Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Okna energooszczędne, w krajach Europy zachodniej stające się powoli standardem, w Polsce wciąż jeszcze często traktowane są jako fanaberia zamożnych. Niesłusznie, bo inwestycja w dobrze docieplony dom w dłuższym okresie czasu opłaca się ze względu na obniżone rachunki za ogrzewanie w zimie i mniejsze zużycie energii na klimatyzatory podczas upalnego lata.

okna energooszczędne InternormJuż niedługo rozwiązania energooszczędne będą dotyczyły dosłownie każdego, kto zdecyduje się na budowę własnego domu. Według nowych przepisów już od 31 grudnia 2020 r. każdy nowo powstający budynek będzie musiał charakteryzować się niemal zerowym zużyciem energii. Przy projektowaniu budynku energooszczędnego warto szczególną uwagę zwrócić na okna, gdyż to właśnie przez nie potrafi uciekać aż do 30 procent energii. Jedne z najlepszych rozwiązań do tego typu konstrukcji możemy znaleźć w ofercie austriackiej firmy Internorm. Do domów energooszczędnych nadają się wszystkie modele z jej kolekcji, a wiele zestawów można również zastosować w budownictwie pasywnym (aż 9 produktów posiada certyfikat Domu Pasywnego). Szczególnie godny polecenia osobom chcącym oszczędzać na rachunkach jest model KF400 Thermo Passiv, który można nabyć zarówno w wersji PCV jak i PCV z nakładką aluminiową. Najlepiej zdecydować się na to drugie rozwiązanie ze względu na poprawę wyglądu okna, a przede wszystkim lepsze zabezpieczenie przed wpływami deszczu i słońca. Przy odpowiednim oszkleniu, pięciokomorowy system z dodatkową pianką termoizolacyjną, osiąga współczynnik izolacyjności cieplnej Uw do 0,69W/m²K. Okno to śmiało można też polecić osobom narzekającym na zbyt słabe wygłuszenie – izolacyjność akustyczna osiąga poziom aż do 42dB. Skrzydło zaprojektowane w stylu Vetro Design (pozwalające na montaż z niewidocznymi ramami) i całkowicie ukryte okucia sprawiają, że KF400 to model, który znakomicie nadaje się do nowoczesnych domów, urządzonych w minimalistycznym stylu.

okno energooszczędne KF 400 Thermo Passivprofil okna KF 400 z nakładką aluminiowąprofil okna KF 400 bez nakładki aluminiowej

Bardzo ważny w przypadku okien energooszczędnych jest prawidłowy montaż. Dystrybutorzy [1st] window partner Internorm działają według rygorystycznych standardów obsługi klienta, dzięki czemu możemy mieć pewność, że potencjał zakupionego okna zostanie w pełni wykorzystany.

Lista dystrybutorów  

Energooszczędne budynki już wkrótce będą w Europie standardem. Wybierając okna, będące jednym z najważniejszych elementów tego typu budynku, warto zaufać firmie doświadczonej. Decydując się na Internorm możemy być pewni, że okna będą dobrane pod nasze indywidualne potrzeby i zostaną prawidłowo zamontowane. Nam pozostanie tylko cieszyć się z obniżonych rachunków.

Aby zapoznać się ze szczegółową ofertą okien i drzwi Internorm wystarczy zamówić bezpłatne materiały informacyjne.

Oceń artykuł
2,86 / 14 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: IFTM Internorm

Polecamy Ci również

Zobacz także