Jak zabezpieczyć okna przed dzieckiem?

0
Jak zabezpieczyć okna przed dzieckiem?

okno w pokoju młodzieżowymW pierwszych latach życia każde dziecko nabywa doświadczenia, które kształtuje jego stosunek do świata. Dlatego też, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby dom, w którym przebywa był dostosowany do jego potrzeb i wymagań. Pamiętajmy o tym, że odpowiednio zabezpieczona przestrzeń to podstawa. Jak zatem zabezpieczyć okna przed dzieckiem?

Pokoje najmłodszych służą zarówno do zabawy, odpoczynku, pracy, jak i snu. Dlatego tak ważne jest zapewnienie odpowiedniego rodzaju światła - sztucznego, ale także dziennego.
Odpowiedzialni rodzice muszą zapewnić swoim pociechom bezpieczeństwo. Często zdarza się tak, że pomysłowość najmłodszych nie zna granic, dlatego rodzicom trudno jest przewidzieć wszystkie niebezpieczeństwa. Otwarte czy też niewłaściwie zabezpieczone okno stanowi dla nich olbrzymie zagrożenie.

kolorystyka okienJak zabezpieczyć okno?

Pokoje naszych dzieci to miejsca szczególne - ich azyl, w którym powinny czuć się bezpiecznie. Kluczowe dla bezpieczeństwa najmłodszych wydaje się być sposób otwierania okien. Dla maluchów idealne mogą okazać się klamki z przyciskiem, które uruchamia się po przyciśnięciu guzika i dopiero po tej czynności możliwe jest przekręcenie uchwytu. Innym, skutecznym rozwiązaniem może być montaż klamki zamykanej na klucz, która pozwoli uniknąć niekontrolowanego otwarcia okna przez dziecko. Użytecznym rozwiązaniem, które może zabezpieczyć okna są blokady czy ograniczniki montowane do futryn. Dzięki nim możliwe jest uchylenie okien tylko do określonego momentu. Ważnym elementem może być także montaż tzw. szyb bezpiecznych czy też antywłamaniowych. Dzięki ich charakterystycznym właściwościom są one bardziej bezpieczne dla naszych pociech.

Jakie okna wybrać?

okna drewniane
wynik głosowania
33,6%
okna plastikowe
wynik głosowania
47,9%
okna aluminiowe
wynik głosowania
18,5%

Ilość oddanych głosów: 3035

Kolorowa stymulacja

Najmłodsi do prawidłowego rozwoju potrzebują ciągłej stymulacji, a najskuteczniejszą z nich jest stymulacja wzrokowa. Poza bezpieczeństwem pokój dziecięcy powinien być pełen barw, wrażliwości i poczucia piękna. Dobrze dobrany kolor w pokoju dziecka spełnia wiele zadań: powinien odpowiadać upodobaniom dziecka, odpowiadać temperamentowi dziecka - tzn. hamować wybuchy energii, stymulować rozwój, pobudzać kreatywność, sprzyjać koncentracji itp. Warto zatem zastanowić się nad kolorowymi ramami okiennymi. Kolorystyka okien ma istotne znaczenie zarówno dla wnętrza, jak i elewacji budynku. W trakcie wyboru nie warto kierować się tylko aktualnie panującymi trendami. Warto zastanowić się, które z barw będą dla nas odpowiednie. Pamiętajmy, że okno w pokoju dziecięcym nie tylko powinno być kolorowe i ciekawie udekorowane, ale przede wszystkim bezpieczne i przyjazne dla naszej pociechy.

Oceń artykuł
3,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Stolmar

Polecamy Ci również

Zobacz także