Jak optycznie powiększyć okno?

Jak optycznie powiększyć okno?

Za małe okna czy zbyt wąskie pomieszczenia przestają być problemem – z pomocą przychodzi jeden z najmodniejszych trendów w dekoracji wnętrz, czyli poziome pasy.

Najlepszą metodą na optyczną korektę małych okien jest odpowiedni dobór materiałów, z których wykonana jest jego dekoracja. Najlepiej sprawdzą się tutaj zwiewne tkaniny oraz poprzeczne pasy, które nie tylko optycznie powiększą samo okno, ale także wizualnie poszerzą  pokój.

zasłony dekoria zasłony dekoria

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie delikatnych, lekko prześwitujących tkanin. Szczególnie pięknie prezentują się jako efektowne, a przy tym bardzo praktyczne zasłony i rolety, które świetnie wpiszą się w klimat nowoczesnych aranżacji. 

Co na okno?

Wyniki

Pasy są jednym z najbardziej efektownych motywów w dekoracji wnętrz.  Sprawdzą się zarówno w aranżacjach nowocześnie ascetycznych, jak i tych zachwycających swoim barokowym przepychem.

zasłony dekoria zasłony dekoria

 Ich kolejną zaletą jest fakt, że pięknie komponują się z innymi motywami – geometrycznymi, ale też, np. z kwiatami. – Pasy to gwarancja stworzenia aranżacji zachwycającej swoją oryginalną estetyką. Pamiętajmy przy tym, że są one dekoracją równie stylową co praktyczną.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Dekoria

Polecamy Ci również

Zobacz także