Jakie okna kupić do domu?

22
Jakie okna kupić do domu?

Kupując okna chcemy, by były one ciepłe, ciche, bezpieczne, funkcjonalne i estetyczne. Zależy nam również na bezawaryjności okien – oczekujemy, że zakup nowej stolarki to bezpieczna inwestycja na lata.

okna do domuO tym, czy nasze oczekiwania zostaną spełnione decyduje w dużej mierze jakość komponentów użytych do skonstruowania produktu. Równie ważne – a niekiedy ignorowane – jest jednak przy użyciu jakich maszyn konstruuje się produkt i kto to robi.

Komponenty najwyższej jakości

Tak jak w przypadku każdego produktu złożonego, jakość całości zależy od jakości części. Nie da się zbudować dobrego okna z profili, szyb czy okuć niskiej jakości lub z niskogatunkowego drewna. Każdy element ma swoją specyfikę i jest odrębnym, zaawansowanym technologicznie produktem. Troska o najwyższą jakość wskazuje zatem, że warto zaufać ekspertom w poszczególnych dziedzinach: specjalistom od profili, od kantówki drewnianej, od szyb, od okuć.

Przykład Fabryki Okien DAKO:
Wszystkie elementy, z których budujemy okna DAKO kupujemy od najbardziej renomowanych i cenionych firm światowych od wielu lat produkujących profile, kantówkę, szyby, okucia. Ich unikalne doświadczenie jest niemożliwe do zastąpienia - mówi Paweł Buchman, Kierownik Działu Rozwoju Produktu Fabryki Okien DAKO.

Konstrukcja przy użyciu najlepszych maszyn

Musimy jednak pamiętać o tym, że nawet z najlepszych komponentów da się zmontować karykaturę okna – czyli produkt zimny, dysfunkcyjny, awaryjny a nawet niebezpieczny – a nie dobre okno.
Montaż okien wykonuje się przy użyciu zaawansowanych maszyn. Ich precyzja, niezawodność i zakres możliwości przesądzają o tak ważnych cechach okna, jak dokładność cięć profili czy jakość zgrzewów lub sklejeń. 

okna balkonowe

Przykład Fabryki Okien DAKO:
Jakość maszyn to bardzo ważna sprawa. Niestety, przez pewien czas była ona traktowana marginalnie, a na rynku obowiązywało praktyczne utożsamienie jakości okien z jakością profili. To nieporozumienie: dokładnie te same profile można zmontować dobrze i źle, w zależności od tego jakich użyjemy maszyn i jak ściśle będziemy przestrzegać zaleceń producentów komponentów – podkreśla ekspert DAKO.
Dla firmy okiennej decyzja o zakupie maszyn to rzecz strategiczna. W wypadku DAKO wytyczne do rozbudowy parku maszynowego były jasne: nic kosztem jakości. Zainwestowaliśmy w najnowocześniejsze i najlepsze maszyny, włącznie z okleiniarką do profili oraz własną malarnią proszkową. Zawsze postępujemy też zgodnie z wytycznymi producentów. Konsumenckie oceny jakości naszych produktów potwierdzają, że to właściwa droga – zaznacza Paweł Buchman. 

okna na zamówienieNajważniejsi są ludzie

Maszyny nie pracują same i nie są w stanie zrobić wszystkiego. To wskazuje trzeci, najtrudniejszy do wypracowania czynnik decydujący o jakości okien: kwalifikacje i doświadczenie ludzi, którzy prowadzą i nadzorują proces produkcji.
Gotowego doświadczenia nie da się kupić – można je wyłącznie wypracować. Co więcej, wraz ze wzrostem skomplikowania zamówień rosną wymagania wobec pracowników. W sytuacji gdy coraz więcej zleceń od klientów jest na okna w nietypowych kształtach, o indywidualnie dobieranych szybach czy rozbudowanych okuciach, umiejętności i wiedza pracowników stają się sprawą rozstrzygającą.  

Przykład Fabryki Okien DAKO:
Nasi specjaliści obsługujący maszyny do produkcji okien PVC mają wieloletni staż pracy w branży
w firmie. Nieustannie podnosimy też ich kwalifikacje systematycznymi szkoleniami - mówi Paweł Buchman.
Ekspert DAKO zwraca także uwagę na wysokie oceny produkcji drewna - Dużą satysfakcją są dla nas wyrazy uznania od klientów zagranicznych odwiedzających naszą fabrykę, dotyczące ciągłej obecności doświadczonych pracowników w całym procesie produkcji: począwszy od konstrukcji zamówień, po kontrolę jakości – mówi.
Klienci komplementują nadzór nad produkcją stolarki drewnianej. Drewno jest materiałem wymagającym szczególnej dbałości, a i klienci mają wobec niego wysokie oczekiwania – także estetyczne. Efekty pracy maszyn zawsze są w tym wypadku wnikliwie kontrolowane. Dla naszych gości jest to znak najwyższej jakości – podkreśla Paweł Buchman. - W przypadku wyrobów
z aluminium możemy pochwalić się autoryzacjami od dostawców profili. Świadczą one między innymi o profesjonalizmie specjalistów i konstruktorów.

nietypowe wymiary okien

ABC dobrych okien: zapamiętaj i zapytaj sprzedawcę

Każdy kto chce kupić dobre okna powinien pamiętać o wszystkich wymienionych czynnikach.
Z jakich komponentów konstruowane są okna danego producenta? Przy użyciu jakich technologii produkcyjnych? Kto odpowiada za proces produkcji? Dobre okna można rozpoznać po tym, że ich producenci chętnie odpowiedzą na tego rodzaju pytania.

Oceń artykuł
3,50 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Dako

Polecamy Ci również

Zobacz także