Jak uchronić się przed owadami

Niestety wraz z cieplejszymi dniami, gdy częściej i na dłużej otwieramy okna i drzwi, do naszych domów wlatują komary, muchy, pszczoły i inne owady. Insekty przeszkadzają podczas snu a ich ukąszenia mogą być groźne lub spowodować reakcje alergiczne. Jak więc chronić się przed nieproszonymi owadami?

Jest wiele sposobów, które chronią nas przed owadami. Istnieją różne kremy, świece, lampy odstraszające, ale w dalszym ciągu najefektywniejsza pozostaje siatka ochronna. Jednak zamontowanie klasycznej siatki często bywa skomplikowane. Gotowe produkty z drewnianymi ramkami dostępne są w rozmiarach, które niestety nie zawsze odpowiadają naszym oczekiwaniom. Oczywiście sami też możemy przygotować drewniane ramki i wyczarować w ten sposób ochronne siatki przeciw komarom ale jest to pracochłonne. Wykonane ramki tu i tam są poszczerbione i niezbyt estetyczne.

Rzep na muchy

Na szczęście istnieją już nowocześniejsze rozwiązania. Siatka z rzepem samoprzylepnym Velcro to łatwy montaż i demontaż oraz możliwość wielokrotnego użytku. Produkty z rzepem samoprzylepnym są bardzo praktyczne: rozwiązany jest problem z czyszczeniem siatki, którą można prać w temperaturze do 30ºC; nie ma również potrzeby wiercenia czy strugania, za to jest łatwy montaż dzięki systemowi „Easy-on”.

Okna dachowe też zabezpieczone

Częstym problemem jest także wietrzenie pokojów z oknami dachowymi i wpadającymi przez nie owadami. Dobrą wiadomością jest to, że do nabycia są elastyczne siatki przeznaczone do okien dachowych. Chronią przed uciążliwymi owadami, umożliwiając cyrkulację świeżego powietrza.

Owady zostają za drzwiami

Rozwiązany jest również problem zabezpieczenia drzwi przed wlatującymi owadami. Dotychczas, kiedy drzwiami chcieliśmy wpuścić świeże powietrze do mieszkania, należało zamontować drugie drzwi z siatką przeciw insektom. Nie jest to wykonalne dla każdego modelu drzwi, a dodatkowo trzeba wzywać fachowca. Obecnie istnieją już przeznaczone do drzwi wejściowych siatki, które bardzo łatwo się montuje. Możemy przez nie normalnie wchodzić i wychodzić, a dodatkowo dzięki temu, że wyglądają jak firanki, są one prawie niezauważalne. Estetycznym i eleganckim rozwiązaniem jest lamelowa siatka przeciw owadom. Zabezpiecza ona przed komarami, muchami, osami itp. stanowiąc równocześnie ozdobę naszego mieszkania.

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Tesa Tape

Polecamy Ci również

Zobacz także