Jak udekorować drzwi wejściowe – 30 pomysłów na jesień

Jak udekorować drzwi wejściowe – 30 pomysłów na jesień

I stało się – już mamy jesień. Ale nie się co martwić, bo jesienne dni mogą być naprawdę piękne. Dlatego warto powitać jesień już na progu domu, przygotowując dekoracje drzwi.

 jesienna dekoracja drzwidekoracja drzwi na jesień

Jesienne dekoracje drzwi

Dekoracje drzwi na jesień może pomogą nam obłaskawić tę porę roku i sprawić, że będzie ciepła i słoneczna. Gdyby się jednak zdarzyły pochmurne i deszczowe dni, takie dekoracje i tak poprawią nam humor.
Wczesna jesień to bogactwo ciepłych kolorów – złoto i gorące oranże, nasycona czerwień i fiolety oraz ciepłe brązy sąsiadujące z zielenią. Te kolory dominują w przyrodzie i warto je wykorzystać w różnego rodzaju dekoracjach, które możemy stworzyć z naturalnych elementów, takich jak przebarwiające się liście, kasztany, żołędzie. Niezwykle dekoracyjne są też obsypane owocami gałązki dzikich róż i głogu. Z gałęzi, traw i kwiatów łatwo stworzyć dekoracje drzwi, a jesienny spacer to idealny moment na pozyskanie „materiałów dekoracyjnych” i znakomity pomysł na spędzenie czasu.

Przeczytaj też: Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi zewnętrznych

dekoracja drzwi - jesieńdekoracja wejścia do domu

Wianki i girlandy na drzwi

Wykonanie wianków, czy girland na drzwi naprawdę jest łatwe. Wystarczy zgromadzić wybrane materiały - np. gałązki, liście, trawy, a następnie spleść ich łodygi cienkim drutem lub mocnymi nićmi. Do łączenia elementów możemy też wykorzystać kolorowe tasiemki - wtedy staną się dodatkową ozdobą naszej dekoracji. W ten sposób możemy upleść długą girlandę, którą powiesimy wokół drzwi lub nad nimi.
Wykonanie wianka na drzwi ułatwią nam gotowe konstrukcje, dostępne np. w sklepach ogrodniczych. Wystarczy do nich umocować wybrane dekoracje (do tego celu można użyć kleju, albo drutu, czy nici) i piękny jesienny wianek na drzwi już może ozdobić wejście do naszego domu.

jesienne dekoracjedekoracja drzwi - kolory jesieni

Pomysły na jesienne dekoracje wejścia do domu

Jesienią do dekoracji wejścia do domu warto też wykorzystać dynie. W sprzedaży jest cała gama bardzo dekoracyjnych odmian tego jesiennego warzywa, które zadziwia kolorami, kształtami i fakturą. Ustawione przed wejściem będą wyglądały naprawdę dekoracyjnie, nie musimy się także martwić o ich trwałość - dyniom nie są straszne wahania pogody, jesienne deszcze i zawieruchy.

dekoracje schodów do domubukiet z liści

Doskonałym pomysłem na jesienną dekorację wejścia do domu są też donice z barwnymi chryzantemami i wrzosami. Jeśli ustawimy je przed drzwiami, to sprawią, że jesień będzie kolorowa i radosna bez względu na pogodę.

bukiet na drzwiach
jesienny bukiet
dekoracyjny wianek na drzwi
dekoracja wejścia do domu - jesień
drzwi wejściowe - dekoracja
elementy dekoracyjne drzwi
dekoracje z dyni
jesienny wystrój drzwi
jesienna dekoracja na schodach
pomysł na dekoracje drzwi
ozdoby drzwi wejściowych
dekoracje drzwi - pomysły na jesień
jesienne dekoracje drzwi
jak udekorować drzwi na jesień
wejście do domu - jesień
dekoracja z liści
pomysł na dekorację
girlandy z liści
drzwi wejściowe - jesienne dekoracje
dekoracja wejścia do domu
drzwi na jesień
drzwi zewnętrzne - dekoracje
Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Laszczak

Źródło: digsdigs.com

Polecamy Ci również

Zobacz także