Kalkulator energetyczny

Kalkulator energetyczny

Wzrastające z miesiąca – na miesiąc ceny energii cieplnej skłaniają większą część z nas do rozważań na temat oszczędności. Wielu zastanawia się niemal codziennie, jak i na czym zaoszczędzić, aby dom stał się tańszy w eksploatacji. Co zrobić w przypadku, kiedy rachunki za ogrzewanie są przysłowiową zmorą i wciąż powracają, jak bumerang w niezmiennej wysokości?

energooszczędne oknaNie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że przez nieszczelne, użytkowane długimi latami okna ucieka od 15 do 25% energii, przy czym
w budynkach wielorodzinnych ubytek ten może kształtować się nawet na poziomie 30 – 45%. Wraz z utraconym z pomieszczeń ciepłem – uciekają także nasze pieniądze, a portfele stają się znacznie mniej zasobne.
Wprawdzie inwestycja w nowe okna nie pozostaje bez znaczenia dla domowych finansów, gdyż jest niejednokrotnie bardzo znaczącą kwotą, ale wiemy już prawie wszyscy, że poniesione koszta zwracają się po jakimś czasie. Kiedy to nastąpi i czy w ogóle tak się stanie?
Wymierność zysków w konkretnym, indywidualnym przypadku można obliczyć za pomocą Kalkulatora Energetycznego REHAU.

Zobacz też: Jak podnieść wartość domu

Jak działa Kalkulator Energetyczny?

Kalkulator Energetyczny to program stworzony przez specjalistów firmy REHAU na potrzeby osób pragnących dowiedzieć się o ilości zaoszczędzonych na ogrzewaniu pieniędzy – jeszcze przed wymianą okien na nowe. Narzędzie pozwala określić spodziewane kwoty, które mogą pozostać w naszej kieszeni i być przeznaczone na przyjemniejsze cele, aniżeli płacenie rachunków. Aby uzyskać wyliczenia należy jedynie podać :

  • parametry posiadanych aktualnie okien (nie trzeba ich znać konkretnie, ponieważ program podpowiada i dopasowuje sugestywnie określony rodzaj i typ starszych okien, wraz
    z odpowiadającymi mu parametrami).
  • ich powierzchnię (przybliżoną wartość podaną w m²).
  • region, w którym mieszkamy (wystarczy samo województwo, np. mazowieckie).
  • sposób, w jaki ogrzewamy dom (np. gaz ziemny, prąd, węgiel, itp.).

okna do domuObliczamy samodzielnie lub przy pomocy doradcy REHAU

Przy odrobinie chęci i chwili wolnego czasu obliczeń zaoszczędzonych kwot jesteśmy w stanie dokonać sami. REHAU, zamieszcza bowiem formularz Kalkulatora Energetycznego na swojej stronie internetowej. Po uzupełnieniu kilku dodatkowych pól
i wyborze konkretnego typu profili nowych okien – uzyskamy odpowiedź: ile wyniosą nasze oszczędności w pierwszym roku inwestycji oraz, jaką kwotę możemy uzyskać po 10 latach użytkowania nowych okien. Istnieje także możliwość skorzystania z Kalkulatora Energetycznego u regionalnych sprzedawców okien z systemów firmy REHAU. Ma to z całą pewnością swoje plusy, ponieważ handlowcy, doskonale znający tematyką okienną, są w stanie dobrać dla nas najodpowiedniejszy system profili i rodzaj oszklenia. Przy tak profesjonalnej pomocy – korzyści okażą się na pewno jeszcze bardziej wymierne. Zaś zmniejszenie kosztów ogrzewania, to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także - tak bardzo propagowana ostatnimi czasy - dbałość o środowisko naturalne.

Jakie kryteria są najważniejsze przy zakupie okien?

energooszczędność
wynik głosowania
25,1%
estetyka
wynik głosowania
12,9%
marka producenta profili
wynik głosowania
6,8%
marka producenta okien
wynik głosowania
6,6%
liczba komór profili
wynik głosowania
11,8%
ochrona przed hałasem
wynik głosowania
14,4%
funkcjonalność
wynik głosowania
15,1%
opinie specjalistów
wynik głosowania
7,3%

Ilość oddanych głosów: 1295

Okna i drzwi energooszczędne – zobacz więcej

Oceń artykuł
4,78 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Aniela Frączak

Źródło: Rehau

Polecamy Ci również

Zobacz także