Dekoracja okien w męskim mieszkaniu

Dekoracja okien w męskim mieszkaniu

Chcesz podkreślić zdecydowany, męski charakter wnętrza? – zadbaj o szczegóły. Zacznij od odpowiedniej dekoracji okna.

dekoracja okienJeżeli zależy Ci na oknie, które będzie odzwierciedlało Twoją silną naturę zapomnij o delikatnych woalach i pastelowych kolorach. Unikaj także tekstury w kwiaty, listki czy inne wzory, które z powodzeniem mogły by zdobić sypialnię twojej dziewczyny. Zamiast tego poszukaj raczej cięższych tkanin. Spróbuj na przykład bawełny zasłonowej, jest łatwo dostępna w sklepach, w różnych kolorach. Nie jest droga, można ją dowolnie przerabiać i będzie pasowała do większości wnętrz.

Do męskiego wnętrza świetnie nada się też len, ale uwaga, jest bardziej wymagający. Niestety nie pasuje do każdego rodzaju wnętrza – nie będzie się na przykład dobrze komponował z pełną chromu, minimalistyczną nowoczesną stylistyką. Stanowczo lepiej sprawdzi się we wnętrzu rustykalnym, przy wystroju, w którym znajdują się naturalne akcenty i dużo drewna.

W niektórych, na przykład tych bardziej dekoracyjnych wnętrzach, warto postawić na ciężkie zasłony żakardowe. Te ozdobne tkaniny będą dobrym uzupełnieniem wystroju.

Wzory oraz kolory pomogą spersonalizować zasłonę i osiągnąć zamierzony efekt. Możesz wybrać jeden wyrazisty element albo stworzyć dowolna kombinację. Pamiętaj jednak, że aby efekt był zadowalający konieczny jest umiar oraz trzymanie się podstawowych zasad łączenia kolorów i wzorów.

Co na okno?

rolety
wynik głosowania
34,3%
żaluzje
wynik głosowania
35,9%
firanki i zasłony
wynik głosowania
29,8%

Ilość oddanych głosów: 2179

zasłony okienneZastanów się też nad kształtem dekoracji okiennych. Prawdziwi mężczyźni powinni wystrzegać się fikuśnych falbanek, draperii czy miękkich fal z materiału – na pewno nie będą podkreślać męskiego charakteru, wręcz przeciwnie. Prostym w formie, ale jednocześnie ciekawym rozwiązaniem będą panele zasłonowe. Aktualnie dostępne są w większości sklepów. Jeśli nie znajdziecie dla siebie odpowiedniego wzoru lub koloru, możecie zlecić uszycie tej formy dekoracji z dowolnie wybranego materiału. Zwykle zajmują się tym sklepy, w których kupujemy materiał, więc jest dość szybko i wygodnie.

Panowie, widzicie tu parę sugestii jak niewielkim nakładem sił uczynić wnętrza waszych domów wizytówkami świadczącymi o mocnym charakterze
i dobrym guście. A to z pewnością docenią odwiedzające Was kobiety. Życzymy powodzenia!

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Pola Surowiec

Źródło: Polontex

Polecamy Ci również

Zobacz także