Drzwi wewnętrzne – jak je uszczelnić ?

4
Drzwi w mieszkaniu
Aby cieplej było w domu warto pomyśleć o uszczelnieniu drzwi i okien.

Jeżeli po mimo odkręconych na maksimum grzejników, ciepłych ubrań czujesz chłód w mieszkaniu to warto pomyśleć o uszczelnieniu drzwi wewnętrznych. Radzimy jak to zrobić?

W celu zatrzymania ciepła w domu warto pokusić się o uszczelnienie drzwi ponieważ najwięcej ciepła ucieka właśnie przez stolarkę otworową. Dzięki temu zabiegowi zmniejszymy rachunki za ogrzewanie nawet o kilkanaście procent.

Uszczelki – ochrona nie tylko przed chłodem

Uszczelnienie drzwi ochroni nas nie tylko przed chłodem, ale i także zapewni lepszą izolację akustyczną i amortyzację. Trzaskanie i hałasy przestaną być problemem.

Koniecznie przeczytaj: Wybieramy drzwi do sypialni

Dopasowanie do drzwi najważniejsze

Nie tylko drzwi wewnętrzne wymagają uszczelnienia. Pamiętajmy także o drzwiach wejściowych. Przed uszczelnianiem warto zastanowić się, które drzwi uszczelnić. Nie należy się ograniczać jedynie do drzwi wewnętrznych. Jeżeli zamierzamy samemu uszczelnić drzwi to pamiętajmy, że wybierając uszczelki należy zwrócić uwagę na lakier, do którego się dostosowują. Niektóre nadają się do użycia z lakierem rozpuszczalnikowym i wykonane są zazwyczaj z plastyfikowanego PCV. Dostępne są również uszczelki, które dostosowują się do lakieru wodnego i są wykonane z TPE, czyli termoplastycznego tworzywa podobnego do kauczuku.

Aby efekt wizualny był równie satysfakcjonujący, jak funkcjonalny, można wybierać uszczelki w odpowiednim kolorze.

Ceny uszczelek

Ceny uszczelek nie są duże. Wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Sprzedawane są taśmami w rolkach o długości od 1 do ok. 6 metrów

Montaż to podstawa

Dobry montaż uszczelek to podstawa będąc już w posiadaniu odpowiednich materiałów należy je odpowiednio założyć. Jeżeli jednak przerasta to nasze możliwości warto skorzystać z pomocy fachowca. Dobrze założone uszczelki to lepszy komfort domowników i mniejsze rachunki.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Źródło: Uniprofil

Polecamy Ci również

Zobacz także