Drzwi przesuwne z podświetleniem LED

0
Drzwi przesuwne z podświetleniem LED
Drzwi przesuwne z podświetleniem LED pozwalają kreatywnie kształtować przestrzeń, wystrój pomieszczenia, a nawet - nasze samopoczucie.

Drzwi przesuwne mają wiele zalet, podobnie jak oświetlenie LED. Dlatego połączenie tych elementów uważamy za doskonały pomysł.

Drzwi przesuwne we wnętrzu

Drzwi przesuwne dają ciekawe możliwości aranżacyjne i idealnie sprawdzają się do podziału przestrzeni mieszkania. Można je stosować zarówno w przestronnych garderobach, jak i do tworzenia prawdziwych „przesuwnych” ścian. Nie zajmują niepotrzebnie przestrzeni, dlatego łatwo je zastosować nawet w niewielkich mieszkaniach. Ich montaż nie jest skomplikowany, a wybór wzorów wykończenia pozwala łatwo dopasować do wystroju. Czego chcieć więcej?

Zobacz też: Ciekawy sposób na drzwi, czyli drzwi ukryte w ścianie

Drzwi przesuwne z podświetleniem LED

Wydawałoby się, że drzwi przesuwne trudno ulepszyć w jakiś rewolucyjny sposób. Ale udała się to Nane-Sophie Bergman, która zaprojektowała drzwi S1200 z podświetleniem LED. Barwę i natężenie światła można zmieniać dowolnie, zgodnie z „nastojem chwili”. Można także ustawić program zmiany oświetlenia zgodnie z naszym biorytmem – to rozwiązanie bardzo korzystne dla naszego samopoczucia. Przykładowo, niebieskawa barwa pojawiająca się około południa wpływa pozytywnie na koncentrację. Natomiast żółte światło o zachodzie słońca spowalnia biorytm i pomaga odpocząć. Kolor i natężenie światła można regulować pilotem lub przez aplikację na smartfona. Oświetlenie LED umieszczone w ramie drzwi zasilane są z sieci zainstalowanej w górnym torze jezdnym. 

Zobacz też: Przeszklenia w domu - szkło zmieniające stopień przezroczystości

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Raumplus

Polecamy Ci również

Zobacz także