Jak wybrać okna na lata?

9
Okna do domu
Dobre okna to gwarancja ciszy w domu i skutecznej ochrony przed chłodem.

Budowa własnego domu jest ogromnym przedsięwzięciem. Jednak zaangażowanie włożone w realizację tego marzenia zwraca się tysiąckrotnie już od pierwszego dnia spędzonego w nowo powstałym lokum. Aby dom stanowił prawdziwą ostoję i nasza rodzina przez wiele lat czuła się w nim komfortowo i bezpiecznie warto poświęcić czas na wyszukanie odpowiednich materiałów i postawić na producentów, którzy wiedzą, jak zapewnić swoim Klientom profesjonalne doradztwo i święty spokój.

Ekonomiczne rozwiązania czasami się sprawdzają, jednak nad zakupem takich materiałów budowlanych jak okna, warto się dłużej zastanowić i zastosować kryteria wyboru inne niż cena. Tylko dobre okna utrzymają swoje właściwości przez dziesięciolecia, będąc przy okazji ozdobą domu. Natomiast wadliwa stolarka, o słabej jakości, każdego dnia będzie skutecznie dawać się nam we znaki - przeciekać, powodować niekontrolowane przewiewy, nieefektywnie chronić przed hałasem z zewnątrz. Jak tego uniknąć?

Okna wysokiej jakości - wieloletnia pewność dobrego wyboru

Wysokiej jakości okna z PCV powinny nam służyć przez dziesięciolecia, cały czas zachowując swoje właściwości użytkowe. Jakość okien należy utożsamiać z wieloletnim, bezawaryjnym i komfortowym użytkowaniem. Inwestycja w rozwiązania wysokiej klasy, jakie znajdziemy w ofercie Vetrex, to gwarancja, że okna będą zapewniać ciszę, stanowić skuteczną barierę dla chłodu i tym samym pomogą w utrzymaniu pod kontrolą rachunków za ogrzewanie, a także okażą się wygodne i bezpieczne w użytkowaniu.

Od czego zależy jakość stolarki?

Jakość stolarki wynika z klasy komponentów użytych do jej wykonania i umiejętnego połączenia ich w kompletny produkt - okno. W zależności od technologii wytwarzania i standardów panujących w fabrykach, z tych samych materiałów powstać mogą przeszklenia zupełnie innej jakości. Świadczą o tym wartości parametrów użytkowych okien, ustalane na podstawie badań. To właśnie odpowiednie parametry gwarantują, że stolarka PCV spełni nasze oczekiwania - będzie efektywnie zapobiegała ucieczce ciepła, czy tłumiła hałasy z ulicy i w perspektywie wielu lat okaże się dobrym wyborem.

Jak znaleźć dobre okna?

Okna postrzegamy w dużej mierze jako element dekoracyjny domu, łatwo jest więc ulec magii atrakcyjnych folderów reklamowych, przedstawiających piękne budynki z widowiskowymi przeszkleniami. Tymczasem okna są jednym z bardziej zaawansowanych technologicznie materiałów budowlanych, dlatego ich wybór powinien być racjonalny i oparty na obiektywnych kryteriach, a są nimi wspomniane już parametry użytkowe. Vetrex tworzy okna od dwudziestu lat i regularnie poddaje różne konstrukcje laboratoryjnym próbom. Na swojej stronie internetowej publikuje kompletne sprawozdania z takich testów, dostarczając pełne informacje na temat właściwości danych systemów. W ten sposób ułatwia Inwestorom wybór rozwiązania najlepiej spełniającego ich potrzeby i gwarantującego bezpieczny wybór na lata.

Okno w kuchni
Wysokiej jakości okna z PCV powinny nam służyć przez dziesięciolecia.

Zakup okien o korzystnych parametrach użytkowych to jednak tylko część sukcesu. Równie ważny jest ich prawidłowy montaż. Wybierając dostawcę okien zweryfikujmy kompetencje ekipy montażowej współpracującej z danym salonem. Sprawdźmy znajomość nowoczesnych metod montażu i zapytajmy o referencje. Zamawiając wysokiej jakości okna i powierzając ich instalację sprawdzonej firmie podejmujemy słuszną decyzję.

Jak kupować wysokiej jakości stolarkę?

Wytypujmy systemy stolarki, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom. Gdy znajdziemy wzbudzające zaufanie punkty sprzedaży, których ekipy montażowe mogą pochwalić się doświadczeniem w osadzaniu okien nowoczesnymi metodami, poprośmy o ofertę przygotowaną pod kątem naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli zależy nam na ochronie antywłamaniowej - oczekujmy, że sprzedawca zaproponuje nam uzbrojenie okien w specjalne okucia, dodatkowe zaczepy antywyważeniowe, czy pakiet szybowy z odporną na rozbicie szybą P4.

Jeśli planujemy spędzać dużo czasu na tarasie - poproś, aby w ofercie uwzględnione zostały wygodnie otwierane drzwi przesuwne z niskim progiem. Jeśli nasz dom zlokalizowany będzie w hałaśliwej okolicy - zaznaczmy, że zależy nam na rozwiązaniach zmniejszających poziom hałasu. Nie bójmy się zadawać dociekliwych pytań i śmiało prośmy o pomoc w porównaniu ofert.

Śledźmy też promocje ogłaszane przez producentów stolarki. W okresie ich obowiązywania wysokiej jakości okna można kupić w niższej cenie i z bogatszym wyposażeniem. W ramach Promocji Jubileuszowej, którą Vetrex świętuje dwudziestolecie swojego istnienia na rynku, wybrana oferta objęta jest aż 20% rabatem. To świetny moment, by wybrać się do salonu sprzedaży Vetrex, zamówić okna na lata i mieć pewność trafnego wyboru!

 

 

Oceń artykuł
4,88 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Źródło: Vetrex

Polecamy Ci również

Zobacz także