Dlaczego warto stosować oryginalne akcesoria do okien dachowych?

Dlaczego warto stosować oryginalne akcesoria do okien dachowych?

Przed nami upalne lato, a w sypialni i pokoju dzieci na poddaszu coraz cieplej. Właśnie teraz warto pomyśleć o zakupie rolet, markiz lub żaluzji. Wyposażone w akcesoria okna połaciowe pomogą obniżyć temperaturę we wnętrzu i ochronią nas przed silnymi promieniami słońca. Zwróćmy uwagę na to, co kupujemy, aby uniknąć rozczarowań.

Oryginalne rolety wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które nie blakną pod wpływem słońca i nie marszczą się, tym samym mogą służyć nam przez długie lata. Producent okien i akcesoriów VELUX przeprowadza wiele testów, które potwierdzają wysoką jakość produktów z tą marką.

Ważnym elementem jest dopasowanie rolet czy markiz do okien. VELUX fabrycznie wyposaża okna w specjalny system zaczepów montażowych do rolet. Dzięki temu możemy zainstalować roletę samodzielnie w zaledwie 10 minut. Mamy również 100% gwarancję, że będzie ona pasować do naszego okna jak ulał, nie ma potrzeby wykonywania pomiarów i kosztownego montażu wykonanego przez specjalistę. Zamawiając rolety wystarczy podać rozmiar okna połaciowego, który znajduje się na tabliczce znamionowej.

Ogromnie ważna jest gwarancja. Oryginalne produkty oferowane są przez firmy istniejące na rynku wiele lat. Nie musimy się obawiać, że gdy roleta ulegnie uszkodzeniu, nie będziemy mieli się do kogo zwrócić. Ponadto okres gwarancji jest też potwierdzeniem jakości produktów – w przypadku akcesoriów VELUX – okres gwarancji to 3 lata.

Producenci oryginalnych akcesoriów przygotowali bogatą ofertę nie tylko produktów, ale i wzorów, i kolorów. Z łatwością dopasujemy je do każdego wnętrza. Najpopularniejsze są rolety wykonane z półprzepuszczalnego materiału umieszczone na prowadnicach. Niezwykle dekoracyjne są rolety plisowane, dlatego świetnie nadają się do pokoi dziennych. W sypialni i pokojach dziecięcych idealnie sprawdzają się rolety całkowicie zaciemniające wnętrze. Poranne ostre słońce nie obudzi naszych pociech, a drzemka w ciągu dnia nie będzie problemem.

Jednak najlepszą ochronę przed przegrzewaniem pomieszczeń zapewniają markizy, które rozwija się na zewnątrz okna. Specjalna siateczka, z której są wykonane nie zaciemnia wnętrza, a jednocześnie odbija promienie słoneczne zanim dotrą one do szyby. Markizy występują w wersji manualnej, zasilanej elektrycznie lub na baterię słoneczną.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także