Drzwi wewnętrzne – nieszablonowe rozwiązania

Drzwi wewnętrzne – nieszablonowe rozwiązania

Ekologiczne i trwałe drewno jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów stosowanych w architekturze oraz aranżacji wnętrz. Surowiec ten nie tylko wnosi ciepło, lekkość czy naturalność do pomieszczeń, ale również ma dobry wpływ na nasze zdrowie. Magicznie otula przestrzeń naturalnym urokiem sprawiając, że mieszkanie staje się prawdziwym królestwem wypoczynku oraz pozwala na swobodną realizację wyjątkowych, a zarazem awangardowych projektów. Właśnie dlatego Firma POL-SKONE nieustannie stawia na drewniane wyroby i po raz kolejny prezentuje nowy asortyment.

drzwi wewnętrzne VERTIGO

Kreacja wnętrza zaczyna się od pomysłu. Zwracanie uwagi na każdy szczegół wykończenia jest niezwykle istotne, bo właśnie w tym tkwi sedno urządzania wnętrz. Ważną decyzją przy kreowaniu stylu mieszkania jest wybór wewnętrznej stolarki drzwiowej, która wpisze się na stałe w charakter wnętrza. Zabawa kolorami, wzorami oraz fakturami nadaje przestrzeni niepowtarzalnego charakteru, który od progu domu określa, kto w nim mieszka. Fornirowane drzwi VERTIGO Lux to odsłona prostego designu. Z dedykowaną ościeżnicą VERTIGO stwarzają możliwość nietypowej zabudowy otworu montażowego. Tajemnicą jest dwustronny panel o niestandardowej wysokości: od 100 do 1000 mm. System bezprzylgowy to propozycja dla nowoczesnych aranżacji. Wysoka precyzja wykończenia wnosi akcent wyrafinowanej elegancji do każdego domowego wnętrza – salonu, sypialni, kuchni czy łazienki. Kolekcję VERTIGO Lux cechuje czystość formy, którą przełamują subtelne tłoczenia. Proste wzornictwo drzwi jest doskonałym uzupełnieniem eleganckiej aranżacji, w której będą oprawą modnego wnętrza. Kremowy kolor ścian, jasne oświetlenie oraz białe dodatki, dzięki kontrastującymi kolorystycznie drzwiami w ciepłym odcieniu brązu, tworzą wyrazisty „look”. Drzwi same w sobie stają się ozdobą takiego wnętrza.

drzwi wewnętrzne VERTIGO Lux

Nieszablonowym rozwiązaniem są nowe drzwi wewnętrzne SEMPRE Gravi. Oryginalna okleina z efektem 3D nadaje zjawiskowy efekt, dodając skrzydłu ekskluzywności. Powierzchnia skrzydła oraz ościeżnicy to fornir, który uszlachetnia ich estetykę i przykuwa uwagę naturalnym pięknem. Panele sprawiają, że prosta forma skrzydła nabiera wyjątkowego charakteru i subtelnie zdobi aranżowaną przestrzeń.

drzwi wewnętrzne SEMPRE Gravi

Kolejną odsłoną przeznaczoną otworom wewnętrznym są drzwi VERIMO. Wykonane w całości z MDF najlepiej kojarzone są ze współczesnym designem - pełnym prostoty minimalizmem, oszczędnością dodatków, zdobień i barw. Stylistyczna dyscyplina zachowana jest przez użycie geometrycznych form, prostych linii i jednolitych faktur. Dostępne wyłącznie w systemie przylgowym posiadają w standardzie 3 zawiasy w skrzydle, które gwarantują lepszą eksploatację na długie lata.

W zależności od swojego przeznaczenia, drzwi muszą zachowywać odpowiednie parametry techniczne. Prowadzone pod okiem specjalistów badania pozwoliły na stworzenie drzwi do zadań specjalnych. Modele HIGRO oraz GAMMA to bezkonkurencyjna jakość produktu, który wychodzi naprzeciw specyficznym wymaganiom klientów. Nowoczesny design łączy się tu z najwyższą funkcjonalnością, dając gwarancję satysfakcji wszędzie tam, gdzie drzwi narażone są na trudne warunki eksploatacyjne.

Drzwi HIGRO to wysoko wyspecjalizowane drzwi przeznaczone do stosowania w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, przemysłowych i magazynowych jako drzwi wewnątrzlokalowe stanowiące zamknięcie otworu budowlanego w ścianie wewnętrznej pomiędzy pomieszczeniami. Doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie dominuje wilgoć i gdzie kontakt z wodą jest nieunikniony: na basenie, w saunie czy w myjni samochodowej. Parametry HIGRO spełniają wysokie standardy jakości i funkcjonalności potwierdzone aprobatą nr AT-15-9462/2015, wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Solidna konstrukcja zawierająca wkład termoizolacyjny, skutecznie zapobiega przedostawaniu się wilgoci. Powierzchnia skrzydła jest dwustronnie obłożona niezwykle trwałym laminatem HPL o grubości 2 mm. Stała metalowa ościeżnica z uszczelką wrębową, wykonana jest z blachy ocynkowanej o grubości 1,2 mm w kolorze powierzchni skrzydła, co nadaje całości nowoczesny i elegancki wygląd, a przede wszystkim stanowi niezwykle wytrzymałe rozwiązanie konstrukcyjne. POL-SKONE oferuje wersje pełne oraz przeszklone przejrzystą lub matową szybą o grubości 4 mm, którą uzupełnia ramka ze stali nierdzewnej lub bulaj.

drzwi HIGRO

GAMMA to nowoczesne drzwi stworzone z myślą o budynkach użyteczności publicznej takiej jak: szpitale, przychodnie czy gabinety lekarskie. Doskonale sprawdzą się w miejscach narażonych na szkodliwe promieniowanie rentgenowskie. Konstrukcja pozwala na zatrzymanie przenikania fal elektromagnetycznych poza pomieszczenie, w których są emitowane. Drzwi spełniają to zadanie dzięki ołowiu, znajdującym się nie tylko w skrzydle drzwi, ale także w ościeżnicy, aby mieć pewność, że promieniowanie X zostanie skutecznie zatrzymane. Drzwi GAMMA posiadają także dobrą izolację akustyczną, co ma duże znaczenie w budynkach służby zdrowia, gdzie zarówno pacjentom jak i lekarzom funkcjonuje się lepiej w ciszy i prywatności gabinetu. Możliwość zastosowania paneli ze stali nierdzewnej, przyklejanych u dołu skrzydła lub na wysokości klamki przyczynia się do zwiększenia trwałości drzwi. Dzięki swojej solidnej konstrukcji i przemyślanym rozwiązaniom są niezwykle wytrzymałe. Stanowią dobrą inwestycję na długie lata, nawet w ciężkich warunkach eksploatacji, a ich elegancki wygląd i minimalistyczne wzornictwo z pewnością doskonale wpiszą się w architekturę każdej nowoczesnej placówki służby zdrowia. Najwyższy standard produktu potwierdza aprobata nr AT-15-9462/2015 wydana przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie.

drzwi GAMMA

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: POL-SKONE

Polecamy Ci również

Zobacz także