Drzwi w małym mieszkaniu - jak wybrać drzwi do kawalerki

7
Drzwi przesuwne w małym pokoju
Jeżeli w pomieszczeniu jest mało miejsca, a chcemy mieć drzwi, bo wymaga tego na przykład funkcja pomieszczenia, możemy wybrać drzwi przesuwne.

Pokój z kuchnią, czyli bardzo popularna kawalerka, wymaga przemyślanych decyzji aranżacyjnych. Również wybór drzwi wewnątrzlokalowych powinniśmy starannie rozważyć, tym bardziej, że do wyboru mamy dużo ciekawych rozwiązań.

Drzwi z przeszkleniami zapewnią doświetlenie wnętrz

Drzwi z przeszkleniami to doskonałe rozwiązanie jeśli chcemy doświetlić kuchnię światłem z pokoju, a jednocześnie zachować odrębność tych pomieszczeń. Do wyboru są szyby przeźroczyste lub matowe. Każda z nich pozwoli uzyskać inny efekt.
 – Ciekawie prezentować się będą np. drzwi z szybą czarną, zwłaszcza gdy zestawimy ją z jasnymi skrzydłami – mówi Adam Hucz, odpowiedzialny za markę Invado. – Możemy także pokusić się o zamontowanie drzwi szklanych o różnym stopniu przezroczystości.
Przeszklenia drzwi, oferowane przez renomowanych producentów są wykonywane ze szkła hartowanego, które jest 7-krotnie bardziej odporne na stłuczenia od tradycyjnego szkła. Nie musimy więc obawiać się o bezpieczeństwo użytkowania takich drzwi.

Drzwi przesuwane i łamane dadzą oszczędność miejsca

Jeśli w naszej kawalerce trudno będzie zamontować drzwi tradycyjne, możemy wykorzystać możliwości jakie dają drzwi przesuwne lub łamane. Drzwi przesuwne, montowane w systemie naściennym lub chowane w ścianę, pozwolą zaoszczędzić miejsce potrzebne do otwarcia tradycyjnych skrzydeł, a jednocześnie będą ciekawym elementem wystroju.

Dowiedz się więcej o: Rodzajach i montażu drzwi przesuwnych

Drzwi łamane dosłownie „łamią się” – ich skrzydło, dzięki specjalnym zawiasom sprężynowym, przy otwarciu dzieli się na pół. Do również rozwiązanie dobre do małego mieszkania, ze względu na oszczędność miejsca. Obydwa typy drzwi sprawdzą się też w przypadku np. wydzielenia części biurowej z salonu albo malutkiej garderoby czy schowka na drobiazgi.

szklane drzwidrzwi łamanedrzwi z dekoracyjnym przeszkleniem

Drzwi do łazienki w kawalerce

Zdarza się, że nie wydzielamy pokoju od kuchni. Wtedy jedynymi drzwiami w naszej kawalerce są drzwi do łazienki. W takim przypadku warto poszukać modeli, które będą miały także dekoracyjny charakter. I nie zawsze muszą być to skrzydła pełne. Z powodzeniem sprawdzą się przeszklenia – trzeba tylko wybrać odpowiednią szybę, która zapewni intymność właściwą dla tego pomieszczenia.
Jedną propozycji są drzwi z dyskretnymi pionowymi szybami pozwalającymi uzyskać kompromis między minimalizmem, a dekoracyjnością – wyjaśnia A. Hucz. Sprawdzą się tu też drzwi szklane, ale z szybą contrasto czy satinato, które nie zdradzą charakteru przestrzeni za drzwiami.

Przeczytaj też: Jak wybrać drzwi do łazienki

Jaki wybrać kolor drzwi w kawalerce

W małych mieszkaniach, takich jak kawalerki, drzwi są ważnym elementem aranżacji – im mniejsza przestrzeń, tym drzwi będą bardziej przyciągać uwagę. Dlatego nawet gdy bardzo lubimy mocne kolory, w przypadku kawalerki należy rozporządzać nimi bardzo ostrożnie. Warto wybrać drzwi w jasnym kolorze, nawiązującym do ścian, podłóg czy listew. Dzięki temu nie przytłoczymy już i tak niewielkiej przestrzeni. Postawmy więc na beże, brązy czy naturalne kolory drewna. Zadbajmy o to, by drzwi wewnętrzne były jak najbardziej harmonijnie dopasowane do całości aranżacji mieszkania.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Invado

Polecamy Ci również

Zobacz także