Drzwi aluminiowe

Drzwi aluminiowe

Dobrej jakości drzwi aluminiowe charakteryzują się dużą stabilnością
i odpornością na odkształcenia, nawet w warun
kach dużego obciążenia użytkowego
oraz zmiennych temperatur. Zapewniają także izolację cieplną. Są odporne na korozję.

Dobre drzwi aluminiowe (ndrzwi aluminiowe stylizowaneawet te
o ponadstandardowych wymiarach) są gwarancją najwyższej niezawodności użytkowej i wysokiego poziomu ochrony antywłamaniowej. Co ważne, aluminium może być dowolnie kształtowane, wszechstronny wybór kolorów i struktur pozwala na dobranie drzwi do domu, zarówno stylowego, jak i nowoczesnego.

Aluminiowe drzwi wejściowe Schüco ADS wykonywane są zgodnie z indywidualnymi wymaganiami dotyczącymi wzornictwa, oszczędności energii, bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Dzięki różnorodności dostępnych rozwiązań nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie.

Drzwi aluminiowe w stylu

Bogaty wybór wypełnień oraz ciekawe kształty profili aluminiowych drzwi zewnętrznych pozwalają podkreślić architekturę budynku. Dostępne są warianty drzwi z wypełnieniem skrzydła i widoczną ramą oraz z wypełnieniem pokrywającym skrzydło po jednej lub dwóch stronach. Drzwi z widoczną ramą skrzydła o ciekawym konturze nadają się szczególnie do obiektów, w których przeprowadzana jest renowacja lub takie jest oczekiwanie klienta. Natomiast obustronnie nakładane wypełnienie sprawia, że aluminiowe drzwi wydają się szersze, zyskując elegancki, nowoczesny wygląd.
Bogata gama kolorów, od anodowanych wykończeń powierzchni, powłok lakierniczych wg palety RAL i metalizowanych, aż po efekty strukturalne, pozwala nadać drzwiom oczekiwany wygląd. Niemal nieskończone możliwości kształtowania wzoru uzupełnia kompletny program pochwytów, designerskich klamek i różnorodnych zawiasów.

drzwi aluminiowe nowoczesne

Drzwi aluminiowe a komfort cieplny

Drzwi zewnętrzne w domu energooszczędnym czy wejście do budynku wielorodzinnego - bogaty program profili, akcesoriów i wypełnień pozwoli zaprojektować rozwiązanie o idealnych parametrach i oczekiwaniach stylistycznych.
W zależności od wymaganego stopnia ochrony cieplnej można wybrać właściwe rozwiązanie spośród wielu aluminiowych systemów drzwiowych z serii ADS o głębokości zabudowy od 65 do 90 mm. Profile ram i skrzydeł, wyprodukowane w innowacyjnej technologii z przekładkami termicznymi i uszczelkami nowej generacji zapewniają optymalny komfort cieplny, nawet do wartości współczynnika przenikania ciepła Ud<1,0 W/m²K i szczelność przenikanie wody opadowej do 300 Pa!

drzwi z niewidoczną ramą skrzydła, z czytnikiem linii papilarnych i ukrytymi zawiasamiprofil drzwi

Bezpieczeństwo

Wejściowe drzwi aluminiowe projektowane są w oparciu o indywidualne wymagania. Najnowocześniejsze systemy zamków i opcje wyposażenia pozwalają uzyskać klasę bezpieczeństwa nawet do WK3 włącznie. Program bezpieczeństwa przewiduje możliwość zastosowania zamków jedno-, trzy- i pięciopunktowych. Dostępne jest rozwiązanie które, dzięki automatycznemu zaryglowaniu w 4 punktach, zapewnia maksimum bezpieczeństwa bez potrzeby używania klucza.
Po przekręceniu klucza zamek staje się zamkiem pięciopunktowym. Ponadto bezpieczna wkładka cylindryczna stosowana w drzwiach jest niemal całkowicie odporna na wszelkie próby ingerencji, wyrwania i nawiercenia obudowy lub uszkodzenia mechanicznego.

Drzwi aluminiowe gwarantują domownikom pełny komfort obsługi, dzięki inteligentnym rozwiązaniom systemowym w postaci zdalnego sterowania czy bezkluczowego dostępu. Wmontowany nadajnik umożliwia otwieranie drzwi wejściowych zaledwie jednym przyciskiem pilota z pozycji pierwszego piętra, bez schodzenia na dół. Moduł video wraz z panelem obsługowym pozwala monitorować sytuację na zewnątrz i prowadzić rozmowę za pomocą domofonu. Biometryczny system dostępu
z laserowym czytnikiem linii papilarnych umożliwia odblokowywanie drzwi jednym dotknięciem palca.

Oceń artykuł
3,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Schüco

Polecamy Ci również

Zobacz także