Czysty remont

Czeka Cię malowanie ścian, sufitów lub układanie wykładziny? Masz do wykonania prace remontowe, artystyczne, a może po prostu lubisz majsterkować? Praktyczne produkty tesa® warto wykorzystać w domu i ogrodzie. Oto kilka wskazówek dotyczących ich zastosowania w Twoim otoczeniu.*

Remonty – dobór odpowiednich taśm maskujących i folii ochronnej
Prace dekoracyjne i remontowe wiążą się zwykle z przesuwaniem i zabezpieczaniem mebli; farba może się rozchlapać, a po wszystkim trzeba posprzątać. Dzięki zastosowaniu produktów tesa® można zapomnieć o zabrudzeniach i zaciekach z farby. Taśmy tesa® dobrze przylegają do powierzchni i zapewniają właściwą ochronę miejsca, które chcemy zabezpieczyć.

taśma tesa tape taśma tesa tape
O wyborze taśmy maskującej decydują:

 • rodzaj powierzchni (gładka, chropowata, z tynku, tapety itp.)
 • jej zastosowanie (wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń, przyczepność do powierzchni lub tylko na krawędziach itp.)
 • charakterystyka taśmy (rodzaj nośnika, odporność na wilgoć, wysokie i niskie temperatury, promieniowanie UV, czas stosowania itp.)
  Wybór odpowiedniej taśmy malarskiej to oszczędność czasu i energii – ważne jest  prawidłowe pokrycie powierzchni i jej i ochrona

Produkty tesa® zapewniają profesjonalne wykończenie ścian, sufitów, okien i drzwi. Są łatwe w użyciu oraz dostosowane do różnych powierzchni i krawędzi – mają zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Dzięki dobrej przyczepności pozwolą uzyskać czyste i wyraźne krawędzie malowanych powierzchni. Po usunięciu taśmy nie zostają ślady.
Wiele spośród produktów tesa ma specjalne przeznaczenie, np:

 • taśmy malarskie tesa® Classic – do prostych krawędzi,
 • taśmy tesa® Creative – do krzywizn i zaokrąglonych krawędzi,
 • taśmy tesa® Sensitive – do delikatnych lub świeżo malowanych powierzchni,
 • taśmy tesa® Precision – do wyjątkowo ostrych krawędzi,
 • taśmy tesa® Outdoor – do zastosowań na zewnątrz,
 • taśma tesa®  PVC – do tynkowania powierzchni umożliwiają profesjonalne malowanie i odnawianie pomieszczeń.

tesa® Easy Cover to połączenie folii ochronnej z taśmą malarską. Pozwala na szybkie i łatwe maskowanie dużych powierzchni w czasie malowania lub remontu. Folia po rozciągnięciu przylega dokładnie do podłoża i nie podnosi się przy podmuchach powietrza. Taśma maskująca połączona z folią zapewnia także czyste i równe krawędzie przy malowaniu. Folia z mikroperforacją zapobiega spływaniu farby, chroni przed kurzem i brudem. Po wyschnięciu malowanej powierzchni folię Easy Cover można łatwo usunąć.

taśma tesa tape malowanie tesa tape
Łatwy sposób na ułożenie wykładziny
Wykładziny dywanowe ułożone bez przymocowania mogą się fałdować i przesuwać, stwarzając niebezpieczeństwo potknięcia się.
Trwałe przyklejanie wykładziny jest skomplikowane, a usuwanie takiej wykładziny – bardzo pracochłonne. Wiele taśm klejących nie zapewnia odpowiedniej przyczepności i pozostawia ślady kleju po usunięciu.
tesa oferuje taśmy umożliwiające skuteczne mocowanie wykładzin. Taśmy dostępne są we wszystkich standardach jakościowych i można je stosować z wykładzinami o różnych podłożach: wykonanych z tkaniny, pianki, filcu, wełny czy PVC.
Wzmacniana włóknem taśma do wykładzin tesa® Usuwalna nadaje się do stosowania na delikatnych powierzchniach (np. parkiet) i po usunięciu nie pozostawia śladów kleju.
Do mocowania wykładzin, które będą narażone na działanie dużych sił jest przeznaczona dwustronna taśma o zwiększonej przyczepności tesa® Extra Strong, zalecana również do stosowania przy ogrzewaniu podłogowym czy w wilgotnych pomieszczeniach.
Uniwersalną taśmę dwustronną tesa® Universal można wykorzystać do mocowania wykładzin oraz do dekorowania i majsterkowania.

*Artykuł sponsorowany
Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także