Drzwi w systemie RONDO finalistą Dobrego Wzoru 2013

Drzwi w systemie RONDO finalistą Dobrego Wzoru 2013

System RONDO drzwi PŁASKIE marki INTERDOOR został dostrzeżony przez jury konkursu Dobry Wzór 2013. Wyjątkowo funkcjonalny i innowacyjny, przesuwno-obrotowy system otwierania drzwi wyróżniono spośród aż 190 zgłoszeń.

 drzwi w systemie RONDO finalistą Dobrego Wzoru 2013

98 produktów i usług, w tym system RONDO walczy o zdobycie najwyższej nagrody - tytułu Dobrego Wzoru 2013. Rywalizujące marki walczą w 7 kategoriach: Strefa Usług, Strefa Pracy, Strefa Nowych Technologii, Strefa Domu, Strefa Publiczna, Strefa Grafiki Użytkowej i Opakowań oraz Strefa Nowych Materiałów. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 24 października, podczas uroczystej gali w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.  

Wyjątkowa edycja

To już 20. raz kapituła Instytutu Wzornictwa Przemysłowego wybiera najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na rynku. Od niedawna, oprócz polskich marek w konkursie biorą udział również marki zagraniczne. Co roku Dobry Wzór, pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki, wyznacza trendy technologiczne i stylistyczne we wzornictwie użytkowym.

innowacyjne otwieranie drzwi - system RONDOsystem RONDO

System RONDO

System RONDO w sposób oryginalny ułatwia swobodne poruszanie się po mieszkaniu. Innowacyjność rozwiązania polega na nietypowym sposobie zamykania pomieszczeń - ruchem przesuwno-obrotowym. Możliwość otwierania drzwi w obie strony pod kątem prostym sprawia, że skrzydło zawsze obraca się  w kierunku ruchu osoby otwierającej. Drzwi z takim systemem ułatwiają komunikację w mieszkaniu, szczególnie osobom niepełnosprawnym. Co więcej, skrzydła nie zajmują wiele miejsca. W ten sposób, pomieszczenie zyskuje dodatkowe możliwości zaaranżowania przestrzeni, minimalizując konflikt pomiędzy drzwiami umieszczonymi zbyt blisko siebie. Oprócz funkcjonalności, produkt łączy w sobie również walory estetyczne i wysoką jakość.

Zobacz sam

Finalistów, w tym nagrodzone drzwi INTERDOOR, będzie można obejrzeć na pokonkursowej wystawie, która odbędzie się w dniach od 24 października do 8 grudnia 2013 roku w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego (ul Świętojerska 5/7, Warszawa). System RONDO zostanie również zaprezentowany  w specjalnie wydanym katalogu IWP.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: INTERDOOR

Polecamy Ci również

Zobacz także