Bramy sekcyjne boczne

Bramy sekcyjne boczne

Bramom garażowym stawia się coraz większe wymagania - muszą być funkcjonalne, estetyczne, bezpieczne i przy tym nie zajmować cennej przestrzeni w garażu.

Bramy sekcyjne boczne
Bramy sekcyjne łączą zalety bram uchylnych, ponieważ nie zabierają powierzchni podsufitowych i bram sekcyjnych górnych, gdyż nie wysuwają się do przodu. Aby dostać się do wnętrza garażu, wprowadzić rower czy sprzęt ogrodniczy wystarczy uchylić jedynie fragment bramy, bez zbędnego otwierania całości. Pozwalają na to prowadnice i specjalny system rolek prowadzących. Takie rozwiązanie zapewnia znaczną oszczędność przestrzeni zarówno przed, jak i za bramą.
Bramy sekcyjne boczne możemy montować w otworach o różnych, także nietypowych kształtach. Indywidualny rozmiar każdej z bram cechuje wysoka dokładność - co do 1 mm - w szerokim zakresie wymiarów - do 12 m szerokości i 3,5 m wysokości.
Pionowe segmenty bram sekcyjnych bocznych podczas otwierania przesuwane są na jedną lub dwie ściany garażu. Gładka powierzchnia segmentów jest łatwa w utrzymaniu czystości i nie wymaga malowania. Równomierny podział bramy pozwala na optymalny tor prowadzenia panelu, wspomagając tym samym perfekcyjną optykę bramy. W trosce o środowisko naturalne, przestrzeń paneli wypełniono bezfreonową pianką poliuretanową, która zapewnia doskonałą izolację przed hałasem.

brama sekcyjna boczna brama garażowa

Bogactwo wzorów i kolorów
W ofercie jest pięć rodzajów bram sekcyjnych bocznych o różnych formach przetłoczeń
Każdy model dostępny jest w szerokiej palecie barw, na którą składa się 15 trwałych, podwójnie lakierowanych piecowo i odpornych na słońce kolorów standardowych oraz 3 okleiny drewnopodobne najwyższej jakości, dostępne bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Ważny szczegół
Dostępne są również aluminiowe konstrukcje ramowe bram sekcyjnych bocznych z przeznaczeniem do dalszego, indywidualnego wykończenia. W szerokim wachlarzu możliwości możemy wybrać panele z blachy stalowej, miedzi, aluminium, kasetonów czy drewna.
Bogactwa dostępnych rozwiązań, od klasycznych wariantów poprzez geometryczne wzory aż po nietypowe motywy, dostarczają  także płyty wielowarstwowe „Longlife”, stosowane w aluminiowych konstrukcjach. Dzięki tej różnorodności możemy zaprojektować niepowtarzalną bramę według własnego gustu i upodobań. Nieograniczone możliwości dają nam również nakładki „Longlife”, aluminiowe, 3-milimetrowe aplikacje upiększające bramy, dostępne w wersji stylizowanej na stal szlachetną, mosiądz lub z nieprzezroczystego szkła w kolorze zielonym lub niebieskim.
Praktycznym akcentem w bramach bocznych mogą być przeszklenia. Ekskluzywne okna o różnych kształtach i wypełnieniach rozświetlą garaż i uczynią go bardziej przestronnym.
Mnogość dostępnych modeli w połączeniu z szeroką gamą kolorystyczną oraz bogactwem dostępnych rozwiązań, pozwoli nam wybrać wzór idealnie dopasowany do garażu charakteru i stylu budynku oraz otoczenia.

brama sekcyjna brama do garażu

Bezpieczeństwo

Jednym z zadań bramy jest ochrona samochodu i innych przechowywanych w garażu sprzętów przed kradzieżą. W przypadku bram sekcyjnych bocznych Normstahl ochronę antywwyważeniową stanowi podwójne - dolne i górne ryglowanie. Osłonięte zawiasy i wsporniki rolek oraz kształt i układ paneli, zapewniają bezpieczne otwieranie i zamykanie bramy, także przez najmłodszych użytkowników. Między segmentami bram a profilami nie ma miejsca na niebezpieczne szpary. Szczelność bramy na całym obwodzie jest zapewniona dzięki zastosowaniu z trzech stron uszczelek szczotkowych i po stronie przylegania uszczelki gumowej. Prowadnice montowane są odpowiednio nisko i nie stanowią przeszkody dla kół samochodu, a ewentualne zanieczyszczenia nie utrudniają przesuwania bramy.
Wygodę, funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania bramy zapewniają również ergonomiczne, metalowe klamki o nowoczesnym designie. Te w kolorze srebrnym lub czarnym dostarczane są w standardzie, natomiast za dopłatą możemy wybrać klamkę w kolorze złotym lub stali szlachetnej. Z ergonomicznymi klamkami prosta - klamkę pociąga się w kierunku otwierania. Osoby szczególnie ceniące wygodę mogą zdecydować się dodatkowo na radiowy napęd.

Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Normstahl

Polecamy Ci również

Zobacz także