Ciepło, komfort, bezpieczeństwo – nowoczesne rozwiązania okienne REHAU

0
Ciepło, komfort, bezpieczeństwo – nowoczesne rozwiązania okienne REHAU
Wyjątkowa wytrzymałość RAU-FIPRO X pozwala budować skrzydła bez podziałów i z wąskimi profilami, które nie zabierają światła. Próg w przeszklonych drzwiach tarasowych może być całkowicie wpuszczony w podłoże, co zapewnia bezpieczeństwo

Na co zwrócić uwagę kupując okna? Przede wszystkim dostosujmy je do siebie i własnych potrzeb. Marzą się nam wielkie przeszklenia, a może szukamy okien, które są łatwe w pielęgnacji, ale piękne jak naturalne drewno. Z REHAU możemy je odkryć na nowo.


Wielkie rozmiary
Duże przeszklenia zapewniają mnóstwo naturalnego światła, a w domach jednorodzinnych pozwalają dodatkowo zatrzeć granicę pomiędzy domem i ogrodem. Warto dodać, że nie tylko wybierane są do domów jednorodzinnych, ale i do mieszkań i apartamentów. Optycznie otwierają przestrzeń, a dzięki takim przeszkleniom dom nabiera lekkości, szczególnie jeśli profile są wąskie. Dlatego architekci coraz chętniej korzystają z tych nowych możliwości. Oznaczają one jednak duże wyzwanie dla producentów okien.

Marzysz o dużych oknach – zapytaj o REHAU
RAU-FIPRO X to profile wzmacniane włóknem szklanym, sztywniejsze i bardziej wytrzymałe od poprzednich generacji. Dzięki temu okna mogą być jeszcze większe, nawet o wysokości 2,80 m, czyli całej kondygnacji. Do tej pory tak duże skrzydła budowano praktycznie tylko z aluminium. Duże tafle szkła to zaś nie tylko efektowny wygląd.

Więcej informacji: www.rehau.com/pl-pl/nowe-wymiary-okien

Energooszczędne okna
Materiał kompozytowy wzmacniany włóknem szklanym – dotychczas kojarzony z Formułą 1 czy produkcją samolotów po raz pierwszy został zastosowany przez REHAU w oknach. Dziś nowa generacja okien RAU-FIPRO została wzmocniona o współczynnik X! Profile wykonane w technologii RAU-FIPRO X dzięki wtopionym w ich strukturę włóknom szklanym są o wiele wytrzymalsze. W 90% przypadków nie wymagają wzmocnienia kształtownikami ze stali. A to właśnie głównie one pogarszają izolacyjność cieplną profili. Wzmocnienie z włókna szklanego pozwala zredukować współczynnik U ramy nawet do zaledwie 0,60 W/(m2•K).

To dwukrotnie mniej niż w typowych profilach wzmacnianych stalą. Warto przy tym wiedzieć, że w większości współczesnych okien to właśnie profile mają gorsze parametry cieplne niż pakiety szybowe. Ten problem wyeliminowano rezygnując ze stalowych wzmocnień i okna REHAU mają nawet certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.


W pobliżu takich przeszkleń nie powstaje w pomieszczeniu nieprzyjemna, chłodna strefa. Warto sobie uświadomić, że różnica pomiędzy starymi i nowymi oknami jest naprawdę ogromna. Jeszcze przez te montowane kilkanaście lat temu uciekało nawet 4 razy więcej ciepła niż przez nowoczesne proponowane przez REHAU.

Więcej informacji: www.rehau.com/pl-pl/cieplo

Zabezpiecz swoje okna przed włamaniem
Wytrzymałość i solidność okien to kwestia kluczowa. Na szczęście wyeliminowanie stalowych wzmocnień nie oznacza wcale ich utraty. Okna z tworzywa RAU-FIPRO X mogą mieć nawet bardzo wysoką klasę odporności na włamanie RC3. Oznacza ona, że wytrzymają nie tylko próby zwykłego siłowego wyważenia przez przypadkowego włamywacza, ale będą opierać się również próbie wyważenia za pomocą łomu. Oczywiście, o ile także pozostałe elementy - oszklenie i okucia - będą odpowiednio solidne.

Jednak rozwiązanie, które zostało wprowadzone na rynek przez REHAU to zupełna nowość w zakresie prewencyjnej ochrony przeciwwłamaniowej. Dotychczas znane nam były alarmy, które informowały nas o włamaniu po fakcie, czy mało estetyczne stalowe kraty mające gwarantować bezpieczeństwo. W odległości mniejszej niż 20 cm otrzymuje ostrzeżenie – widzi migające czerwone diody LED. Jeśli się nie wycofa uruchamia się sygnał dźwiękowy. Jeżeli pomimo to spróbuje użyć siły i np. wyważyć okno, uruchomi się syrena alarmowa wewnątrz domu. Smart Guard opiera się więc na odstraszaniu, zanim w ogóle dojdzie do jakichkolwiek szkód. Zwykle taka taktyka w zupełności wystarcza. Co ważne, Smart Guard działa bezprzewodowo, nie wymaga więc kucia ścian i układania przewodów.

Ciesz się pięknym kolorem okien przez długie lata
Nie wymagające malowania, impregnacji czy innych zabiegów konserwacyjnych.Takie okna nie tylko wyglądają jak wykonane z drewna. Przypominają ten naturalny materiał w dotyku dzięki delikatnej, matowej strukturze. Mamy więc okna praktycznie nie do odróżnienia od drewnianych, ale bez ich wad w postaci konieczności oczyszczania i ponownego lakierowania co kilka lat.


Więcej informacji: www.rehau.com/pl-pl/design-okienny

Ciche okna
Cisza to jeden z podstawowych warunków komfortu oraz regeneracji po ciężkim dniu. Potrzebujemy jej zarówno żeby się zrelaksować jak i po to żeby skupić się na pracy. Na dźwięki pochodzące z wnętrza domu mamy wpływ. Na te z zewnątrz jak głośny remont czy hałas uliczny już nie. Pozostaje nam wybierać ściany, okna i drzwi o jak największej zdolności do wyciszenia dobiegającego z otoczenia dźwięku.

Izolacyjność akustyczna okien REHAU sięga 47 dB. Co to dla nas oznacza? Różnica 10 db to przynajmniej dwukrotne obniżenie poziomu dobiegającego z zewnątrz hałasu. A cisza i spokój są wręcz bezcenne. Bez nich trudno wyobrazić sobie prawdziwy wypoczynek we własnym domu.

Więcej informacji: www.rehau.com/pl-pl/cisza
Więcej informacji: www.rehau.com/pl-pl/nowoczesnezycie

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Polecamy Ci również

Zobacz także