Brama garażowa z napędem

brama garażowa z napędemDecydując się na zamontowanie w garażu bramy automatycznej, mamy na uwadze naszą wygodę. Chcemy by służyła nam  bezawaryjnie przez długie lata. Sprawność  systemu – bramy i napędu – zależy głównie od ich prawidłowego dopasowania.

Wybierając producenta bramy garażowej, najlepiej zdecydować się także na napęd tej samej firmy. Niewłaściwe dopasowanie poszczególnych urządzeń w systemie automatycznego otwierania bramy może powodować szybsze zużywanie się mechanizmu, nawet przy normalnej eksploatacji. Dlatego najlepiej wybrać zestaw od jednego producenta – będziemy mieć wtedy pewność, że poszczególne elementy zostały skonstruowane tak, by ze sobą współpracowały.
 
brama automatycznaW zgodzie z przepisami
Poza względami praktycznymi, za kupnem całego zestawu przemawiają również względy prawne. Brama garażowa wraz z automatyką służącą do jej otwierania, jest w świetle przepisów traktowana jako maszyna. Dlatego, by mogła być dopuszczona do sprzedaży, musi posiadać deklarację zgodności z Polską Normą wyrobu lub aprobatą techniczną (chodzi o deklarację zgodności dla całej konstrukcji). Dopiero po wystawieniu deklaracji zgodności, producent może oznakować swój produkt znakiem CE (oznacza, że wyrób spełnia standardy wyznaczone przez normy europejskie).
Najlepszym rozwiązaniem będzie więc kompletny zestaw jednej firmy, który posiada już zadeklarowaną przez producenta zgodność z dyrektywami, spełnia przepisy obowiązujące zarówno w Polsce jak i Unii Europejskiej. Taki produkt gwarantuje najwyższą jakość, bezawaryjność i komfort użytkowania.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Normstahl

Polecamy Ci również

Zobacz także