nawet do 49 m³ powietrza. W oknie GHU drewno klejone warstwowo pokryte jest grubą warstwą poliuretanu, który jest twardym i wytrzymałym materiałem, odpornym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także wysoką wilgotność. Poliuretan pokryty został białą farbą, a narożniki okna wzmocniono wewnętrznymi stalowymi kształtownikami.

Okno VELUX GHU można łączyć w dowolne zestawy z innymi oknami z tej samej linii: oknem obrotowym VELUX GGU i oknem uchylno-obrotowym VELUX GPU. Dodatkowo produkt może być łatwo instalowany z nieotwieranymi elementami doświetlającymi, jak VELUX GIU, montowanymi poniżej okna pod tym samym kątem, co okno zainstalowane powyżej. Kolejną nowością jest również nieotwierane okno kolankowe VIU wykonane w tej samej technologii.

Uchylno-obrotowe okno GHU zostało fabrycznie wyposażone w zaczepy montażowe do rolet i żaluzji, a specjalnie do tej serii okien VELUX oferuje rolety z prowadnicami w kolorze białym.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także