Energooszczędne okna – kształty i kolory

Nowoczesne, energooszczędne okna.
Nowoczesne okna są dostępne w wielu kształtach i bardzo dużym wyborze kolorów.

Okna są ważnym elementem architektury domu. To one nadają mu styl i podkreślają jego charakter. Dlatego wybierając okna warto zwrócić uwagę nie tylko na ich cechy funkcjonalne, ale także na kolor i kształt.

Kształty okien

Dobór okien o różnych formach wpływa na kształtowanie wyglądu elewacji. Oczywiście wiele zależy od stylu domu, z którym kształt i rozmieszczenie okien powinien harmonizować.

Po okna o nietypowe sięgamy coraz śmielej. Do popularnych form należą okna trójkątne, okrągłe (bulaje), łukowe, panoramiczne itp. Ich zastosowanie wpływa nie tylko na wygląd elewacji, ale także na charakter całego domu i aranżację wnętrza. Przykładowo okna łukowe podkreślą „romantyczną” stylistykę, natomiast okna okrągłe, czy portfenetr doskonale sprawdzą się w architekturze modernistycznej, albo w wystroju inspirowanym art deco. Pamiętajmy jednak, że okna o nietuzinkowym wyglądzie będą stanowiły wyrazisty akcent na frontowej elewacji.
W domach z tarasem warto zastosować  drzwi o dużej powierzchni, które doskonale doświetlają pomieszczenie i pozwalają niezakłócenie cieszyć się widokiem zieleni. Szerokie i wysokie drzwi doskonale integrują wnętrze z ogrodem, zapewniając płynne przejście z domu na łono natury. 

Zobacz też: Jakie wybrać energooszczędne drzwi zewnętrzne

Systemy profili REHAU z tworzyw sztucznych, dzięki swojej wytrzymałości i sztywności, pozwalają na dużą swobodę  w kreowaniu wyglądu stolarki. Dlatego przy projektowaniu wymarzonego domu warto skorzystać z współczesnych możliwości architektonicznych i dać ponieść się wyobraźni.

Jakie kryteria są najważniejsze przy zakupie okien?

energooszczędność
wynik głosowania
25,1%
estetyka
wynik głosowania
12,9%
marka producenta profili
wynik głosowania
6,8%
marka producenta okien
wynik głosowania
6,6%
liczba komór profili
wynik głosowania
11,8%
ochrona przed hałasem
wynik głosowania
14,4%
funkcjonalność
wynik głosowania
15,1%
opinie specjalistów
wynik głosowania
7,3%

Ilość oddanych głosów: 1295

Kolorystyka okien

Znaczenie zarówno dla wyglądu elewacji, jak i wnętrza domu mają również kolory okna. Biel profili jest wprawdzie uniwersalna, jednak oferowany wybór kolorów jest niemal nieograniczony. Ale to nie wszystko - możemy także zdecydować się na okna, które od strony zewnętrznej będą miały inny kolor, niż od wewnątrz. Takie rozwiązanie umożliwia optymalne dobranie okien pod kątem koloru elewacji i wystroju wnętrza. Do wyboru mamy kilka rodzajów wykończenia okien i związaną z tym kolorystykę:

  • okna okleinowane – wyróżniają się wysoką odpornością na działanie promieniowania UV i warunki atmosferyczne, są także łatwe do utrzymania w czystości. W ofercie REHAU do wyboru mamy ponad 50 oklein drewnopodobnych oraz kolorów uniwersalnych o powierzchni fakturowanej lub gładkiej

  • okna lakierowane – w ofercie REHAU występuje 170 kolorów według palety RAL. Takie bogactwo kolorów i zastosowanie systemu lakierów Acryl II pozwala na perfekcyjny dobór stolarki okiennej i drzwiowej do niemal każdej sytuacji

  • nakładki aluminiowe - innym rozwiązaniem związanym z wyglądem okien i drzwi są tzw. nakładki aluminiowe. Mocuje się je po stronie zewnętrznej na okna, które dzięki nim łączą w sobie zalety stolarki z PVC z nowoczesnym wyglądem stolarki aluminiowej. Powierzchnie zewnętrzne nakładek są lakierowane lub anodowane, a kolory obejmują setki barw w niemal każdym odcieniu.

Okna i drzwi energooszczędne – zobacz więcej

 

Oceń artykuł
5,00 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: REHAU

Polecamy Ci również

Zobacz także