Ciepło w garażu

Nawet przy niskich temperaturach panujących na zewnątrz w naszym garażu nie musi być chłodno. Odpowiednia izolacja bramy pozwoli utrzymać w pomieszczeniu ciepło.

W bramach z serii g60 funkcjonalność i wygodę użytkowania połączono z dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Pod uwagę wzięto też względy bezpieczeństwa. 

Zatrzymać ciepło
Dobrą izolacyjność termiczną uzyskano dzięki umieszczeniu, między dwoma w pełni ocynkowanymi panelami z blachy nierdzewnej, pianki poliuretanowej, stanowiącej warstwę izolacyjną o grubości 42 mm. Współczynnik przenikania ciepła dla takiej konstrukcji bramy wynosi ok. 1,0 W/(m²·K) (dla bramy o powierzchni 10m²). W bramach z serii g60 marki Normstahl wyeliminowano mostek termiczny pomiędzy panelami – w garażu utrzymuje się stała temperatura, bez względu na warunki atmosferyczne. Pozwala to zaoszczędzić energię traconą na dodatkowe ogrzewanie. Dzięki przerwaniu mostka termicznego wyeliminowano także zjawisko skraplania się wody po wewnętrznej stronie skrzydła bramy. Zwiększa to okres jej użytkowania. 

brama garażowa brama garażowa
W dolnej części bram montuje się uszczelkę podłogową, która poprawia szczelność bramy. Chroni ona dodatkowo przed czynnikami atmosferycznymi albo pełni funkcję wentylacyjną, umożliwiając cyrkulację świeżego powietrza w garażu. Uszczelka jest przystosowana do montażu listwy kontaktowej z czujnikiem optycznym. W razie napotkania przeszkody, czujnik natychmiast przerywa zamykanie bramy.

Komfort i bezpieczeństwo
W kółkach jezdnych zastosowano łożyska kulkowe -  brama porusza się po prowadnicach lekko i cicho. Ze względów bezpieczeństwa, w bramach g60 wykorzystano także systemy zamkniętych sprężyn, obudowanych szyn jezdnych, ościeżnic z poprowadzoną wewnątrz linką oraz zabezpieczeń przed przytrzaśnięciem palców.
Bramy garażowe g60 firmy Normstahl są objęte gwarancją na 10 lat. Dodatkowo, nad jakością i bezpieczeństwem wszystkich produktów tej marki czuwa niemiecki urząd badający i wydający certyfikaty TÜV Product Service.

Bramy sekcyjne górne g60 są dostępne w wymiarach (do garażu na jedno stanowisko):
237,5 x 200 cm, 237,5 x 212,5 cm, 250 x 200 cm, 250 x 212,5 cm.

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Normstahl

Polecamy Ci również

Zobacz także