Drzwi termoizolacyjne

0
Drzwi termoizolacyjne

Wymagania jakie stoją przed stolarką budowlaną na temat parametrów cieplnych są coraz bardziej restrykcyjne.

Inwestorzy z roku na rok przywiązują większą wagę do dobrych właściwości izolacyjnych. Dlatego Hörmann oferuje teraz dwa rodzaje nowych drzwi zewnętrznych wyposażonych w przegrodę termiczną. To drzwi o bardzo dobrej termoizolacyjności, przeznaczone do garaży, budynków gospodarczych, piwnic i warsztatów.

drzwi zewnętrzne

Ciepło w pracowni i garażu

Drzwi termoizolacyjne mają niski współczynnik przenikania ciepła (U = 1,2 W/m²K,  
a w drzwi z przeszkleniem U=1,4 W/m²K) co jest wynikiem konsekwentnego zastosowania  przegrody termicznej - w  płycie drzwiowej, jak i ościeżnicy. Natomiast skrzydło drzwiowe wypełnione jest pianką poliuretanową. Drzwi termoizolacyjne są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie istotną rolę odgrywają dobre parametry izolacyjne. Można je zastosować do zamykania wyjścia na zewnątrz w pomieszczeniu użytkowym w piwnicy. Idealne są jako drzwi boczne w garażach, z których przenika ciepło z ogrzewanej części mieszkalnej.

drzwi termoizolacyjne

Ciepło i bezpiecznie

Dodatkowo zamontowano także w nich zabezpieczenia antywłamaniowe. Trzpienie przeciwwyważeniowe i trwałe zawiasy rolkowe zapobiegają podważeniu drzwi. Dodatkowo zamontowane są rygle obrotowe i trzpienie w górnym i dolnym obszarze drzwi. Co oznacza, że przez trzy minuty są w stanie stawić opór przeciętnemu włamywaczowi.

drzwi z niskim współczynnikiem przenikania ciepła

Więcej światła

Aby oświetlić pomieszczenie dostępne są także drzwi z przeszkleniem. Takie drzwi mają niski współczynnik przenikania ciepła – 1,4 W/m2K.

Prezentowane drzwi dostępne są w dwunastu kolorach i trzech rodzajach oklein. To umożliwia dopasowanie ich do kolorystyki budynku lub elementów wystroju wnętrza.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Hörmann

Polecamy Ci również

Zobacz także