Jak wybrać okna

Jak wybrać okna

okna InternormWybór okien to jedna z najważniejszych kwestii przy budowie, czy remoncie domu. Nowoczesne okna powinny cechować się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, ale także pasować do naszego gustu i stylu domu.

Dużym ułatwieniem przy wyborze okien jest sytuacja, kiedy dany producent proponuje okna podzielone według linii stylistycznych. W takiej sytuacji miłośnicy różnych stylów nie czują się zagubieni w bogactwie oferty, a mają pewność, że wybierają okna odpowiadające ich wymogom estetycznym i cechujące się odpowiednimi parametrami technicznymi. Naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu klientów wychodzi firma Internorm, proponując okna podzielone na trzy linie stylistyczne.

Linia studio

Linia studio reprezentuje najbardziej nowoczesny styl, w którym dominują proste formy i minimalizm. Okna i drzwi z linii studio powstały z myślą o indywidualistach, ceniących nowoczesność. Okna są proste i oszczędne w formie, a większość modeli jest zlicowana – skrzydło i rama tworzą jedną płaszczyznę. Okna można całkowicie wbudować w ścianę, tak że widoczna pozostaje tylko szyba. Możliwy jest również montaż klasyczny, z całkowicie widoczną ościeżnicą o małej szerokości licowej. W tym przypadku mamy do wyboru ramy o różnych fakturach i kolorach.
Linia studio to także drzwi. Ich płaska powierzchnia, ukryte zawiasy i płaskie zamki doskonale pasują do modernistycznej formy okien i razem pozwalają tworzyć harmonijną i nowoczesną aranżację domu – zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.


okna Internorm z linii studiookna Internorm do nowoczesnego domu

Linia home

To propozycja łącząca tradycję z nowoczesnością. Okna i drzwi z tej linii pozwalają stworzyć eleganckie i przytulne wnętrze. W obrębie tej linii mamy do wyboru dwa warianty: bardziej nowoczesny home pure oraz wyraźniej inspirowany tradycją home soft. W linii home pure wykorzystano proste linie, choć nie tak minimalistyczne jak w linii studio. Natomiast home soft idealnie nadaje się do podkreślenia przytulnej atmosfery tradycyjnie urządzonego wnętrza.

okna Internorm z linii home purelinia okien Internorm home pure

okna Internorm z linii home softokna Internorm home soft

Linia ambiente

To styl najbardziej tradycyjny i klasyczny, nawiązujący do wzornictwa klasycyzmu i secesji. Okna i drzwi z linii ambiente doskonale pasują do domów w stylu tradycyjnym oraz stylizowanych rezydencji. Tradycyjny charakter tej linii podkreślają szprosy w oknach oraz przeszklenia drzwi. Duży wybór klamek i innych akcesoriów pozwalają na daleko posuniętą indywidualizację okien i drzwi. Dodatkowo okna są dostępne w wersji Softline – o zaokrąglonym kształcie oraz Premium, o kształcie wklęsło-wypukłym.

okna Internorm z linii ambienteokna Internorm ambiente

Katalogi okien Internorm

Wybór okien ułatwiają nowe katalogi Internorm. W katalogu okien i katalogu drzwi, produkty są podzielone według linii stylistycznych. Najpierw wybieramy stylistykę okien i drzwi, a następnie w obrębie interesującego nas stylu – dobieramy sposób wykończenia oraz dodatki. Dopiero kiedy wiemy jak mają wyglądać nasze wymarzone okna, proponowane są konkretne modele. Okna wszystkich linii są dostępne w wersji drewniano-aluminiowej oraz PVC i PVC z nakładką aluminiową. Wszystkie również charakteryzują się doskonałymi parametrami izolacyjności termicznej i akustycznej.

W katalogach zaprezentowano również innowacje technologiczne , opracowane przez Internorm, takie jak nowoczesny system niewidocznych okuć (I-tec Ryglowanie), wywietrznik zaopatrzony z wymiennik ciepła (I-tec Wentylacja), czy nowoczesne żaluzje fotowoltaiczne (I-tec Zacienienie).

Oceń artykuł
4,45 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: IFTM Internorm

Polecamy Ci również

Zobacz także