Jak wybrać najlepszą roletę do okien dachowych?

5
Jak wybrać najlepszą roletę do okien dachowych?

Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama akcesoriów przeciwsłonecznych i dekoracyjnych do okien do poddaszy. Jak z tej szerokiej oferty wybrać coś dla siebie? Czy wybrać produkt oryginalny czy podróbkę?

Przedstawiamy pytania, które warto sobie zadać, zanim wydamy kilkaset złotych.
  • Jakie są moje potrzeby? Przegrzewa mi się wnętrze, potrzebuję dekoracji, rozproszenia i złagodzenia światła, potrzebuję zaciemnienia czy zapewnienia prywatności, a może mam wiele potrzeb i osłona powinna spełnić je wszystkie?
  • Gdzie zamierzam zamontować akcesoria: salon, sypialnia, kuchnia, łazienka czy garderoba?
  • Jak chcę je obsługiwać? Czy moje okna są zamontowane tak, że mam do nich swobodny dostęp?
  • Jakie kolory i wzory będę pasowały do stylu mojego wnętrza?

Te kilka pytań pozwoli nam uniknąć zakupów, które nie spełnią naszych oczekiwać i pozwolą w pełni wykorzystać funkcje zakupionych akcesoriów.

rolety w oknach dachowych

Na letnie dni w przypadku wnętrz narażonych na przegrzewanie i nadmierne nasłonecznienie, polecane są markizy zewnętrzne, które zapobiegają przedostawaniu się do pomieszczenia ciepła. Do dekoracji oraz gdy chcemy rozproszyć światło, dobieramy rolety dekoracyjne czy plisowane. W sypialniach i pokojach dziecięcych najlepiej sprawdzą się rolety zaciemniające, która pozwolą na spokojną drzemkę nawet przy bardzo dużym nasłonecznieniu. Dla osób wymagających zaspokojenia wielu potrzeb takich jak: ochrona przeciwsłoneczna, zaciemnienie, izolacja w zimie czy zmniejszenie hałasu polecamy rolety zewnętrzne.

W przypadku okien zamontowanych wysoko lub gdy mamy potrzebę komfortowej, zdalnej obsługi rolety, polecamy produkty sterowane pilotem: zasilane elektrycznie lub nie wymagające montażu kabli i doprowadzania prądu rolety zasilane energią słoneczną.

rolety zewnętrzne do okien dachowych

Aby uniknąć rozczarowania zakupionym produktem, należy też zwrócić uwagę na jego oryginalność i dopasowanie do okna do poddaszy. Tylko oryginalne rolety, markizy czy żaluzje gwarantują wieloletnie, bezawaryjne funkcjonowanie, a w przypadku problemów, sprawny serwis i doradztwo techniczne.

Zobacz ofertę firmy VELUX

Oceń artykuł
4,13 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także