Kolory drzwi zewnętrznych

drzwi zewnętrzne
To jaki kolor drzwi wybierzemy zależy od nas samych. Jednak pamiętajmy, aby były one dopasowane do elewacji i otoczenia. Dla odważnych mamy propozycje troszeczke inne.

Wybierając drzwi zewnętrzne musimy zwrócić uwagę na to, by były bezpieczne, trwałe i ciepłe. Jednak nie zapominajmy o też o kolorach drzwi zewnętrznych.

Kolory drzwi zewnętrznych najczęściej wybieramy dość zachowawczo – stawiamy na ponadczasową biel, naturalne kolory drewna, czasem pojawia się grafit. Tymczasem kolorowe drzwi wejściowe są popularne w wielu krajach i trudno się dziwić.

Dowiedz się więcej: Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi antywłamaniowe

Drzwi w zdecydowanych kolorach ożywiają fasadę i sprawiają, że cały dom nabiera bardziej indywidualnego charakteru. Oczywiście ich kolor trzeba dopasować do koloru elewacji (na zasadzie podobieństwa lub kontrastu), ale warto zastanowić się nad tym pomysłem. Tym bardziej, że w przypadku drzwi drewnianych, a takie właśnie są często drzwi wejściowe, wystarczy puszka dobrej farby, pędzel i trochę wolnego czasu.

Wybór kolorów farb jest ogromny i nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć oryginalne drzwi wejściowe w ulubionym kolorze. W dodatku nie trzeba ich malować na ten sam kolor z obu stron – do pomalowania powierzchni od strony wnętrza domu możemy wybrać inny kolor, pasujący do wystroju. Zatem może warto otworzyć się na kolorowe drzwi zewnętrzne?

jasnozielone drzwi
kolor drzwi frontowych
fioletowe drzwi z przeszkleniami
przeszklone drzwi
kolor drzwi wejsciowych - fiolet
eleganckie drzwi wejściowe
drzwi granatowe
czerwone drzwi

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: apeer.co.uk, homedit.com, mariakillam.com

Polecamy Ci również

Zobacz także