Innowacyjne drzwi przesuwne z ukrytą prowadnicą

0
Drzwi przesuwne z ukrytą prowadnicą
Drzwi przesuwne z ukrytą prowadnicą to bardzo funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie.

Drzwi przesuwne nie zajmują miejsca w pokoju, są dyskretne i eleganckie. Pewną ich wadą jest jednak montaż – wymagają albo odpowiedniej konstrukcji ściany, albo ich prowadnica jest widoczna na ścianie.

Drzwi przesuwne – zalety i ograniczenia

Drzwi przesuwne to idealne rozwiązanie do pomieszczeń, w których nie ma zbyt dużo miejsca. Ponieważ otwierają się one „wzdłuż” ściany, skrzydło drzwi nie zajmuje miejsca w pokoju. Ponadto drzwi przesuwne są oferowane w różnych rodzajach wykończenia, co sprawia, że pasują do różnych aranżacji. Szczególnie dobrze prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Istnieje też możliwość całkowitego ukrycia otwartych drzwi w ścianie.
Skoro drzwi przesuwne mają tyle zalet, powstaje pytanie dlaczego są mniej popularne niż drzwi otwierane tradycyjnie? Jak każdy produkt, drzwi przesuwne mają pewne ograniczenia. Montaż drzwi tak, żeby chowały się w ścianie jest możliwy tylko przy odpowiednio skonstruowanej ścianie w płyt kartonowo-gipsowych. Poza tym wnęka drzwiowa bywa również trudna do utrzymania czystości – gromadzą się w niej kurz i brud.
Z kolei w przypadku drzwi montowanych na ścianie, widoczna jest prowadnica drzwi. W dodatku często okazuje się, że konstrukcja jest mało stabilna, co powoduje m.in. że otwieranie drzwi jest niewygodne i hałaśliwe.

Dowiedz się też: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania

System drzwi przesuwnych z ukrytą prowadnicą

Alternatywą dla tradycyjnych drzwi przesuwnych i rozwiązaniem najczęstszych problemów, związanych z ich użytkowaniem są innowacyjne drzwi, w których prowadnica jest ukryta w skrzydle drzwiowym. Dzięki temu, podczas otwierania i zamykania drzwi, wyglądają one jakby sunęły po samej płaszczyźnie ściany. Takie rozwiązanie umożliwia autorska, stabilna konstrukcja aluminiowa, która bardzo pewnie trzyma skrzydło drzwiowe oraz ergonomiczny mechanizm jezdny, dzięki któremu skrzydło przesuwa się bardzo płynnie. Skrzydło drzwiowe jest lekkie i bardzo wytrzymałe. Drzwi tego typu są przeznaczone do montażu naściennego, czyli możemy zamontować je na każdej ścianie – zarówno murowanej, jak i z płyt gipsowo-kartonowych. Drzwi przesuwne, nazwane „Duch”, są dostępne w dużym wyborze rozmiarów (mogą mieć nawet 260 cm wysokości). Ponadto mogą być wykończone praktycznie w dowolny sposób zarówno jeśli chodzi o wybór materiałów, jak i  kolor (lakier, włoski akryl, szkło typu Lacobel, spiek kwarcowy, płyta fornirowana, filc, laminat, lustro, wybrana grafika). Jest również możliwe różne wykończenie po obu stronach skrzydła. Wszystko to sprawia, że drzwi przesuwne z ukrytą ościeżnicą są bardzo funkcjonalnym i estetycznym rozwiązaniem.

Poznaj inne: Nowoczesne rozwiązanie - drzwi zlicowane ze ścianą

Oceń artykuł
3,53 / 17 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: PIU Design

Polecamy Ci również

Zobacz także