Drzwi wewnętrzne przesuwno-obrotowe

Drzwi wewnętrzne przesuwno-obrotowe

Czego oczekujemy od drzwi? Powinny służyć jako strażnik prywatności, tłumić niepożądane dźwięki i dobrze wyglądać, wpisując się w charakter wnętrza. Do jednych z ich najważniejszych funkcji należy również ułatwianie komunikacji pomiędzy pomieszczeniami i umożliwienie transportu przedmiotów. Czy to zbyt wiele? Zobacz, co potrafią innowacyjne drzwi w systemie RONDO marki INTERDOOR do zadań specjalnych.

drzwi przesuwno-obrotoweOtwierają się w obie strony - na zewnątrz i do wewnątrz - pod kątem 90⁰. Dzięki zastąpieniu tradycyjnych zawiasów szyną z wózkiem, odchylają się bezgłośnie, płynnym, przesuwno-obrotowym ruchem. Ta nowoczesna metoda ma szereg zastosowań w życiu codziennym domowników.

Otwieranie drzwi pod kątem prostym ułatwia poruszanie się po mieszkaniu, szczególnie osobom niepełnosprawnym. Zastosowanie innowacyjnego mechanizmu pozwala również na zwiększenie możliwości aranżacyjnych mieszkania. Można dokonać wyboru, do którego pomieszczenia zostaną uchylone skrzydła, niwelując konflikt pomiędzy drzwiami prowadzącymi do innych pokoi. Dodatkowo, dzięki umieszczeniu skrzydeł na szynie, producent  zaoszczędził kilka centymetrów w ościeżnicy, ułatwiając transport szerokich przedmiotów między pomieszczeniami.

Oprócz funkcjonalności, drzwi powinny również charakteryzować się wysoką jakością i designem odpowiadającym stylowi mieszkania. Innowacyjny system RONDO stosowany jest w ośmiu, różnych modelach drzwi marki INTERDOOR (ALBA, BARI, CAPRI, CLASSIC, MANHATTAN, PŁASKIE, TORINO, VOLANO), charakteryzujących się trwałością oraz eleganckim i stylowym wzornictwem. Szeroki wybór pozwala na dostosowanie skrzydeł zarówno do stylu klasycznego, jak i lśniącego glamour.

drzwi przesuwno-obrotowe w okleiniedrzwi przesuwno-obrotowe - otwieranie

Drzwi w systemie RONDO marki INTERDOOR to wszechstronne i najlepsze rozwiązanie, nie tylko według wielbicieli funkcjonalnego designu. W październiku 2013 otrzymały najwyższą nagrodę w prestiżowym konkursie Dobry Wzór 2013 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku, stając się laureatem w kategorii „Dom”.

drzwi przesuwno-obrotowe - wystawa Dobry Wzór 2013wystawa Dobry Wzór

Oceń artykuł
3,56 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Interdoor

Polecamy Ci również

Zobacz także