Drzwi wewnętrzne – trendy w designie

0
Drzwi wewnętrzne – trendy w designie

Domy i mieszkania odwzorowują nasz styl życia. Zanim wybierzesz drzwi wewnętrzne, stanowiące kluczowy element przy planowaniu wystroju, sprawdź, jakie są najnowsze trendy w ich designie i rozwiązaniach technologicznych.

dzrwi wewnętrzne

– Obecnie najbardziej widocznym trendem w aranżacji wnętrz jest minimalizm. Dyskretna elegancja, prosta, lecz atrakcyjna forma, nowoczesne rozwiązania technologiczne i designerskie. Projektanci zorientowani są dziś na tworzenie spójnej przestrzeni, odzwierciedlającej światową tendencję do ograniczania ornamentów na rzecz funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań. I taka też jest oferta Porta KMI Poland, w której dominuje nowoczesne wzornictwo oraz użytkowa, zindywidualizowana funkcjonalność produktów  uważa Artur Pęksyk, Szef Marketingu PORTA KMI Poland.
Obecnie jednym z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz jest styl skandynawski. Pomieszczenia są zdominowane przez jasne, naturalne barwy, które rozświetlają przestrzeń. Drzwi utrzymane w tym stylu charakteryzują się prostą formą, a także wykorzystaniem naturalnych materiałów. Tego typu rozwiązania chętnie wybierają ludzie sukcesu, osoby, które w swoim życiu kierują się konsekwencją. Dyskretna elegancja i oszczędna w formie estetyka odzwierciedlają ich charakter.  

Prostota wzmocniona oryginalnymi akcentami

Zwolennicy nowoczesnego designu cenią sobie prostą formę, która jednocześnie nie będzie nudna. Szukają czegoś, co przyciąga uwagę i podkreśla indywidualizm, dlatego chętnie też wybierają drzwi bezprzylgowe. Oszczędna konstrukcja drzwi zostaje wzmocniona nieszablonowym akcentem. Zamknięte skrzydło tworzy równą płaszczyznę z ościeżnicą. Buduje wrażenie zwartej, lecz nie masywnej kompozycji i doskonale odwzorowuje zamiłowanie do nowoczesnych wzorów z dyskretną, stonowaną elegancją.
Osoby lubiące niestandardowe rozwiązania do swoich równie niestandardowych wnętrz zwracają także uwagę na ościeżnice z wysokim panelem górnym. Niezależny element ościeżnicy stanowi panel górny o szerokości od 20 do nawet 100 cm, który można dopasowywać do własnych potrzeb.
Również akcesoria do drzwi stanowią jedną z części, które decydują o ich ostatecznym charakterze. Wybierając je, zwieńczamy nasze starania o zachowanie równowagi między stylem a funkcjonalnością. Ukryte zawiasy oraz niewielkie szyldy klamek - w wydaniu tradycyjnym długie i wąskie, obecnie coraz częściej skromne i minimalistyczne: okrągłe lub kwadratowe, stanowią idealną odpowiedź na wymogi współczesnego designu. Są nie tylko wsparciem dla aranżacji zaplanowanych z zamysłem i wizją, ale także połączeniem nowoczesności z tradycją.

drzwi bezprzylgowe

drzwi fornirowaneKolor ma znaczenie

Świat barwny, odważny i odpowiadający potrzebom panowania nad każdym elementem tworzą okleiny ze specjalnym pokryciem. Wykonane są z najlepszych materiałów, są nie tylko trwałe, ale i estetyczne. Coraz większą popularność zdobywają syntetyczne okleiny 3D, pozwalające na dobranie takiego efektu, dzięki któremu uzyska się niepowtarzalne wrażenia. Kombinacja rysunku, struktury i koloru pozwala osiągnąć wrażenie bliskości z naturalnymi materiałami. Powierzchnia uzyskuje także nową elegancką jakość.
Miłośnicy naturalnych rozwiązań chętnie sięgają po okleiny fornirowe (wykonane z drewna), które zachowują naturalność usłojenia, ale także koloru, co pozwala zachować efekt szlachetności drewna. Ceniący nowoczesność i minimalizm często wybierają drzwi lakierowane, które świetnie współgrają z całością wnętrza.
Wybierając kolor do drzwi nie można zapomnieć o harmonii i proporcjach całości. Zwolennicy jednolitej formy wizualnej powinni dopasować kolor drzwi do odcieni parkietu lub ram okiennych. Osoby, które wolą manifestować swoją indywidualności i niezależność zestawią kolory na zasadzie kontrastu. Istnieją zasady, mówiące o stosowaniu jednolitej formy stylistycznej. Czasem jednak trudno ograniczać inwencję, która inspiruje nas do tworzenia innowacji. W końcu odkrywanie estetycznych rozwiązań w nietypowej formule może być wspaniałą przygodą!

 

 

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Porta KMI

Polecamy Ci również

Zobacz także