Drzwi tarasowe - podnośno-przesuwne

Drzwi tarasowe - podnośno-przesuwne

Drzwi tarasowe łączą wnętrze budynku z jego otoczeniem. Odpowiednio dobrane, gwarantują komfort i bezpieczeństwo. Drzwi podnośno-przesuwne zostały zaprojektowane, by maksymalnie ułatwić korzystanie z otwartej przestrzeni, a przy tym chronić wnętrze domu przed niekorzystną aurą, hałasem i nieproszonymi gośćmi.

Moda na otwieranie wnętrz na otoczenie sprawiła, że trudno sobie dzisiaj wyobrazić nowoczesny dom bez wielkoformatowych przeszkleń. Drzwi i okna, tworzące ciekawe przejścia z pomieszczeń na tarasy, balkony czy też do ogrodu, optycznie powiększają strefę mieszkalną. Spełniają także funkcje doświetlania wnętrza, zaś bryle domu nadają lekkości.
W trend ten znakomicie wpisują się przesuwne drzwi tarasowe Schüco Corona CT 70 HS z PVC gwarantujące dodatkowo maksymalny komfort obsługi, ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, hałasem i bezpieczeństwo antywłamaniowe.

drzwi tarasowe

Drzwi tarasowe - otwarcie na światło i przestrzeń

Obecność naturalnego światła ma pozytywny wpływ na samopoczucie mieszkańców, natomiast
z punktu widzenia aranżacji wnętrz, zwiększa optycznie przestrzeń mieszkalną. Duże przeszklenia, takie jak czteroskrzydłowe drzwi tarasowe przesuwne, pozwalają na uzyskanie takiego efektu przy optymalnej ochronie cieplnej. Bezgłośnie działający mechanizm jezdny pozwala lekko odwodzić drzwi do pozycji otwartej. Skrzydła pozostają równoległe do siebie nie zabierając przestrzeni, która może być funkcjonalnie wykorzystana.

Dostępne są drzwi tarasowdrzwi tarasowe z dwoma skrzydłamie z jednym, dwoma lub czterema skrzydłami przesuwnymi w jednej ramie. Pojedyncze zespoły drzwi przesuwnych o szerokości maksymalnej do 6500 i wysokości do
2600 mm mogą być łączone w większe zespoły. W przypadku drzwi dwudzielnych można wybierać pomiędzy opcją z jednym skrzydłem przesuwnym, posiadającym funkcję uchylania lub dwoma skrzydłami wzajemnie przesuwnymi. W wersjach trój-
i czterodzielnych w zależności od układu pomieszczenia przejście może odbywać się przez środek,
z lewej lub prawej strony. Sprawdzony, stabilny system gwarantuje przy tym optymalne parametry charakterystyczne dla dostępnych na rynku systemów okiennych: przenikalność cieplną na poziomie Ud= 1,4 W/m²K (przy Ug= 1,1 W/m²K!) i izolacyjność akustyczną do 43 dB. Zastosowanie najwyższej jakości uszczelek EPDM przy uszczelnianiu krytycznych części konstrukcyjnych zapewnia optymalną ochronę przed wiatrem i przenikaniem zimna.

Bezpieczeństwo pod każdym względem

Drzwi tarasowe spełniają najwyższe standardy także pod kątem wygody i bezpieczeństwa. Rozwiązanie niskiego progu zostało opracowane z myślą o wygodnym użytkowaniu i energooszczędności. Aluminiowy profil progowy w drzwiach został ocieplony przekładkami termoizolacyjnymi i zabezpieczony przed infiltracją wody opadowej i wiatru. Wyeliminowano ryzyko powstawania zimnej strefy tuż przy podłodze, dzięki czemu drzwi w tym systemie gwarantują pełny komfort także w pomieszczeniach sypialnych. Niski próg drzwiowy o wysokości nominalnej 26/46 mm umożliwia wygodne przechodzenie i nie stwarza bariery dla osób starszych, niepełnosprawnych
i dzieci. Osadzany w warstwie podłogi osiąga rzeczywistą wysokość 20 mm, tworząc bezpieczny pomost pomiędzy wnętrzem a tarasem czy balkonem. Drzwi z niskim progiem, zaprojektowane
z myślą o wygodzie użytkowania, chronią dom przed włamaniem. Sprawdzone mechanizmy ryglujące spełniają najwyższe wymagania pod względem ochrony antywłamaniowej, dzięki czemu nawet duże drzwi wykonane w tym systemie stanowią barierę dla włamywaczy. Pod względem estetycznym zadbano o dopasowanie okuć i optycznie wąskich profili w szerokim wyborze kolorystycznym. System poza profilami białymi i okleinowanymi w 22 wariantach imitujących wiele gatunków drewna jest oferowany także w odmianie Schüco Corona CT 70 HS Plus z zewnętrznymi aluminiowymi nakładkami, które zwiększają  zakres zastosowań i wpływają na większą swobodę projektowania.

Oceń artykuł
4,14 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Schüco

Polecamy Ci również

Zobacz także