Jak myć okna?

Jak myć okna, aby nie pozostawiać smug? Warto wziąć pod lupę preparaty najnowszej generacji, które bardzo usprawniają porządki.

Najbardziej praktyczne w użyciu wydają się środki czyszczące w spreju czy aerozolu. Czynią sprzątanie mniej kłopotliwym i „mokrym”. Jeszcze lepiej, gdy po rozpyleniu detergenty mają konsystencję gęstej piany – preparat nie ścieka z powierzchni okna i zatrzymując się na szkle, rozpuszcza brud. Nowe środki do mycia okien przyspieszają także schnięcie szyb, dzięki temu nie dochodzi do powstania smug i zacieków. Preparaty nadają też połysk czyszczonym powierzchniom, nie trzeba ich zatem, jak dawniej, długo polerować zmiętymi gazetami. Niektóre płyny pozostawiają na szybie specjalną powłokę zwaną antyparą. Sprawia ona, że mimo zmiennej temperatury po przetarciu okna nie zaparowują. Do najmniej przyjemnej czynności – mycia ram okiennych – można użyć mleczek lub specjalnych preparatów o mocniejszym działaniu. Przeznaczone
są one jednak wyłącznie do plastikowych ram. Pamiętajmy również o tym, by ram drewnianych nie czyścić preparatami do mycia szyb zawierającymi salmiak lub amoniak, czyli substancje, które mogą powodować uszkodzenia lakierowanej powierzchni. Okna mocno zabrudzone po jesiennych deszczach i po zimie przed właściwym myciem detergentem warto przetrzeć wilgotną ściereczką.

Oceń artykuł
3,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Autor: Anna Kolczyńska

Źródło: polskatimes.pl

Zdjęcia: cleanwindowsmiami.com

Polecamy Ci również

Zobacz także