Jak dobrać odpowiednio zasłony do mieszkania?

Kolorowe zasłony
Kolor zasłon powinien być dopasowany do poszczególnych elementów w mieszkaniu.

Urządzając mieszkanie zazwyczaj nasza uwaga skupia się na meblach, płytkach czy odpowiednim materacu do sypialni. Jednak warto poświęcić trochę czasu na dobranie odpowiednich kolorów do poszczególnych pokoi. Odpowiednia kolorystyka zasłon podkreśli zalety mieszkania oraz pozwoli nam poczuć się w nim jak w domu.

Nic tak nie dodaje wnętrzu indywidualności jak odpowiednio dobrane dekoracje okien. Zasłony, firanki, rolety – te elementy potrafią odmienić wnętrze.

Dowiedz się: Jak zamontować karnisz? Praktyczne rady

Wpierw powinniśmy zorientować się czy w pomieszczeniu jest dużo światła. Jeśli okna wychodzą na północ, ściany oraz zasłony powinny być w jasnej kolorystyce, w przeciwnym razie uzyskamy efekt grobowca – a na pewno wszyscy zgodzimy się, że tego byśmy nie chcieli. Okna od południowej strony pozwalają nam na użycie ciemniejszych czy bardziej zdecydowanych kolorów. Możemy zaszaleć z rodzajem i grubością materiału oraz sposobem upięcia. Nie musimy się obawiać, że finezyjne kompozycje odetną nam za dużo światła.

To Cię zainteresuje: Rolety bambusowe – must have w domu w stylu eko

Kolejnym krokiem w tworzeniu odpowiednich dekoracji jest dopasowanie kolorów poszczególnych elementów. W internecie można znaleźć wiele pomocnych aplikacji, które pomogą nam dobrać barwy i odcienie. Możemy stworzyć zestawienia ton w ton, harmonizujące, uzupełniające się lub kontrastujące. Ton w ton to wszystkie odcienie jednego koloru. Zestawy harmonizujące obejmują te kolory, które znajdują się obok siebie w palecie barw, w dowolnych odcieniach. Uzupełniające się warianty to miłe dla oka połączenia, lekko kontrastujące – tego typu zestawy stosuje się przy głębokich, spokojnych kolorach. Najbardziej odważnym rozwiązaniem jest stworzenie kompozycji kontrastującej – takie połączenie kolorów pozwoli nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Spróbujcie połączyć oranż z turkusem, róż z zielenią czy grafit z fioletem. Wielkimi krokami zbliża się wiosna, więc nie bójcie się kolorów i odważnych kombinacji. Korzystając z naszych sugestii uda się wam wydobyć z wnętrza jego atuty, a odpowiednie barwy pomogą stworzyć niepowtarzalny klimat oraz dodadzą „czterem ścianom” wyrazu. Pokoloruj swój świat!
Oceń artykuł
2,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Autor: Pola Surowiec

Opracowanie: Comeks

Źródło: Polontex

Polecamy Ci również

Zobacz także