Ciepłe okna i drzwi

12
Ciepłe okna i drzwi

Stare domy z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych minionego stulecia z energooszczędnością przeważnie nie mają niczego wspólnego. Ówczesne budownictwo nie przywiązywało bowiem wagi do ilości energii, jakiej potrzebować będą domownicy, aby funkcjonować w budynku przez cały rok.

dom jednorodzinnyTakie podejście do rzeczy wynikało z dostępnych wówczas technologii, jakości materiałów budowlanych, ale także było spowodowane faktem, że energia w tamtych czasach była stosunkowo tania.
Aktualnie, ceny energii cieplnej są tak niestabilne i wzrastają w takim tempie, że niektórzy właściciele domów jednorodzinnych są zmuszeni zaciskać przysłowiowego pasa, aby pokryć comiesięczne wydatki na ogrzewanie, podgrzanie ciepłej wody, ect. To też powoduje, że zaczynają oni zastanawiać się nad poddaniem swoich domów termomodernizacji. Proces ten ma na celu zmniejszenie zużycia energii cieplnej poprzez docieplenie budynku, modernizację instalacji grzewczej, jak również wymianę okien i drzwi zewnętrznych.

Zobacz też: Jakie okna wybrać do domu pasywnego

Okna GENEO za premię termomodernizacyjną

Nie wszyscy wiedzą, że wymieniając stare okna i drzwi zewnętrzne na nowe – można uzyskać dopłatę od Państwa. Środki te pochodzą z Funduszu Termomodernizacji i Remontów i może ubiegać się o nie osoba, która termomodernizację domu planuje wykonać na kredyt. Wówczas należy znaleźć bank, który udziela takich kredytów i wraz z audytem energetycznym złożyć wniosek kredytowy. Do wniosku trzeba dołączyć dokument stwierdzający ubieganie się o wypłatę premii termomodernizacyjnej. Premia ta pokrywa nawet 16% kosztów poniesionych na termomomodernizację nieruchomości, co powoduje, że nowe okna i drzwi do domu - możemy mieć całkowicie za darmo.  Przy takiej okazji, jak i ze względu na późniejszą energooszczędność budynku – warto zainwestować w okna najwyższej jakości i jak najbardziej efektywne energetycznie.
Powyższe wymagania, jak i szereg innych podwyższających komfort użytkowania domu – spełniają okna i drzwi zewnętrzne z systemu GENEO. Produkty te sprawdzają się właśnie w budynkach poddawanych termomodernizacji, choć można stosować je również w przypadku domów nowo powstających. Są one na tyle energooszczędne, że uzyskały certyfikat, wydany przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstatt. Można pokusić się o tezę, że zastosowanie produktów z serii GENEO w budynku termomodernizowanym przynosi podwójne korzyści. Pierwszą z nich jest uzyskanie premii termomodernizacyjnej, a drugą oszczędność strat ciepła w przyszłości - nawet o 76%.  

nietypowy kształt okienOkna i drzwi GENEO

Pomijając tak istotne ograniczenie strat ciepła z domu – okna i drzwi zewnętrzne GENEO posiadają jeszcze dodatkowo szereg innych walorów. Zapewniają doskonałą ochronę akustyczną oraz w pełni zapobiegają ewentualnemu włamaniu do naszego domu. Ponadto GENEO – to okna i drzwi w bardzo szerokim wzornictwie, jak również produkty bardzo łatwe w pielęgnacji i nie wymagające specjalistycznych zabiegów konserwujących. Ich czyszczenie odbywa się standardowo za pomocą ogólnie dostępnych na rynku detergentów lub przy pomocy środka oferowanego przez producenta. Okna i drzwi zewnętrzne GENEO występują w tak wielu formach i kolorach, że bez trudu można dopasować je do elewacji i całości domu. Za sprawą różnorodnych form i kształtów doskonale dopasowują się do starszych budynków termomodernizowanych, jak i nadają się do realizacji aktualnych trendów architektonicznych. W ofercie dostępne są zarówno typowe okna prostokątne oraz trójkątne, okrągłe i łukowe. Paleta kolorów i wzorów obejmuje aż 150 barw uzyskanych za sprawą lakierowania profili okiennych oraz 20 wzorów drewnopodobnych, 22 kolory uniwersalne i 2 kolory metaliczne – stworzone za pomocą okleinowania. Wszystko to powoduje, że nawet najbardziej wybredny inwestor znajdzie okna i drzwi, jakich poszukiwał od dłuższego czasu.

Jakie kryteria są najważniejsze przy zakupie okien?

energooszczędność
wynik głosowania
25,1%
estetyka
wynik głosowania
12,9%
marka producenta profili
wynik głosowania
6,8%
marka producenta okien
wynik głosowania
6,6%
liczba komór profili
wynik głosowania
11,8%
ochrona przed hałasem
wynik głosowania
14,4%
funkcjonalność
wynik głosowania
15,1%
opinie specjalistów
wynik głosowania
7,3%

Ilość oddanych głosów: 1295

Okna i drzwi a wartość domu

Nie od dziś wiadomo, że inwestycja w nowe okna i drzwi – to jednocześnie podwyższenie wartości rynkowej posiadanej nieruchomości. Niekiedy, aby zbyć starszy dom w korzystnej cenie potrzebna jest jego kompleksowa termomodernizacja. Okna z profili GENEO już w chwili obecnej spełniają standardy, jakie mogą zostać narzucone w przyszłości. Jest to zatem całkowicie pewna i bezpieczna inwestycja. Dzięki omawianym produktom Świadectwa Energetyczne, potrzebne przy sprzedaży nieruchomości – mają wyniki celujące. Natomiast kwestia montażu zawsze powierzana jest jedynie najlepszym i najbardziej doświadczonym fachowcom. Specjaliści REHAU mają bowiem świadomość, że nawet najlepszej jakości produkt nie będzie wypełniał należycie przypisanych mu funkcji, jeżeli zostanie zamontowany błędnie lub wadliwie. Jednocześnie podkreślają oni jednogłośnie, iż przy bardzo szczelnych oknach zachodzi konieczność wietrzenia pomieszczeń lub montażu wentylacji mechanicznej. Przestrzeganie powyższych zasad – owocuje naprawdę wieloletnim zadowoleniem z zastosowanych produktów i sporą sumą pieniędzy zaoszczędzonych na ogrzewaniu domu.

Okna i drzwi energooszczędne – zobacz więcej

Oceń artykuł
4,75 / 16 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Jaros

Źródło: REHAU

Polecamy Ci również

Zobacz także