Folia okienna illbruck Duo

Folia okienna illbruck Duo

Folia okienna illbruck Duo zmienia swoje parametry dyfuzyjne w zależności od temperatury otoczenia. Przez cały rok zapewnia suchą izolację złącza.

folia okienna DuoWłaściwości folii pozwalają na ciągłe osuszanie złącza przez zmianę przepuszczalności wnikającej pary wodnej, stosownie do wilgotności otoczenia. Im wyższa wilgotność względna wokół folii, tym mniejsza jej paroszczelność i odwrotnie. Kiedy temperatura wewnątrz pomieszczenia jest wyższa niż na zewnątrz, folia okienna Duo zapobiega wnikaniu wilgoci zawartej w powietrzu do złącza i równocześnie umożliwia wentylację złącza na zewnątrz. Zasada mówi, że wilgoć przemieszcza się od strony cieplejszej do chłodniejszej. Kiedy temperatura wewnątrz pomieszczenia jest niższa niż na zewnątrz i wilgoć przenika z cieplejszej strony na zimniejszą, folia okienna Duo umożliwia wysuszenie spoiny do wnętrza pomieszczenia. Dzięki temu można użyć jedną folię z wewnętrznej oraz zewnętrznej strony połączenia.

Zalety folii okiennej Duo EW:

  • 10-letnia gwarancja na funkcjonalność złącza
  • dynamiczne przenoszenie wilgoci ze złącza dzięki zmiennej wartości Sd
  • jeden rodzaj wyrobu do użycia wewnętrznego i zewnętrznego eliminuje możliwość pomylenia wyrobów
  • niezawodne działanie złącza przez cały rok
  • zoptymalizowana kontrola zapasów
  • oszczędność energii

Najprostsze zastosowanie folii okiennych
W przypadku klasycznych folii okiennych, oznaczonych np. jako folia okienna wersja E, klej jest nałożony na jedną stronę folii, która może być przyklejana do profilu okiennego jedynie w kształcie litery L. Natomiast wersja W pozwala na przyklejenie folii jedynie w kształcie litery Z. Parametry folii okiennej duo EW pozwalają przykleić ją w obu kształtach (liter L i Z). Dlatego w przypadku budowy folii okiennej illbruck Duo EW do wykonania pełnej izolacji złącza okiennego naprawdę wystarcza tylko jedna folia.

Dwie wersje folii okiennej illbruck Duo

klasyczna folia płaskafolia z pętlą kompensacji ruchu

Trzy możliwości mocowania do muru w otworze okiennym

folia okienna z butylem do muru przy pomocy pasty do spoinfolia okienna klejona podtynkowąfolia okienna z siatką

Uszczelnienie trójwarstwowe

  • Warstwa zewnętrzna: folia okienna Duo elastyczna, folia okienna Duo EW - folie służą jako materiały do zabezpieczenia złącza przed wnikaniem deszczu i wiatru, mając jednocześnie dużą przenikalność dyfuzyjną.
  • Warstwa środkowa: illbruck 1 K-P pianka pistoletowa – przestrzeń pomiędzy ościeżnicą okna a ścianą powinna być wypełniona wysokiej jakości materiałem izolującym termicznie i akustycznie.
  • Warstwa wewnętrzna: folia okienna Duo elastyczna, folia okienna Duo EW - folie służą jako przegroda zabezpieczająca warstwę środkową przed wilgocią, stosując się do zasady, że wilgoć przemieszcza się z cieplejszego do chłodniejszego miejsca.
Oceń artykuł
4,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Tremco illbruck

Polecamy Ci również

Zobacz także