Drzwi ukryte w ścianie – poznaj drzwi zlicowane ze ścianą

Drzwi zlicowane ze ścianą to niezwykle modne rozwiązanie, które znajduje coraz szersze zastosowanie w domowych przestrzeniach.

Drzwi wewnętrzne – nowoczesne rozwiązania

Nowoczesne wnętrza obecnie wyróżniają minimalistyczne rozwiązania. Nawet jeśli nasze mieszkanie nie jest urządzone w całkowicie minimalistycznym stylu, warto postawić na elementy pozbawione „zbędnych” elementów. W przypadku drzwi wewnętrznych ten trend przejawia się coraz większą popularnością drzwi zlicowanych ze ścianą. Są one pozbawione charakterystycznych opasek i widocznych ościeżnic. Takie drzwi wydają się znacznie smuklejsze i lżejsze optycznie, a także niezwykle harmonijnie wtapiają się w aranżację wnętrza.
Ciekawym przykładem takiego rozwiązania są drzwi, których skrzydło pokryte jest akrylem. Wyróżniają się one nowoczesnym wzornictwem. Dostępne są w czterech podstawowych kolorach oraz siedmiu dodatkowych. Ponadto można wybrać rodzaj wykończenia powierzchni – matowy lub błyszczący. Ukryta ościeżnica jest wykonana z aluminium.
Takie drzwi doskonale pasują nie tylko do modernistycznych wnętrz, ale także urządzonych w stylu skandynawskim, czy – coraz modniejszym – stylu nowojorskim.

Podpowiadamy: Jak wybrać drzwi wewnętrzne? Poznaj rodzaje drzwi

Technologia wykonania drzwi

Jak zbudowane są „niewidoczne” drzwi? System tworzy aluminiowa ościeżnica o wielokomorowym profilu. Wszystkie elementy uzupełniające (takie jak zawiasy regulowane w trzech płaszczyznach oraz zamek magnetyczny) są ukryte i zupełnie niewidoczne. Skrzydło drzwi jest wykonane z drewna, pokrytego grubą warstwą akrylu. To nowoczesny materiał coraz śmielej wkracza na salony. Akrylowe powłoki nadają powierzchniom niezwykłą głębię koloru i w przeciwieństwie do lakierów – są odporne na promieniowanie UV. Dzięki intensywność i głębia koloru jest bardzo trwała. Akryl zapewnia również wysokie bezpieczeństwo użytkowania, a także jest bardzo odporny na uderzenia i zarysowania.
Drzwi zlicowane ze ścianą są także dostępne w wersji domalowania farbą ścienną oraz tapetowania.

Przeczytaj: Na co zwrócić uwagę kupując drzwi do małego mieszkania

Oceń artykuł
4,67 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: PIU Design

Polecamy Ci również

Zobacz także