Drzwi zewnętrzne - nowoczesne czy tradycyjne ?

Nowoczesne drzwi do mieszkania
Drzwi są wizytówką domu. Coraz częściej wybieramy solidne i nowoczesne drzwi zewnętrzne.

Jakie drzwi cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących, a które odchodzą do historii? Na to pytania odpowiada specjalista Internorm.

Bogate zdobienia nie są trendy?

Bogato zdobione drzwi, z licznymi ornamentami, kołatkami i ozdobnymi klamkami swego czasu cieszyły się ogromną popularnością. Znajdowały swoich odbiorców głównie wśród właścicieli domów w stylu dworskim. Czy takie drzwi nadal cieszą się popularnością?

Koniecznie dowiedz się: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie

- Oferujemy niemal nieograniczone możliwości zdobienia drzwi, także z okładziną drewnopodobną i dodatkowymi frezowaniami. Jednak zainteresowanie nimi jest z roku na rok coraz mniejsze. Klienci, którzy decydują się na takie drzwi, to raczej ludzie starsi, wybierający np. kołatki w kształcie lwiego pyska. Obecnie modny jest minimalistyczny i surowy design drzwi. – mówi Dariusz Olszewski.

Czas na formę nowoczesną

Osoby poszukujące drzwi zewnętrznych starają się dopasować je wizualnie do okien – stylistycznie i kolorystycznie. Największym powodzeniem cieszą się okna nowoczesne czyli proste w stylu i formie, więc drzwi również wybierane są w stylu minimalistycznym.

- Jeśli chodzi o kolorystykę to dominują kolory stonowane, chłodne nie rzucające się w oczy odcienie szarości, brązu, bieli, a także kolor antracytowy. Coraz rzadziej zdarzają się klienci zainteresowani „złotym dębem” – mówi specjalista Internorm.

Trend wyraźnie skierował się na proste drzwi z nowoczesnymi zewnętrznym gryfami lub nietypowymi klamkami. Możliwości zdobienia takich drzwi również jest wiele. Poprzez oryginalne klamki, kołatki, skrzynki na listy, przeszklenia oraz inne elementy zdobnicze. To wszystko pozwala na indywidualizację drzwi pod oczekiwania każdego klienta.

- Klienci lubią przeszklenia, w drzwiach najpopularniejsze są niewielkie szybki, mniej więcej w jednej trzeciej wysokości drzwi, które mogą mieć różne kolory czy elementy zdobnicze. Wielu inwestorów decyduje się na boczne przeszklenia w postaci doświetleń o dużej powierzchni  – mówi Dariusz Olszewski.

Dowiedz się więcej o tym: Jak wybrać bezpieczne drzwi wejściowe

Energooszczednie

Nie tylko wygląd drzwi przy wyborze ma znaczenie. Świadomy klient zwraca uwagę na parametry energooszczędności oraz izolacyjności akustycznej drzwi.

Zobacz też: Nowoczesne i energooszczędne drzwi zewnętrzne

- Klienci coraz częściej wybierają drzwi ciepłe o bardzo solidnej konstrukcji, czego dowodem jest popularność drzwi Selection. Mają dziesięcioletnią gwarancję, że będą ciepłe, ciche i szczelne i nie trzeba ich będzie wymieniać – dodaje Dariusz Olszewski.

Drzwi są wizytówką domu i nas samych. Jeżeli przyznamy temu rację to oznaczałoby to, że jesteśmy coraz nowocześniejsi. 

Oceń artykuł
3,86 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kalicka

Źródło: IFTM Internorm

Polecamy Ci również

Zobacz także