Dekoracje drzwi – 30 pomysłów

Drzwi wejściowe to wizytówka domu, warto więc zadbać o ich atrakcyjny wygląd. Polecamy pomysły na dekoracje drzwi wejściowych.

Drzwi wejściowe oczywiście powinny być trwałe, ciepłe i bezpieczne. Jednak parametry techniczne to nie wszystko. Drzwi wejściowe to także wizytówka naszego domu i dlatego warto zadbać też o ich atrakcyjny wygląd. Jak to zrobić? Pomysłów na dekoracji drzwi jest wiele. Jednym z podstawowych jest wybranie samych drzwi w zdecydowanym, odważnym kolorze. Na takich drzwiach świetnie będzie wyglądać ozdobna kołatka, albo przeszklenia.

 

Zawsze dobrym pomysłem jest ozdobienie wejścia kwiatami. W tej roli doskonale sprawdzą się kwiaty lub krzewy w doniczkach. Bardzo dekoracyjnie wyglądają kwitnące hortensje lub zielone bukszpany, ale wybór roślin zależy głównie od naszej fantazji.

Możemy też zasadzić pienne róże, wisterie lub winobluszcz, który jesienią pięknie przebarwi się.

Dekorację drzwi możemy też zmieniać w zależności od pory roku. Wczesną wiosną możemy zacząć od roślin cebulowych w doniczkach (np. krokusy, narcyzy, tulipany), latem postawić np. na róże, czy pelargonie, a jesienią – chryzantemy i wrzosy. A zimą, jako dekoracja drzwi świetnie sprawdzą się wianki.

Odpowiednia dekoracja drzwi sprawi, że nasz dom zyska niepowtarzalny i gościnny charakter.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: freshome.com

Polecamy Ci również

Zobacz także