Drzwi z przeszkleniem

Drzwi z przeszkleniem

Przeszklone drzwi nadają wnętrzu elegancji, charakteru i są dodatkowym źródłem światła. Nowoczesne rozwiązania dają także gwarancję bezpieczeństwa.*

Szyba w drzwiach u wielu osób budzi wątpliwości i obawę o bezpieczeństwo. Jednak stosowane dzisiaj technologie dają pewność, że nowe rozwiązania są bezpieczne w użytkowaniu – szyby są wykonane z  hartowanego szkła.

Dlatego nie trzeba rezygnować z zastosowania przeszkleń w drzwiach wewnętrznych. Staną się one dodatkowym źródłem światła w mieszkaniu, co ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie – zwłaszcza podczas zimowych miesięcy.

drzwi wewnętrzne drzwi z przeszkleniem

Światło w specyficzny sposób modeluje też przestrzeń pomieszczeń – odmienia je w zależności od pory dnia czy roku.W zgodzie  z tą filozofią Porta proponuje modele skrzydeł Natura Space. Ta kolekcja  to przejaw nowego myślenia o przestrzeni – to rezygnacja z nadmiernego zabudowywania pomieszczeń i przekonanie, że światło jest najlepszym  architektem przestrzeni mieszkalnej. Szkło podkreśla nowoczesne wzornictwo, zapewnia swobodny dostęp światła, a w połączeniu z naturalnymi okleinami czyni nasze mieszkania przytulnymi.

Zwolennikom oszczędniejszych przeszkleń spodobają się wzory z najnowszej kolekcji pod nazwą Porta Koncept. Wzory są oparte na trwałej i efektownej konstrukcji ramiakowej. Kolekcję dostępną w szerokiej gamie kolorystycznej oklein wyposażono w matowe hartowane szyby. W tej serii występują również skrzydła bez przeszkleń.

A jakie drzwi zastosować w pomieszczeniach, które z założenia cechuje deficyt światła dziennego np. w przedpokoju? Odpowiednie będą drzwi wyposażone w dość duże przeszklenia z szyb matowych, hartowanych lub o wzorze "chinchila” z kolekcji Madryt, Kordoba, Toledo i Sevila. Ten ostatni wzór to szkło wzorzyste o ograniczonej przejrzystości lecz przepuszczające światło.

Uzupełnienie tych kolekcji to dostosowane do skrzydeł przeszklone dostawki. Dzięki nim zyskamy  swobodniejsze wejście, a także doświetlimy ciemniejsze pomieszczenia. Zatem - więcej światła!

drzwi wewnetrzne z trzema przeszkleniami drzwi z przeszkleniem drzwi do pokoju drzwi pełne drzwi drewniane*Artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Porta

Polecamy Ci również

Zobacz także