Brama do garażu

0
Brama do garażu

Dom jest naszą wizytówką. Nie tylko aranżacja jego wnętrza jest ważna, ale także to co jest na zewnątrz.

dom z trzema garażami

Dlatego nie powinniśmy zapominać o takich detalach jak elewacja czy brama garażowa. Więc jeśli jesteś na etapie wyboru bramy garażowej, pomożemy Ci dobrać odpowiednią do stylu domu.

Wybierz materiał na bramę, który będzie odpowiedni do klimatu w którym mieszkasz. Do wyboru masz metal, włókno szklane czy drewno. Dwa pierwsze materiały są bardziej trwałe i praktyczne, drewno będzie pięknie wyglądało.

brama garażowadrewniana brama garażowa

Drewniane bramy garażowe są piękne, jednak nie jest to mały wydatek. Doskonale pasują do domów w stylu rustykalnym i tradycyjnym. Najczęściej są wykonywane z drewna dębowego, sosnowego i egzotycznego meranti.

rustykalny dom

Metalowe bramy też mają swoje zalety. Są bardzo trwałe. Jeżeli dom znajduje się w okolicy, gdzie mogą występować silne wiatry, stalowa brama jest idealnym rozwiązaniem. Świetnie też zabezpieczy dom przed włamaniem. Drzwi aluminiowe są trwałe i lekkie i są idealnym rozwiązaniem dla osób mniej wymagających.

nowoczesny dom

Brama garażowa z włókna szklanego jest trwała i świetnie pełni funkcję izolatora, co będzie miało wpływ na rachunki za ogrzewanie. Jest również bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne niż bramy drewniane.

garaż z przeszkleniamibiała brama garażowa

Jeżeli już zdecydowaliśmy z jakiego materiału będzie nasza brama garażowa, musimy zadbać także o jej kolor. Musi ona pasować do reszty domu jak i otoczenia. Pamiętajmy także o certyfikacie bezpieczeństwa. Brama garażowa powinna być zamontowana przez profesjonalistów, to daje nam gwarancję, że będzie nam służyła przez długie lata.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: freshome.com

Polecamy Ci również

Zobacz także