Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

Drzwi do domu to jego wizytówka. Na podstawie ich wyglądu oraz charakteru można mniemać o stylu i sposobie urządzenia wnętrz. Nic więc dziwnego, że przed podjęciem decyzji o kupnie drzwi wejściowych wertujemy katalogi – poszukując produktu najlepszego i najbardziej nam odpowiadającego pod względem estetycznym.

drzwi zewnętrzneJednak, drzwi zewnętrzne to kwestia nie tylko samego wyglądu i stylu. Ten produkt budowlany musi bowiem przede wszystkim należycie wypełniać przypisane mu od lat funkcje użytkowe. Zasadniczymi są: zabezpieczenie mienia przed jego utratą na skutek włamania oraz zapobieganie ucieczce ciepła
z pomieszczeń. Na funkcję wymienioną, jako ostatnią – aktualnie zwraca się coraz baczniejszą uwagę. W związku z powyższym producenci starają się sprostać wymogom swoich klientów i stosują coraz bardziej innowacyjne technologie, wprowadzając na rynek drzwi spełniające standardy energooszczędnych i pasywnych.

nowoczesne drzwi zewnętrzneEnergooszczędność drzwi zewnętrznych GENEO

SYSTEM drzwi zewnętrznych GENEO firmy REHAU bez trudu ulokował się na rynku handlowym. Dzieje się tak za sprawą zastosowania do produkcji profili drzwiowych niezwykle stabilnego tworzywa kompozytowego RAU – FIPRO oraz specjalnej konstrukcji profili z systemem wewnętrznych, zintegrowanych wzmocnień IVS. Współczynnik przenikania ciepła dla omawianych profili drzwiowych (Uf) wynosi do 0,76W/m²K. Łącząc profile drzwiowe z wkładkami thermo oraz wypełnieniem zakrywającym profil skrzydła, można uzyskać rewelacyjny współczynnik dla całych drzwi Ud nawet 0,51W/m²K System spełnia zatem w pełni przyszłościowe wymagania pod kątem efektywności energetycznej. Przy najlepszych, z możliwych parametrów ochrony cieplnej – drzwi są doskonale odporne na włamanie, posiadają system potrójnego uszczelnienia w całym obwodzie oraz są trwałe, odporne na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych, a dodatkowo -  łatwo jest utrzymać je w należytej czystości.

Poznaj też: Drzwi podnośno-przesuwne

drzwi do domu

Drzwi zewnętrzne - design i wygoda

Drzwi zewnętrzne GENEO oprócz wspomnianej powyżej energooszczędności posiadają także inne zalety. Jedną z nich jest możliwość zastosowania nowych, krytych zawiasów. Dodatkowo drzwi GENEO to doskonała alternatywa dla osób niepełnosprawnych ruchowo i poruszających się na wózkach inwalidzkich. Drzwi, nie tracąc swych pozostałych właściwości i zalet posiadają próg o wysokości zaledwie 20 mm, co powoduje, że z powodzeniem mogą być stosowane do tzw. domów bez barier. Na indywidualne życzenie klienta drzwi można odpowiednio przystosować zarówno pod względem akustycznym, jak
i antywłamaniowym. Natomiast, dzięki okleinowaniu lub lakierowaniu profili – stwarza się szerokie możliwości kreowania wyglądu zewnętrznego drzwi GENEO.

Podsumowując

Innowacyjne drzwi zewnętrzne nadają się doskonale zarówno do budynków nowo powstających, jak i starszego typu, poddawanych procesowi termomodernizacji. Szczególnie poleca się je jednak do domów niskoenergetycznych o najwyższym standardzie. Doskonała izolacyjność cieplna profili klasyfikuje bowiem system do stosowania w domach pasywnych.
Drzwi otwierane do wewnątrz występują, jako jednoskrzydłowe, jednoskrzydłowe ze stałą częścią boczną, dwuskrzydłowe, jak również drzwi zewnętrzne z naświetlem. Na życzenie można także wykonać drzwi jednoskrzydłowe otwierane na zewnątrz.

Jakie kryteria są najważniejsze przy zakupie okien?

energooszczędność
wynik głosowania
25,1%
estetyka
wynik głosowania
12,9%
marka producenta profili
wynik głosowania
6,8%
marka producenta okien
wynik głosowania
6,6%
liczba komór profili
wynik głosowania
11,8%
ochrona przed hałasem
wynik głosowania
14,4%
funkcjonalność
wynik głosowania
15,1%
opinie specjalistów
wynik głosowania
7,3%

Ilość oddanych głosów: 1295

Okna i drzwi energooszczędne – zobacz więcej

Oceń artykuł
3,95 / 19 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Jaros

Źródło: Rehau

Polecamy Ci również

Zobacz także