Dachowe okno balkonowe Galeria – Dobry Wzór 2012

Dachowe okno balkonowe Galeria – Dobry Wzór 2012

Dachowe okno balkonowe Galeria zostało nagrodzone w konkursie Dobry Wzór 2012 organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

nagroda Dobry Wzór 2012Konkurs Dobry Wzór jest organizowany od 1993 roku. Produkty biorące w nim udział muszą spełniać wymogi dobrego wzornictwa i być zarekomendowane przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Nagrody są przyznawane w czterech kategoriach: dom, praca, usługi oraz sfera publiczna. W tym roku, najwyższą ocenę jury w „sferze” dom, uzyskało dachowe okno balkonowe FGH-V Galeria firmy Fakro. Uwagę ekspertów zwróciło połączenie rozwiązań wzorniczych, technologicznych i materiałowych przekładające się na walory użytkowe, funkcjonalne oraz estetykę i ergonomię okna balkonowego.
W uzasadnieniu zwrócono uwagę „..na innowacyjną koncepcję składanego balkonu na skośnej powierzchni dachu. Dotychczas przestrzeń pod skosami była powierzchnią niewykorzystaną, a balkony można było montować jedynie na ścianach pionowych. Firma Fakro i jej dział badań i rozwoju w odważny sposób przełamali stereotyp tworząc produkt nowoczesny, praktyczny i udowadniający, że balkon na dachu to rozwiązanie nie tylko możliwe, ale i bardzo praktyczne”.

dachowe okno balkonowe GaleriaNagrodę Dobry Wzór 2012 wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 11 października w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. W imieniu Fakro nagrodę odebrał Dyrektor do spraw Badań i Rozwoju sądeckiej firmy Henryk Musiał.
- Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia, ponieważ nasz produkt oceniało grono znakomitych ekspertów. W konkursowym jury znaleźli się między innymi specjaliści Stowarzyszenia Projektantów Przemysłowych, Dział Badań i Rozwoju Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, projektanci instytutu, zagraniczni specjaliści w dziedzinie wzornictwa i zarządzania wzornictwem oraz eksperci Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki – powiedział Henryk Musiał.

W tym roku do finału konkursu zostało zakwalifikowanych 91 produktów i usług, spośród 187 zgłoszonych, a 84 z nich, w tym dachowe okno balkonowe, są prezentowane na wystawie pokonkursowej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie (ul. Świętojerska 5/7). Wystawę można zwiedzać do 9. grudnia 2012 r.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także