Drzwi wewnętrzne – zobaczcie nietypowe rozwiązanie

Zastanawiasz się jakie drzwi wewnętrzne wybrać? Proponujemy zupełnie nietypowe rozwiązanie.

 

Drzwi wewnętrzne – rozwiązania standardowe

Zastanawiając się nad wyborem drzwi wewnętrznych przeważnie bierzemy pod uwagę najzwyklejsze drzwi rozwierane. Najczęściej zastanawiamy wtedy się jaki materiał i kolor wybrać, albo czy mają to być drzwi pełne, czy przeszklone. Niekiedy rozplanowanie wnętrza skłania nas do wyboru drzwi przesuwnych, albo harmonijkowych. Mają one wiele zalet, z oszczędnością miejsca na czele.
Przy wyborze drzwi wewnętrznych pole do popisu jest olbrzymie, producenci drzwi podsuwają coraz to nowe rozwiązania, wzory, czy techniki wykończenia. Trudno więc powiedzieć, by nawet standardowe drzwi wewnętrzne były mało oryginalne.

Zobacz też: Jakie drzwi wewnętrzne wybrać - pełne, czy przeszklone

Nietypowe drzwi wewnętrzne

Ale jeśli lubicie naprawdę nietypowe rozwiązania, a współczesne wzornictwo jest Waszym ulubionym, to polecamy zupełnie nowy typ drzwi wewnętrznych. Nazwy polskiej ten rodzaj drzwi jeszcze nie ma, nie wiadomo też czy się przyjmie, ale robi wrażenie pomysłowością i oryginalnością.
Drzwi są dwuczęściowe, a ich elementy zamocowano tylko w narożnikach. Wystarczy machnąć ręką, by elementy przekręciły się – w ten sposób otwierając się i zamykając drzwi. Otwarte drzwi nie zajmują miejsca w pokoju, nie trzeba też wybierać do nich klamek. Twórca tych nietypowych drzwi wewnętrznych -  Klemens Troggler - jest austriackim designerem, zadbał więc również o ich nowoczesny wygląd. Najlepiej zobaczcie sami jak działają.

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: yooko.fr, designlaunches.com

Polecamy Ci również

Zobacz także