Jak udekorować drzwi na Boże Narodzenie

Dekorując dom na Boże Narodzenie nie zapominajmy o świątecznym wystroju drzwi i wejścia do domu.

Dekoracje drzwi wprowadzą w świąteczny nastrój nas i naszych gości już od progu. Klasyczną dekoracją drzwi się bożonarodzeniowe wianki. Możemy je kupić gotowe lub wykonać samodzielnie – np. z gałązek świerku, sosny, ostokrzewu, przybranych bombkami choinkowymi lub wstążkami.

Wianek możemy powiesić zarówno na drzwiach domu, jak i mieszkania. Na drzwiach mieszkania możemy zawiesić też małe stroiki świąteczne.

Równie popularnym i dekoracyjnym pomysłem są girlandy, wieszane wokół drzwi lub na filarach ganku. Jako świąteczny wystrój wejścia do domu możemy też ustawić małe choinki przed drzwiami. Szczególnie dobrze sprawdzą się tutaj choinki w doniczkach. Ale doskonale będą też wyglądać bożonarodzeniowe stroiki, czy dekoracje z gałązek.

Drzwi i wejście do domu możemy też ozdobić oświetleniem (pamiętajmy by było przystosowane do warunków zewnętrznych), które sprawi, że dekoracja będzie jeszcze bardziej świąteczna, a przy tym będzie miała bardziej przytulny i zapraszający charakter. Szczególnie docenimy to w zimny i ciemny wieczór.

Pomysłów na dekoracje drzwi na Boże Narodzenie jest naprawdę wiele – zobaczcie sami.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com, housekaboodle, stylemotivation.com, morguefile

Polecamy Ci również

Zobacz także