Jak zamontować rolety w kasecie

Jak zamontować rolety w kasecie

okno z roletąRolety to już nie tylko funkcjonalne rozwiązania
do niewielkich pomieszczeń. Wielość dostępnych na rynku modeli rolet i wzorów sprawia, że mogą być one również ciekawym wykończeniem aranżacji wnętrza. Warto wybrać rolety w kasecie, ponieważ są bardzo estetyczne, trwałe i łatwe w montażu.

Montaż rolet w kasecie nie wymaga pomocy specjalistów, co pozwala nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Najlepiej wybierać rolety w kasecie, którą przykręca się do listwy przyszybowej. Dzięki temu nie ingerujemy w ramę okienna. A to pozwala na utrzymanie gwarancji okna. Ten typ rolet ma również prowadnice, które przykleja się do listwy przyszybowej. 

Rolety w kasecie to dobry wybór

Okna są jednym z najważniejszych elementów naszego mieszkania. Warto zastanowić się nad ich oprawą tak, aby nie tylko zwracała uwagę swoją estetyką, ale również była praktyczna, funkcjonalna i łatwa w utrzymaniu czystości. Doskonałym rozwiązaniem są rolety wewnętrzne. W dzień sprawdzą się one jako ochrona przed słońcem, a nocą zastąpią tradycyjne zasłony. Dostępne są rolety wykonane z impregnowanego poliestru w setkach kolorów i wzorów. Materiał ma różny stopień przepuszczalności światła. Co więcej, również obudowę rolety, czyli kasetę i prowadnice możemy dopasować kolorystycznie do całości aranżacji pomieszczenia i barwy okien.

Przeczytaj również: Wybieramy rolety do okien dachowych

Przed zakupem rolet, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: które rolety sprawdzą się w moim mieszkaniu. Jeśli zależy nam na komforcie i utrzymaniu czystości, najlepiej zdecydować się na rolety w kasecie. Są one bezpieczne dla dzieci i alergików, zamontowana w nich kaseta zapobiega osadzaniu się kurzu na tkaninie rolety. Ich montaż jest natomiast łatwy i bezinwazyjny, czyli nie ingeruje w konstrukcję okna. Montaż rolety w kasecie nie wymaga pomocy specjalisty.

montaż rolety

Zakup rolet wewnętrznych po dokładnym pomiarze okien

Najważniejszym elementem montażu rolet, jest dokładny pomiar okna. Oczywiście okna powinniśmy zmierzyć przez zakupem rolet.
W większości modeli w obudowie z prowadnicami należy precyzyjnie określić wysokość i szerokość zamawianej rolety. Robimy to zgodnie z instrukcją podaną przez producenta. Precyzja jest bardzo ważna, ponieważ tylko taki pomiar zagwarantuje prawidłowy montaż rolety na oknie oraz jej bezawaryjną pracę przez długi czas użytkowania.

roleta w kaseciebrązowa kaseta do rolety

Montaż rolet w kasecie łatwy dla każdego

Montaż jednej rolety w kasecie trwa około 15 minut. Proste mechanizmy nie wymagają wiercenia. Do instalacji nie potrzebujemy skomplikowanych narzędzi. Jedyne co należy zrobić, to przed przystąpieniem do montażu odtłuścić ramy okienne. Najlepiej zrobić to przecierając ramy miękką tkaniną nasączoną benzyną ekstrakcyjną, denaturatem lub zwykłym octem kuchennym.

Aby zamontować roletę z kasetą należy przyłożyć ją do górnej ramy okna, wysunąć zaślepki
i przykręcić do listwy przyszybowej. Dzięki temu nie naruszymy struktury witryny okna. Długość prowadnicy musimy dopasować do wysokości szyby wraz z listwami przyszybowym, a następnie odciąć niepotrzebną część. Warto pamiętać, żeby precyzyjnie przykleić prowadnicę do listwy przyszybowej. Ostatnią czynnością jest założenie obciążnika na łańcuszku dla zachowania estetyki
i wygody przy zwijaniu rolety.

Polecamy artykuł: Rolety dopasowane do wnętrza

W przypadku rolet w kasecie z żyłką, wystarczy zawiesić kasetę na skrzydle okna za pomocą haczyków zabezpieczonych przylepcami, które nie pozwalają na przesuwanie się rolety w czasie użytkowania i przeciągnąć żyłkę do haczyka dolnego. Zakładamy ograniczniki, które nie pozwalają rolecie rozwijać się i zwijać ponad wyznaczone granice oraz obciążnik na łańcuszek podnoszący estetykę rolety.

Na rynku dostępne są również takie modele rolet wewnętrznych, które wystarczy przykleić do skrzydła okna. Montaż takiej rolety zajmuje około 5 minut. Tylko tyle potrzeba, aby cieszyć się przytulną oprawą okna i pieniędzmi zaoszczędzonymi na usłudze montażu rolet.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Kup rolety

Polecamy Ci również

Zobacz także