Drzwi we wnętrzu

Drzwi we wnętrzu

Wybierając drzwi nie możemy zapominać o pozostałych elementach wystroju - kolorze podłóg i ścian. Drzwi powinny pasować do wnętrza. Inne będą prezentowały się dobrze w towarzystwie antyków, inne w minimalistycznie współczesnych wnętrzach.

drzwi z przeszkleniamiNa miarę potrzeb
Jeśli stawiamy na nowoczesne rozwiązania, warto zastanowić się nad drzwiami np. z modnymi, satynowymi przeszkleniami. Designerski charakter drzwi tworzy duża szyba osadzona w solidnej, drewnianej ramie. Jest to szkło hartowane, czyli aż 7-krotnie bardziej wytrzymałe od tzw. szkła bezpiecznego. W zależności od preferencji można wybrać szybę przezroczystą lub ornamentową. Niewątpliwą zaletą przeszkleń jest to, że optycznie powiększają i rozjaśniają pomieszczenie. Dlatego, zwłaszcza w małych mieszkaniach, powinny stać się wręcz obowiązkowe. Nie zawsze dają jednak wystarczające poczucie komfortu. W sypialni czy łazience – miejscach, w których intymność potrzebna jest nam w zwiększonej dawce, warto zamontować drzwi pełne. Można na przykład w ramach jednej kolekcji wybrać różne skrzydła: przeszklone lub pełne, optymalnie dopasowując je do funkcji pomieszczenia.

Nowa jakość drewna
Drzwi drewniane, choć szlachetne i trwałe, mają jednak swoje minusy. Z czasem mogą się wypaczyć i zacząć skrzypieć. Dlatego coraz częściej, także Ci, którzy stawiają na naturalne rozwiązania, wybierają drzwi fornirowane, czyli pokryte naturalną, drewnianą okleiną. Na pierwszy rzut oka nie sposób odróżnić ich od tradycyjnych, drewnianych modeli. Fornir to cienkie płaty drewna, uzyskiwane przez skrawanie drewna o dużych średnicach. Coraz lepsza jakość oraz szeroka gama kolorów oklein laminowanych sprawia, że to rozwiązanie także zyskuje na popularności. Drzwi okleinowane są dużo tańsze od drewnianych czy fornirowanych. Na szczęście nie zdarzają się już sytuacje, aby pod wpływem wilgoci okleina odkształcała się, czy po prostu odklejała. Okleinowanie poszczególnych skrzydeł odbywa się bez konieczności łączenia okładziny na krawędziach przylgi.

nowoczesne drzwidrzwi fornirowane

Oceń artykuł
3,89 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Invado

Polecamy Ci również

Zobacz także